کسب و کارهای کوچک چگونه میتوانند در عصر جدید ایمیل مارکتینگ رقابت کنند؟ سه راهکار.

دی ۲۳, ۱۳۹۶

برچسب‌ها,

ایمیل مارکتینگ چیزی که به فرم کنونی مورد استفاده قرار میگیرد نیست. اینکه بگوییم تاثیر کمتری دارد نیز درست نیست. بلکه کاملا برعکس، در عمل اساسا ایمیل مارکتینگ در میان کانال‌های دیگر بازاریابی دیجیتال، بهترین بازگشت سرمایه را به دنبال داشته است. در واقع بر اساس آمارهای انجمن Data & Marketing Association و Demand Metric ایمیل مارکتینگ دارای نرخ بازگشت (ROI) متوسط ۱۲۲ درصد است.
بنابراین، تمام حرف من این است که ایمیل مارکتینگ به شدت نسبت به زمانی که اولین ابزار ایمیل مارکتینگ برای کسب و کارهای کوچک در سال ۱۹۹۸ معرفی شد تغییر کرده است. امروز، خبرنامه‌های الکترونیکی دیگر تازگی ندارند، و هنگامی که به ایمیل شخصی می‌آید، اکثر ما با سرعت رعد و برق وارد صندوق ایمیل شده و به سرعت تصمیم می‌گیریم کدام پیام‌ها ارزش وقت گذاشتن را دارند و کدامیک باید نادیده گرفته شده یا حذف شوند.
بیشتر بخوانید: جایگاههای جدید بازاریابی ایمیل در بازاریابی اینترنتی
کسب و کارهای کوچک و شرکت‌های بزرگ به طور یکسان در این صندوق ایمیل در حال رقابت هستند. تنها تفاوت این است که شرکت‌های بزرگ، از بودجه‌های بازاریابی بزرگ بهره‌مند هستند و می‌توانند ابزارها و امکانات بازاریابی پیشرفته را در اختیار داشته باشد.
بنابراین، کسب و کارهای کوچک چگونه می‌توانند به رقابت در صندوق ایمیل ادامه دهند؟ آن‌ها نیاز به پذیرش سه روند در حال ظهور در صنعت ایمیل مارکتینگ دارند: اتوماسیون، هوش مصنوعی و شخصی سازی.

اتوماسیون منجر به اقدام آسان می‌شود

بسیاری از کسب و کارهای کوچک، هنوز اتوماسیون را به عنوان یک کلمه کثیف می‌بینند. آن‌ها می‌ترسند که اعتبار و تعاملات آن‌ها و مشتریانشان از این قضیه صدمه ببیند.
اما ایمان بیشتر به اتوماسیون، بهترین راه برای هدایت امور است. چیز ساده‌ای مثل یک ایمیل خوش‌آمدگویی اتوماتیک، جذب مشتریان جدید برای کسب و کارهای کوچک را در یک زمان مناسب که مشتریان شدیدا متوجه آن کسب و کار هستند تضمین می‌کند.
به عنوان مثال، خرده فروشی حرفه‌ای قهوه Door County Coffee & Tea از ایمیل خوش آمدگویی اتوماتیک برای ارائه کوپن برای همه مشتریانی که اولین خرید خود از این مجموعه انجام می‌دهند، استفاده می‌کند که منجر به فروش به مشتریان جدید در یک روند مستمر می‌گردد.
بیشتر بخوانید: ۳ نکته برای اینکه بازاریابی ایمیلی موثرتری داشته باشید
به طور مشابه، وقتی کسب و کاری، برگه‌ها و قلم‌های ثبت نام را با تبلت و اپلیکیشن‌ها و ابزارهای “text-to-join” جایگزین می‌کند، می‌تواند فورا اطلاعات تماس جدیدی را به لیست ایمیل مشترکانش اضافه کند. مزیتی دیگر: بیشتر سیستم‌های اتوماسیون پیشرفته، مثل triggered emails، می‌تواند راز پیگیری موثر فعالیت و رفتار مخاطب باشد.
گزارش ۲۰۱۴ Raab نشان می‌دهد که ۶۰ درصد از شرکت‌هایی که درآمد بیش از ۵۰۰ میلیون دلار دارند، سیستم اتوماسیون بازاریابی را بکار گرفته‌اند، اما فقط ۳ درصد از کسب و کارهای کوچک با درآمد کمتر از ۵ میلیون دلار روی این مساله سرمایه گذاری کرده‌اند. تقریبا در ۴ سال گذشته تغییرات بسیاری صورت گرفته، اما چیزی که هیچ تغییری نکرده: اتوماسیون هنوز به اندازه کافی توسط کسب و کارهای کوچک و متوسط استفاده نمی‌شود.
این هوشمندانه نیست: اتوماسیون مانند دستیار شخصی است که بیشتر صاحبان کسب‌و‌کارها هرگز قادر به داشتن آن نیستند (وجود آن یک فرصت برای کسب و کارهاست). و این زمانی است که باید کسب و کارها با شوق پذیرای آن باشند.

