بازاریابی B2B

۴ روند بازاریابی محتوایی در سال ۲۰۱۸

دی ۲۳, ۱۳۹۶

برچسب‌ها,

شخصی سازی محتوا، بازاریابی ویدیویی و محتوای تولید شده توسط کاربران (UGC) از روندهای نوین است. بازاریابی محتوایی به طور مداوم در حال تکامل است. همانطور که در سال‌های گذشته نیز انجام شده، انتظار می‌رود که بازاریابی محتوایی بتواند یک استراتژی کلیدی برای افزایش آگاهی برند و به دست آوردن مخاطبان تازه باشد.
در سال ۲۰۱۷ نسبت به سال ۲۰۱۶، کسب و کارهای بیشتری توانستند با بازاریابی محتوایی به موفقیت برسند. کلید موفقیت در این راه، مداومت و ماندن است، ادامه دادن روند بازاریابی محتوایی؛ توانایی شما برای پیش بینی مسایل آینده و امکان تغییرات سریع را فراهم می‌کند. در این زمینه؛ چندین روند وجود دارد که بازاریابی محتوا در سال ۲۰۱۸ را شکل می‌دهد.
بیشتر بخوانید: ۱۱ روند بازاریابی محتوایی که باید دنبال کنید

تولید محتوا

بازاریابی محتوایی
بازاریابی محتوایی بهترین روش برای شناخت کسب و کارهای کوچک نزد مشتریان است، به این دلیل که نیازمند سرمایه گذاری‌های عظیم نیست. با این حال، بر اساس گزارش‌های گوناگون، برندهای بزرگی مانند اپل، فیسبوک و گوگل؛ هزینه‌های بسیار زیادی را در محتوای اورجینال صرف کردند. بنابراین، محتواهای اصل و سازگار برای همه‌ی انواع کسب و کار مفید است.
در سال ۲۰۱۸، انتظار می‌رود که برندهای تجاری نیازمند به صرف هزینه‌های بیشتری برای بازاریابی محتوایی باشند و این موضوع تبدیل به یک رقابت اساسی میان برندها شود.
بیشتر بخوانید: چگونه تولید محتوا کنید که نرخ تبدیل قیف فروش شما را دو برابر می‌کند
بنابراین، اگر کسب و کار شما بخواهد محتوایی با کیفیت بالا و به طور صحیح و منظم تولید کند، حتما نیازمند استخدام یک تیم تولید محتوا هستید.
شما می‌توانید با یک استراتژی محتوایی تنظیم شده شروع کنید و یک تقویم مقاله برای ساده‌تر شدن روند کلی بازاریابی محتوایی داشته باشید تا بتوانید برنامه‌ریزی‌های لازم را برای آن انجام دهید. به طور مشخص و واضح نقش‌های مختلف برای اعضای تیم محتوا تعریف کنید تا بتوانید به راحتی بر همه نظارت کنید. سپس، پیشرفت و روند کار را به صورت یکپارچه تجزیه و تحلیل کنید و استراتژی خود را همانطور که پیش رو دارید، ویرایش کنید و روی موارد مختلف دوباره تنظیمات و روش‌های جدید اعمال کنید.
بیشتر بخوانید: تولید محتوای خوب ، بهترین راهکار برای کسب و کار شما

بازاریابی تصویری و ویدیویی

بازاریابی محتوایی
ویدیو و تصویر، آینده‌ی بازاریابی محتوایی هستند. شرکت سیسکو، برآورد می‌کند که تا سال ۲۰۱۹، بالای ۸۰ درصد از کل ترافیک اینترنت به ویدیوها اختصاص یابد. افزون بر این، ۶۴ درصد از بازاریاب‌ها موافق هستند که به زودی، ویدیو در استراتژی‌های بازاریابی محتوایی جایگاه بسیار مهمی را پیدا خواهد کرد.
بیشتر بخوانید: ساخت ویدیوی تبلیغاتی برای کسب و کارهای کوچک
با ترکیب ویدیو به روند فروش‌تان، می‌توانید مشتریان خود را از خدمات خود مطلع کنید. ویدیوی زنده، یک روند دیگری است که در حال ظهور و افزایش جایگاه در همه کسب و کارها است. برندها در حال یافتن راه‌های نوآورانه برای استفاده از پلتفرم‌های جدید و قابل دسترس برای این روند هستند.
به طور کلی، بازاریابی ویدیویی زنده، دارای شفافیت است. خیلی از افراد عاشق برندها هستند و خیلی مایل هستند تا بدانند پشت صحنه‌ی برندها چه رخ می‌دهد و برندها نیز دوست دارند تا مشتریان درباره نام تجاری آن‌ها بیشتر بدانند.

