تبلیغات Native

۳ نکته ضروری برای استفاده از تبلیغات Native در بازاریابی

بهمن ۱۸, ۱۳۹۶

برچسب‌ها, ,

اگر صاحب یک کسب و کار هستید یا اینکه کارآفرین یا بازاریاب حرفه‌ای هستید، باید رابطه بین بازاریابی اینترنتی و تبلیغات Native را متوجه شوید. شاید فکر کنید رابطه خاصی وجود ندارد و این روش‌ها یکی هستند اما اینطور نیست. درک این موضوع و یادگیری روش استفاده از این تکنیک‌ها، می‌تواند راه بسیار خوبی برای حفظ نام تجاری برند شما و افزایش مخاطبان و مشتریان‌تان شود.

تفاوت بین بازاریابی محتوایی و تبلیغات Native

با تعریف “بازاریابی محتوایی” شروع می‌کنیم و سپس نتیجه می‌گیریم که چه تفاوتی با تبلیغات Native دارد. جو پلازی، بنیانگذار موسسه بازاریابی محتوایی؛ تعریف زیر را درباره بازاریابی محتوایی ارائه می‌دهد:
«بازاریابی محتوایی یک روش بازاریابی استراتژیک نوین است و محتوایی ارزشمند، مرتبط و سازگار برای جذب مخاطبان به خصوص، تولید و پخش می‌کند. هدف این کار، افزایش مخاطبان با هدایت آنها به سمت کالا یا خدمات مورد نظر است.»
بیشتر بخوانید: ۴ روند بازاریابی محتوایی در سال ۲۰۱۸
این تعریفی بسیار عالی است اما می‌توان آن را هنوز هم گسترش داد. برای شروع، توجه کنید که بازاریابی محتوایی درباره ” تولید و پخش” است. محتوای ارزشمند باید بتواند مخاطبان مورد نظر را جذب کند. این دقیقا، همان نقطه‌ای است که تبلیغات Native و بازاریابی محتوایی در آن توافق دارند. تبلیغات Native نیز معتقد است که باید بتوان مخاطبان را با روش مناسب و به صورت موفقیت آمیز جذب کرد.
با این حال، دو موضوع متفاوت در این دو روش وجود دارد. در بازاریابی محتوایی، برند متعلق به رسانه است، و در تبلیغات Native ؛ برند از طریق رسانه خود را به مخاطبان می‌شناساند. به عبارت دیگر، بازاریابی محتوایی شامل استفاده از محتوای سایت، رسانه‌های اجتماعی اورجینال، نویسنده مهمان و سایر فعالیت‌های مرتبط است تا با این ابزار، یک برند خود را به مخاطبان معرفی کند.
بیشتر بخوانید: تفاوت تبلیغات Native و بازاریابی محتوایی
نام تجاری یا همان برند، در واقع یک اسم مجازی است و باید برای توسعه و شناخت آن در طول زمان، سرمایه گذاری کرد. از سوی دیگر، تبلیغات Native به دنبال فرصت‌های حقیقی برای سرمایه گذاری است اما بازاریابی محتوایی به دنبال فضای مجازی است.
پولیسزی می‌گوید: “به طور خلاصه، تبلیغات Native تجربیات کاربران را مختل نمی‌کند و اطلاعات مفید را در یک قالب که اصولا نیز تکراری است، ارائه می‌دهد. برای نمونه آگهی تیزر تبلیغاتی تلویزیونی یا بنرهای چاپی تولید می‌کند.”

چطور از تبلیغات Native به صورت موثر استفاده کنیم؟

هر دو روش توضیح داده شده، بسیار مهم است و در واقع رابطه‌ای متقابل دارند. شاید برخی از افراد تردید کنند که برای برندشان در هر دو حیطه، تبلیغات انجام دهند اما بهتر است بدانید که مزایای استراتژی تبلیغات Native همراه با یک کمپین بازاریابی محتوایی، فوق العاده است.
نگاهی سریع به برخی از بهترین شیوه‌های تبلیغات Native

۱) شفافیت در تبلیغات Native

صداقت در تبلیغات Native موضوع بسیار مهمی است؛ همچنین شفافیت در رساندن منظور و هدف تبلیغات نیز موثر است. مری انگل، مدیر عامل شرکت تبلیغات FTC می‌گوید؛ در تبلیغات Native ، نگرانی این است که آیا مصرف کننده آنچه را که مشاهده می‌کند، برایش به سادگی قابل فهم است یا خیر! تبلیغ کنندگان باید به چگونگی برقراری ارتباط مخاطب با تبلیغ، فکر کنند به خصوص اگر می‌خواهند تبلیغات‌شان در جریان انتشار خوب قرار بگیرد و دست به دست بچرخد.
بیشتر بخوانید: چطور محتوای تبلیغات Native واقعی (اصیل) ایجاد کنیم
دقت داشته باشید به جای انتخاب بین دو راه حل تبلیغات Native یا بازاریابی محتوایی، بهتر است تبلیغات Native را به عنوان یک روش و محتوای حمایت شده بدانید. این باعث می‌شود تا از هر گونه سردرگمی رها شوید.
و اما درباره شفافیت آگهی بیشتر صحبت کنیم، آگهی فریبنده، آن تبلیغی است که می‌تواند درصد قابل توجهی از مصرف کنندگان را گمراه کند؛ اما یک آگهی درست تبلیغاتی اینطور نیست و منظور خود را به سادگی و البته هوشمندی می‌رساند.
اگر بتوان تبلیغات Native را با قوانین خودش دنبال کرد و به موقع از آن استفاده کرد، هم نتیجه‌ی خوبی خواهد داشت و هم اینکه شما می‌توانید تبلیغات موثری را انجام دهید.