هوش مصنوعی دیگر موضوع عالی برای ارتباط رو در رو

ساده ترین راه برای غیرفعال کردن مشترکین چیست؟ به آن‌ها پیامی ارسال کنید که هیچ ارتباطی با آن‌ها ندارد.
در نظر بگیرید که: افراد انتظارات بالایی از کسب و کارها دارند. آن‌ها می‌خواهند تجربیات که کاملا متناسب با علایق آن‌هاست را دریافت کنند. در مورد یک شخص، این بسیار ساده است. شما یک مکالمه سریع و یک به یک دارید تا در مورد آنچه که دنبالش هستید بشنوید و سپس توضیح دهید که چه چیزی باید ارائه دهید که بتواند مناسب باشد.
اما در ایمیل مارکتینگ این موضوع متفاوت است: تحویل تجارب جذاب زمانی که تمام آن چیزی که دارید فقط یک نام و ایمیل آدرس است کمی مشکل تر است.
به همین دلیل است که هوش مصنوعی (AI) می‌تواند راز شما باشد تا تصویر کاملتری از مشترکین ایمیل و نحوه دسترسی به آن‌ها داشته باشید. گزارش اخیر Salesforce نشان داد که ۵۷ درصد از رهبران بازاریابی، AI را ابزاری کاملا یا بسیار ضروری نامیده‌اند که به آن‌ها کمک می‌کند تا به یک تجربه ارتباطی یک به یک مطلوب دست یابند. در سوی مقابل، ۶۴ درصد گفتند که شرکت‌هایشان، در نتیجه تغییر انتظارات مشتری، بیشتر به ارائه یک تجربه متقابل در هر کانال متمرکز شده است.
با استفاده از داده‌های موجود در میان دستگاه‌های متعدد و کانالهای بازاریابی، AI توانایی باز کردن اطلاعات، از جمله محصولاتی که یک مشترک ایمیل خاص در وب سایت شما مشاهده کرده است را دارد. و این پیشرفت به طور بالقوه می‌تواند کارآیی تلاش‌های شرکت در زمینه اتوماسیون بازاریابی را افزایش دهد و زمینه ایجاد کمپین‌های ایمیل هدفمند که خریداران بالقوه را برای خرید ترغیب می‌کند را فراهم سازد.

