هر آنچه که باید درباره پاپ آپ بدانید

بهمن ۲۳, ۱۳۹۶

برچسب‌ها,

پاپ آپ ، یک روش عالی برای دریافت ایمیل و افزایش مشتریان شما است. بر اساس یک مطالعه انجام شده توسط ابزار SumoMe پاپ آپ ، از ۲ بیلیون سازنده پاپ آپ، به طور میانگین بالای ۱۰ درصد سبب نرخ تبدیل ۹٫۲۸ درصدی شده است، یعنی اگر روزانه، حداقل ۱۸۰ بازدید کننده سایت داشته باشید، هر ماه می‌توانید از طریق پاپ آپ، ۵۰۰ ایمیل دریافت و ثبت کنید!
اما این سبب نمی‌شود که سایت خود را به پاپ آپ‌ها بسپارید. بسیار مهم است که برای طراحی پاپ آپ، از طرح‌های جذاب و با مفهوم و مفید از نظر محتوایی استفاده کنید و در آن از نام تجاری‌تان نیز بهره‌مند شوید. با اطمینان از اینکه پاپ‌های شما به طور تصادفی نمی‌توانند سبب افزایش نرخ بازگشت کاربر Bounce Rate شوند، در اینجا چند راهنمایی درباره چگونگی استفاده بهینه از پاپ آپ در اختیار شما قرار می‌دهیم.

ظهور در زمان مناسب

زمانی که پاپ آپ روی یک سایت بالا می‌آید، بسیار مهم است. اگر پاپ آپ‌ خیلی زود روی صفحه‌ای باز شود، می‌تواند بازدید کننده سایت را خسته کند. برعکس این موضوع هم اتفاق می‌افتد، یعنی اگر پاپ آپ خیلی دیر باز شود، ممکن است پیش از ظاهر شدن، مخاطب صفحه را ترک کند.
به دست آوردن زمان دقیق کار ساده‌ای نیست و بسته به نوع سایت شما دارد. برای پیداکردن بهترین زمان برای پاپ آپ سایت‌تان، از ابزار آنالیتیکس استفاده کنید تا بتوانید درباره میانگین زمانی که مخاطبان در سایت شما هستند، اطلاعات به دست آورید.
همانطور که آنالیتیک می‌تواند بینش بهتری برای عملکرد مناسب به شما بدهند، آزمایش و تست این موضوع نیز می‌تواند کمک کننده باشد. Unbounce متوجه شده بود که ۶۰ ثانیه می‌تواند یک زمان مناسب باشد. با توجه به نتایج و بازتاب‌های بررسی شده، اگر هر نفر حداقل یک دقیقه در سایت باشد، به این معنی است که به موضوع موجود در سایت شما علاقه‌مند است و ممکن است این زمان برای بازشدن یک پنجره پاپ آپ مناسب باشد.
بیشتر بخوانید: محتواهای تبلیغاتی به چه صورتی بودند؟ سفری از دنیای تبلیغات پاپ آپ تا به امروز

محتوای مناسب در صفحات مناسب ارائه دهید

تصور کنید که وارد یک فروشگاه آنلاین می‌شوید، چند مورد در سبد خرید شما وجود دارد و شما وارد پنل خودتان شدید تا آن را بررسی کنید. در آخرین لحظه که تصمیم‌تان را نهایی کردید میخواهید صفحه را ترک کنید که ناگهان پنجره پاپ آپ باز می‌شود و به شما یک پیشنهاد تخفیف عالی یا حتی رایگان داده می‌شود!
حال اگر این پیشنهاد مناسب کار و زندگی شما باشد بسیار از آن خرسند می‌شوید و اگر اصلا به درد شما نخورد، خوب قاعدتا خیلی خوشحال نخواهید شد. از سوی دیگر، این تخفیف و پیشنهاد به هر حال روی شما تاثیر مثبتی خواهد گذاشت.
برای بهترین استفاده از این موقعیت، می‌توانید به جای اینکه در صفحه پاپ آپ، یک محصول را به کاربر پیشنهاد کنید، یک بن تخفیفی یا یک کتاب در زمینه‌های عمومی را به او هدیه دهید.
بیشتر بخوانید: چگونه ایده‌های تولید محتوای پایان ناپذیر داشته باشیم
شرکت آرایشی BOOM با استفاده از روش‌های مناسب پیشنهادی در پنجره پاپ آپ، توانست سبب افزایش ۱۵۰٫۰۰۰ دلاری درآمد خود شود. بیشترین نتیجه زمانی حاصل شد که کتاب‌های رایگان پیشنهاد داده شده است.

انواع پاپ آپ

حالا که به این نتیجه رسیدیم که احتمال زیادی برای موفقیت پاپ آپ‌ها وجود دارد، چگونه باید بهترین نوع پاپ آپ را انتخاب کنیم. در اینجا سه نوع انتخاب وجود دارد:

۱) پاپ آپ هنگام خروج از سایت


exit-intent نوعی از پاپ آپ است برای زمانی که کاربر می‌خواهد سایت را بدون هیچ توجهی به مطالب ترک کند. این پنجره دقیقا مخاطب را دوباره به فکر می‌اندازد تا قبل از اینکه از سایت خارج شود؛ موضوعی جدید را نیز ببیند. به دلیل اینکه کاربر فقط با یک پیشنهاد مواجه می‌شود، مجبور نیست که بخواهد فکر زیادی کند، به راحتی می‌تواند یا انتخاب کند که پنجره باز شده را پیگیری کند یا اینکه آن را ترک کند.
پاپ‌های خروج می‌توانند یک کد تخفیف نشان دهند یا اینکه فقط آگهی تبلیغاتی باشند. با استفاده از این پاپ آپ‌ها، شما باید به طور مستقیم بر ذهن خواننده اثر بگذارید، باید پیشنهادی پیش روی مخاطب قرار دهید که نتواند آن را رد کند یا حداقل به فکر فرو رود.

