نویسنده مهمان

خودت را یک ستاره کن! خودتان را به یک نویسنده مهمان تبدیل کنید

دی ۲۳, ۱۳۹۶

برچسب‌ها, ,

وبلاگ نویسی مهمان یکی از بهترین استراتژی‌های بازاریابی آنلاین است و البته سرگرم کننده است! به ویژه هنگامی که شما همیشه به دنبال فرصت‌های بزرگتر و بهتر هستید.
شاید به عنوان یک نویسنده مهمان ، ابتدا کار برای‌تان سخت باشد، به نظرتان برای ایجاد انگیزه اولیه برای برند شخصی خود و نام‌تان چه کاری باید انجام دهید؟

مزایای نویسنده مهمان

نویسنده مهمان
نخست شما باید بدانید که چرا نویسنده مهمان بودن، بسیار مفید است. وقتی‌که شما پست‌هایی در سایت‎های خارجی بنویسید، مزایای زیر را به دست می‌آورید:
شناخته شدن بیشتر: هر چه بیشتر برای سایت‌های مختلف بنویسید، کار شما بیشتر دیده می‌شود و نام‌تان شناخته‌تر می‌شود. با توجه به اینکه ۸۹ درصد از بازاریابان B2B (فروش شرکت به شرکت یا سازمان به سازمان) نام تجاری و فعالیت‌های برند برای‌شان بسیار مهم است، پس این موضوع حیاتی است.
قدرت و اعتبار: هر چه بیشتر پست تولید کنید؛ به عنوان یک شخص مقتدر بیشتر دیده می‌شوید. با پست‌های کافی و منتشر شدن آنها، اعتبار شما بالاتر می‌رود.
ساخت لینک: پست‌های مهمان، به شما فرصتی می‌دهند تا بتوانید لینک‌های ارزشمندتری را ایجاد کنید که به ترافیک مراجعین و بهبود سئو کمک کند.
بیشتر بخوانید: نحوه ایجاد بک لینک و بک لینک بیلدینگ (Back-link building)
راهی برای کسب فرصت‌های بیشتر: هر چه پست‌ها و مطالب بیشتر بگذارید و البته محتوای جذاب‌تری داشته باشید، پیش چشم ناشران دیگر به یک نویسنده آینده ساز تبدیل می‌شوید. این یعنی که ممکن است شما بتوانید فرصت‌های بهتری را برای نویسنده مهمان بودن در سایت‌های دیگر پیدا کنید و آینده‌ی کاری خود را تغییر دهید.
چگونه و در چه زمانی می‌توانید این مزایا را ایجاد کنید؟

مرحله اول: یک نام تجاری یا برند شخصی ایجاد کنید

نویسنده مهمان
اولین قدم شما برای تبدیل شدن به یک نویسنده مهمان این است که باید برای خود یک نام تجاری شخصی داشته باشید. شما باید تصمیم بگیرید که چگونه می‌خواهید کار خود را ارائه دهید، از جمله مواردی که باید به آن دقت کنید این است که مشخص کنید در چه زمینه‌ها و موضوعاتی قصد نوشتن مطلب دارید. همچنین می‌توانید در رسانه‌های اجتماعی برای خود صفحه یا کانالی داشته باشید و مطالب‌تان را آنجا نیز منتشر کنید.
بیشتر بخوانید: بازاریابی محتوایی کلید اصلی رشد برندینگ شخصی شما

مرحله دوم: ایجاد یک مرکز

شما باید بتوانید برای خودتان یک مرکز مانند وبلاگ یا سایت داشته باشید تا در آن بتوانید به طور مرتب مطلب ایجاد و منتشر کنید. این کار سبب می‌شود تا شما یک جایی برای ارائه همه‌ی توانایی‌های خود داشته باشید و کاربران و مهمانانی که وارد سایت شما می‌شوند بتوانند نمونه کارهای متفاوت شما را ببینند.
نیازی نیست که یک وب سایت حرفه‌ای را طراحی یا خریداری کنید، شما کافی است محیطی داشته باشید تا بتوانید حداقل ۵ پست خوب و با کیفیت در آن بارگذاری کنید. نمونه کارهای شما برای ناشران و مدیران سایت‌ها می‌تواند بسیار مهم باشد؛ پس به این موضوع بسیار دقت کنید.
پس از ایجاد مرکز، سعی کنید حداقل یکبار در هفته مطالب جدیدی را برای مخاطبان خود بنویسید و سایت‌تان را به روز نگه دارید.