در نهایت، همه اینها به شخصی سازی می‌رسند

نظرسنجی Salesforce نشان داد بیش از نیمی از مصرف کنندگان و ۶۵ درصد از خریداران B2B که مورد بررسی قرار گرفته‌اند اظهار کرده‌اند، اگر شرکتی نتواند ارتباطات خود با آن‌ها را شخصی سازی کند، احتمالا برند خریدشان را عوض خواهند کرد.
و این دقیقا مزیتی است که کسب و کار کوچک دارد و شرکت‌های بزرگ نمی‌توانند به آن برسند. کسب و کارهای کوچک مشتری‌های خود را بهتر از هر کسی می‌شناسند، بنابراین آن‌ها در بازی شخصی سازی یک گام بزرگ جلوتر هستند.
اما ایجاد پیام‌های بازاریابی شخصی، بیشتر مبتنی بر احساس است تا دانش و دیتای صرف. شخصی سازی همچنین به معنای ادامه دادن به شناختن افراد، سوالات متفکرانه و نشان دادن اینکه نظراتشان مهم است می‌باشد.
یکی از نمونه‌های بزرگ این استراتژی شینا مک دیاویت (Sheena McDeavitt’s)، مدیر بازاریابی شرکت Hajoca است. مک دیاویت ایمیل‌ها را شخصی سازی می‌کند و بازخورد را با اضافه کردن یک سوال نظرسنجی به ایمیل‌هایش می‌گیرد. هنگام برنامه‌ریزی برای رویدادها، او از مشترکان خود می‌پرسد چه وقتی بهترین زمان برای آنهاست. او همچنین به طور منظم می‌پرسد آیا پیام‌های او با علایق آن‌ها مرتبط است.
افزودن نظرسنجی همانند رویه‌ای که مک دیاویت با ایمیل‌های شرکت خود انجام می‌دهد ایمیل‌ها را تعاملی‌تر و نرخ‌های کلیک آن را به میزان ۳۰ درصد افزایش می‌دهد.
بیشتر بخوانید: ۶ دلیل مهم برای توجیه ناکارآمدی بازاریابی ایمیلی

بنابراین، چگونه می‌توان کسب و کارهای کوچک را با این روند در حال ظهور و گاه گمراه کننده مواجه کرد؟

در واقع، سه راهکار وجود دارد:
۱) اول، به یاد داشته باشید که هیچ کس تمام پاسخ‌ها را ندارد. اکثر کسب و کارهای کوچک فقط به اندازه‌ای به کسب و کار خود اهمیت می‌دهند که آن را سرپا نگه دارند. آن‌ها ترجیح می‌دهند دغدغه یادگیری آخرین فناوریها یا همراهی با روند بازاریابی را نداشته باشند. اگر این موضوع شرح حال کسب و کار شما نیز هست، شروع به کوچک کردن، آزمایش و پیدا کردن تاکتیک‌ها و فناوری‌هایی که برای شما مناسب‌تر است بکنید.
۲) سعی کنید مشترکان خود را بهتر بشناسید و با قرار دادن نظرسنجی در ایمیل‌هایتان شخصی‌سازی را افزایش دهید. این کار نه تنها راه آسان برای کسب و کارهای کوچک برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشترکانشان است، بلکه منجر به ایمیل‌های جذاب‌تر می‌شود و به مشترکین امکان می‌دهد که ترجیحات خود را فعالانه بیان کنند.
۳) گزینه دیگری این است که سرویسی پیدا کنید تا ویژگی‌هایی را که برای موفقیت نیاز دارید فراهم کند. گزینه‌ها شامل قالب‌های ایمیل قابل تنظیم متناسب با قابلیت‌های تلفن همراه، ابزار مدیریت و گزارش تماس که امور را مثل اتوماسیون و AI راحت و در دسترس می‌کند.
۴) از سیستم یادآورهای خودکار سالانه مبتنی بر تاریخ، مانند کوپن تولد یا تمدید عضویت استفاده کنید. این روش ارتباط زیبا، شخصی و راه کارآمد برای ایجاد روابط با مشتری بدون نیاز به ایجاد یک ایمیل جدید در هر ماه است.
در نهایت، اتوماسیون، هوش مصنوعی و شخصی سازی، همه روندهایی هستند که برای هر کسب و کار در دسترس هستند و کسب و کارهای کوچک را بدون تلاش طاقت‌فرسا، قادر به رقابت می‌کند. پس آن‌ها را به کار بگیرید.

منبع: entrepreneur

تینا اصلانی

در رشته مهندسی فناوری اطلاعات تحصیل کردم، بیش از دو ساله که در زمینه بازاریابی و شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنم. به عکاسی خیلی علاقه دارم، ویولن می‌زنم، فیلم و سریال تماشا می‌کنم و عاشق سفر و طبیعت هستم.

More Posts

Follow Me:
TwitterLinkedIn

0 پسند

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.