شخصی سازی محتوا

گزارش‌ها نشان می‌دهد، برندهایی که در سال ۲۰۱۸، با هزینه و سرمایه گذاری‌های مختلف شخصی سازی می‌کنند، ۲۰ درصد فروش بهتری خواهند داشت. به طور خلاصه، کارآیی محتوای شخصی سازی شده برای افراد، بسیار چشمگیر است.
البته، شخصی سازی محتوا یک کار چالش برانگیز است که نیازمند یک تلاش طولانی مدت و سخت برای تیم محتوا است. بنابراین، شروع به ایجاد یک کمپین در سایت با استفاده از پنجره‌های پاپ آپ و بلوک‌های محتوای پویا کنید. از طریق اتوماسیون ایمیل برای اطلاع رسانی به مشتریان خود، مسایل و موضوعات مختلف را در زمان مناسب برای آن‌ها ارسال کنید.
بیشتر بخوانید: ۵ روند در شکل گیری آینده بازاریابی محتوایی
همچنین از بنرهای هدف گیری مجدد برای رسیدن مشتریان نهفته خود در مراحل مختلف خرید استفاده کنید.

محتوای تولید شده به دست کاربران User generated content

بازاریابی محتوایی
برندها در کمپین‌هایی که کاربران ایجاد می‌کنند، سرمایه گذاری می‌کنند و با این کار مشتریان وفادارشان را تشویق کنند تا به طرفداران نام آنها بپیوندند و تجارب مثبت خود را با دیگران در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند.
محتوای تولید شده به دست کاربران (UGC) ، در شبکه‌های اجتماعی بسیار خوب عمل می‌کنند زیرا انسان ناخودآگاه به آن‌ها اعتماد بیشتری می‌کند و البته سعی می کند تا از اقدامات و انتخاب های دیگران پیروی کند. در واقع، افراد محتوای واقعی ساخته شده توسط دیگران را بیشتر از محتوای واقعی خود برند، باور می‌کنند.
بیشتر بخوانید: ۱۰ روند شبکه های اجتماعی برای آماده سازی آن‌ها در سال ۲۰۱۸
با اجرای یک کمپین محتوای تولید شده توسط کاربر، می‌توانید در میان افراد مختلف، احساس مثبتی ایجاد کنید و قدرت خود را در کسب و کارتان به طور چشمگیری افزایش دهید.
UGC به ویژه در اینستاگرام رواج دارد که در آن، برندها می‌توانند به سادگی از هشتگ‌های محبوب و معروف استفاده کنند و مطالب جالبی بنویسند. همچنین افزایش تعامل کاربران و نمایش بیشتر، عواملی هستند که در نهایت سبب افزایش شناخت و آگهی از برند تجاری شما می‌شود.
بیشتر بخوانید: تعاملات درون اینستاگرام و فایده آنالیز آنها
مانند هر موضوعی در بازاریابی، بازاریابی محتوایی نیز در طول زمان تغییر می‌کند. پس سعی کنید پیش از اینکه تغییرات رخ دهد، از روش‌های نوین استفاده کنید و قبل از آنکه رقبای شما از این روش‌ها باخبر شوند؛ این شما باشید که از آن استفاده می‌کنید. کانگورو تخصصی منحصر بفرد در زمینه بازاریابی محتوایی و تبلیغات دارد. کانگورو می‌تواند بازخورد خوبی از بازاریابی محتوایی کسب و کار شما برای شما به ارمغان آورد.

منبع: entrepreneur

نفیسه اسلامبولچی

من یک نویسنده هستم علاقه اصلی من ادبیات ایران سرفراز است. از کودکی دست به قلم بوده ام و هنوز هم این راه را ادامه خواهم داد. تخصص اصلی من، در زمینه نسخ چاپی است و چند سالی است که در فضای وب نیز، مشغول نگارش مقالات در زمینه های متفاوت هستم.

More Posts

0 پسند