۲) از سرفصل‌ها و زبان دقیق استفاده کنید

۹ موضوع مهم در تبلیغات این موارد است: دقت، سرفصل‌ها، ارتباط، مهارت و تخصص، شفاف بودن، متن و نوشته، شراکت با ناشران بزرگ، اعتبار و تحرک.
اضافه کردن گزینه‌های share و spam ، موجب می‌شود تا ارزش مواردی مانند ظرافت و دقت در نگارش و انتخاب سرفصل‌ها بسیار بیشتر شود. البته گاهی برخی از تبلیغات با محتوای حمایت شده اسپانسرها ایجاد می‌شود و به همین خاطر، دلیل خاصی برای ایجاد دقت بسیار زیاد در آن وجود ندارد.
پس دقت کنیم که عنوان هوشمندانه و جذاب، برای تبلیغات Native بسیار مهم است و می‌تواند آگهی و بنر را در بالای صفحات وب نگه دارد.
پژوهش‌ها نشان داده است که استفاده از یک رنگ فونت دقیق و جذاب، ۷۹ درصد بهتر از استفاده از رنگ‌های پُر رنگ و زننده است. اگر در مطلب شما سرفصل‌های متنوع وجود دارد استفاده از شماره را فراموش نکنید زیرا سبب بهبود نرخ کلیک خواهد شد.
سرفصل‌ها (Headline) با اعداد و داشتن شماره، ۴۱ درصد بهتر از سرفصل‌های بدون عدد هستند و حتی اعداد ۴۰ درصد موثرتر از استفاده از سایر علائم شماره بندی هستند.
بیشتر بخوانید: چهار نکته‌ای که باید در مورد تبلیغات Native بدانید

۳) پژوهش درباره مخاطبان هدف

صرف نظر از اینکه؛ شما از چه تکنیک‌های بازاریابی یا تبلیغاتی استفاده می‌کنید، دانستن اینکه مخاطبان چه کسانی هستند و چه موضوعاتی برای آنها مهم و جذاب است، بسیار با اهمیت است. این موضوع شاید مهم تر از زمانی باشد صرف تبلیغات Native می‌کنید؛ به عبارت ساده‌تر، پیش از آنکه زمان برای تبلیغات بگذارید، مخاطبان را شناسایی کنید.
اگر می‌خواهید تبلیغات‌تان نتیجه خوب داشته باشد باید بدانید مخاطبان شما به دنبال چه هستند و چگونه با محتوا ارتباط برقرار می‌کنند. برای مثال، اگر شما در Buzzfeed پستی می‌گذارید، باید بدانید که بیشتر کاربران آن، علاقه مند به gif هستند.
بیشتر بخوانید: چگونه در پنج گام مخاطبان هدف را به طور صحیح هدف گذاری کنید
به طور خاص، آنها عاشق محتواهای گیف هستند. اگر شما شروع به گذاشتن متن طولانی کنید خوب واضح است که بخش زیادی از مخاطبان را از دست می‌دهید. نمونه‌ی دیگری این موضوع، توییتر است. توییت‌هایی که دارای اسپانسر هستند، بازدهی بسیاری بالایی دارند اما باز هم باید به فرمت‌های موفق در توییتر دقت کنید، شما باید مخاطبان خود و محیط توییتر را در نظر بگیرید و بتوانید محتوایی تولید کنید که متن کوتاه، قابل فهم و تأمل باشد. همچنین باید از یک یا دو هشتگ مرتبط با موضوع نیز استفاده کنید.
در نهایت، هم راه درست و هم غلط برای استفاده از تبلیغات Native وجود دارد. اگرچه امروزه بازاریابی محتوایی رونق زیادی گرفته است اما لازم است بدانید که این دو روش با هم متفاوت هستند و نیاز است که از هر دو آنها در راه تبلیغات استفاده شود.
یکی از مزایای فعالیت طولانی مدت بر محتوای معمولی و محتوای بازاریابی این است که هر دو آنها در جذب مشتریان و مخاطبان موثر هستند اما به هر حال باید دقت را افزایش داد تا بتوان موضوع اصلی را با بهترین روش برای مخاطبان نمایش داد.
در انتها، کارآیی تبلیغات Native به شما بستگی دارد؛ به اینکه چگونه به دنبال راهکارهای حرفه ای، تعریف مخاطب خاص و هدفمند کردن تبلیغات، و تولید پیام‌ها و آگهی های منحصر به فرد و عالی باشید.

منبع: Forbes

 

نفیسه اسلامبولچی

من یک نویسنده هستم علاقه اصلی من ادبیات ایران سرفراز است. از کودکی دست به قلم بوده ام و هنوز هم این راه را ادامه خواهم داد. تخصص اصلی من، در زمینه نسخ چاپی است و چند سالی است که در فضای وب نیز، مشغول نگارش مقالات در زمینه های متفاوت هستم.

More Posts

0 پسند

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.