مرحله سوم: انتخاب ناشر

هنگامی که یک مرکزی برای نوشته‌های خود داشته باشید، وقت آن است که اولین ناشر را برای تبدیل شدن به یک نویسنده مهمان انتخاب کنید. ناشران سطح بالا، مطالب را از منابع شناخته شده قبول نمی‌کنند، بنابراین بهتر است ناشری را انتخاب کنید که دارای چند مانع برای ورود مطالب باشد، به ابعاد مسائل زیر توجه کنید:
اعتبار موجود: آیا این سایت؛ جوایز و اعتبار خاصی دارد؟ اگر چنین است این ناشر حتما نویسندگان معتبر و خوبی را قبول می‌کند.
نویسندگان موجود: چند نویسنده در حال حاضر این سایت را پشتیبانی می‌کنند؟ آیا به نظر می‌رسد برای بسیاری از نویسندگان تازه وارد هستند یا اینکه مشارکت کنندگان زیادی وجود دارند؟
تعداد و نوع مخاطبان: چه مخاطبانی بیشتر در این سایت حضور دارند؟ هنگامی که شروع به کار می‌کنید، نیاز است که بدانید مطالب شما برای مخاطبان، جذابیت لازم را دارد یا خیر! همچنین باید بدانید آیا مطلبی که برای این سایت می‌نویسید هزاران مخاطب دارد یا میلیون‌ها نفر!
منطقه: ناشران تمایل بیشتری دارند تا از شهر یا منطقه خود نویسنده مهمان انتخاب کنند و این شاید به دلیل آشنایی بیشتر نویسنده با مخاطبان بومی است.
موقعیت ناشر و جایگاه کاری آن: آیا این سایت، یک وبسایت با محتوای عمومی است یا اینکه دارای مطالب تخصصی است؟ اگر بیشتر به رشته ی تخصصی شما نزدیک‌تر باشد، احتمال پذیرش بالاتر محتوای شما در این سایت بالاتر است. البته شما می‌توانید به صورت کامل بر روی بحث‌های تخصصی کار کنید تا عمومی.
نیازها: در نهایت باید بررسی کنید و ببینید آیا ناشر و سایت به دنبال نویسنده مهمان است یا خیر! بسیاری از ناشران اعلام می‌کنند که نیاز به همکار دارند یا تیم‌شان تکمیل است.

مرحله چهارم: شروع به برقراری ارتباط با ناشران کنید

نویسنده مهمان
وقتی شما یک ناشر مناسب پیدا می‌کنید، آخرین قدم برای رسیدن به هدف را پشت سر گذاشتید. به دنبال اطلاعات تماس نویسندگان دیگر باشید و آنها را در رسانه‌های اجتماعی مانند توییتر، فیسبوک یا لینکدین بیابید؛ تا بتوانید رزومه‌های دیگر همکاران خود را نیز بررسی کنید.
در مرحله بعد، با ناشر یا ناشران مورد نظر ارتباط برقرار کنید، زمانی که اطلاعات تماس پیدا کردید، خودتان را به عنوان یک نویسنده مهمان معرفی کنید و سایت خود را برای آنها ارسال کنید؛ هر چند ناشران مختلف دارای روش‌های مختلفی برای بررسی رزومه هستند اما به هر حال شما باید یک عنوان مناسب و توصیف چند خطی درباره یکی از پست‌های‌تان را در ذهن داشته باشید. سعی کنید موضوعی برای معرفی خود داشته باشید که متخصصان زیادی نداشته باشد تا برای مخاطبان و ناشران جذاب و ارزشمند باشد.
اگر اولین تلاش‌های شما نتیجه‌ای نداشت، نگران نباشید، ناشران زیادی وجود دارند که حتما یکی از آنها با شما همکاری خواهد کرد. چارت‌ها و دستورات نگارش و محتوایی ناشران مختلف و شیوه‌ی کار آن‌ها را بررسی کنید تا بتوانید بهترین راه را برای صحبت و ارتباط با آن‌ها پیدا کنید.

منبع: entrepreneur

نفیسه اسلامبولچی

من یک نویسنده هستم علاقه اصلی من ادبیات ایران سرفراز است. از کودکی دست به قلم بوده ام و هنوز هم این راه را ادامه خواهم داد. تخصص اصلی من، در زمینه نسخ چاپی است و چند سالی است که در فضای وب نیز، مشغول نگارش مقالات در زمینه های متفاوت هستم.

More Posts

0 پسند

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.