۲) پاپ آپ های مشارکتی

پاپ آپ
این صفحه در واقع پنجره‌ای برای تعامل با مخاطب است، صفحاتی که در آنها اطلاعاتی مانند ایمیل یا فرم ثبت نام پیش روی کاربر قرار می‌گیرد. همچنین فرم نظرات، اشتراک یا ارتباط نیز از این دسته هستند؛ آنها سبب می‌شوند تا کاربر ترغیب به مشارکت شود.
تصور کنید که مخاطبی، یک وب سایت را ۴ باز بازدید می‌کند و هر بار یک پنجره با محتوای تبلیغاتی شلوار جین را مشاهده می‌کند. او هنوز خریدی از آن سایت انجام نداده اما مدام همین پیشنهاد را می‌بیند، با هر بار مواجه شدن با این پنجره کمی توجه او بیشتر جلب می‌شود و ممکن است به نکات دیگر این پیام پی ببرد مانند حمل و نقل رایگان! شاید پس از بارها دیدن بتواند نکات آن را متوجه شود. حال در نظر بگیرید به جای این پاپ آپ، او با پنجره ای برای دریافت آدرس ایمیل روبرو می‌شد و ایمیلش را وارد می‌کرد. وقتی برای مثال، همین آگهی شلوار برای او ایمیل شود، او در کمال آرامش می‌تواند ایمیل را باز کند و کلیه موارد آن را ببیند و اینکه آگهی‌های بسیار دیگری را نیز از شما دریافت کند.

۳) پاپ آپ قفل کردن سایت

پاپ آپ
گاهی اوقات مطالعه‌ی برخی از محتواهای سایت، محدود می‌شود؛ مگر اینکه کاربر اقدام خاصی انجام دهد. برای مثال، بسیاری از محتواهای مالی؛ پشت دیوار پرداخت باقی می‌مانند. به این ترتیب، هر زمان یک کاربر در حال تلاش برای رسیدن به محتوایی باشد که محدودیت دارد، این پاپ آپ روی صفحه ظاهر می شود. ارزش این پاپ آپ، فقط در صورتی است که محتوایی ارزشمند را که کاربران را به خود جذب کند، در آن نمایش دهید. در غیر این صورت، مشارکت همگانی مخاطبان و سپس بازدید را از دست خواهید داد.

ابزار پاپ آپ

پس از انتخاب طرح پاپ آپ، این سوالات باقی می ماند: چگونه آن را فعال کنید؟ در ادامه ۵ ابزار را برای شروع کار به شما توضیح می‌دهیم:

۱) Screen Popper

برای مبتدیان استفاده از این ابزار بسیار مناسب است، Screen Popper ، کشیدن و بارگذاری ساده ای را فراهم می‌کند که برای پیاده سازی و ادغام با برنامه های ایمیل و CRM بسیار ساده است.

۲) WisePops

این ابزار ادعا می‌کند که میانگین نرخ تبدیل آن ۵ % است که برای بیشتر صنایع خوب است. این قابلیت فوق العاده آسان است تا بتوانید از آن استفاده کنید. WisePops زمان زیادی را صرف ساختن پاپ آپ‌هایی می‌کند که بازدید کنندگان از آن بهره‌مند می‌شوند و از ظهور آنها ناراحت نمی‌شوند.

۳) Exit Mist

این نرم افزار، قابلیت تشخیص دقیق لحظه‌ی خروج کاربر از سایت را دارد. با استفاده از این اطلاعات می‌تواند یک استراتژی موثر برای افزایش نرخ تبدیل پیدا کنید. همچنین جالب است بدانید که این نرم افزار با تمام سرویس‌های ایمیل خارجی ادغام می‌شود.

۴) OmniConvert

این برنامه به شما کمک می‌کند تا بتوانید چشم انداز مناسبی را برای هر پاپ آپ حدس بزنید. این ویژگی غنی تنها ابزار موجود در بازار است که به ما اجازه می‌دهد بخش‌ها، پیام‌ها، تست و نظر سنجی همه مخاطبان را در با رابط کاربری دریافت کرد. درست است که نصب این برنامه کمی طول می‌کشید، اما ارزش دارد.

۵) AddShoppers

این ابزار برای صاحبان فروشگاه‌های الکترونیکی، ایده آل است؛ AddShoppers ابزاری برای بازخوانی موقعیت‌های از دست رفته است. این برنامه به شما بینشی قدرتمند برای ترغیب انگیزه‌ها، دریافت پیشنهادات بهتر و یک مرور کلی از فعالیت‌ها شما می‌دهد.

نتیجه

از این ابزارها و راهنمایی‌ها برای آزمایش انواع پاپ آپ‌ها برای دستیابی به نتایجی که می‌خواهید، استفاده کنید و مشتریان خود را پیش از خروج از سایت، به بهترین روش و با جذاب‌ترین ایده، نگه دارید.

منبع: Outbrain

 

نفیسه اسلامبولچی

من یک نویسنده هستم علاقه اصلی من ادبیات ایران سرفراز است. از کودکی دست به قلم بوده ام و هنوز هم این راه را ادامه خواهم داد. تخصص اصلی من، در زمینه نسخ چاپی است و چند سالی است که در فضای وب نیز، مشغول نگارش مقالات در زمینه های متفاوت هستم.

More Posts

0 پسند

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.