بازاریابی B2B

۴ روند بازاریابی B2B مفید در سال ۲۰۱۸

دی ۲۳, ۱۳۹۶

برچسب‌ها,

سال ۲۰۱۸ آغاز شد و یکی از بهترین راه‌ها برای پیشگیری از شکست و جلو زدن از رقبا، انجام روش‌های جدید بازاریابی B2B است. بازاریابان همانند سال‌های گذشته می‌توانند با تفکر و خلاقیت در روش کار، با رشد و پیشرفت ROI موجه شوند.
در اینجا ۴ روند بازاریابی نوظهور را که شما نیاز دارید، آن را در طرح‌های بازاریابی خود بنویسید، به شما توضیح می‌دهیم.

۱) اتوماسیون بازاریابی

آیا به نظر شما این عالی نیست که بتوانید در عملکرد کارهای بازاریابی B2B خود، در وقت‌تان صرفه‌جویی کنید؟ با اتوماسیون بازاریابی، نه تنها شما قادر به جلوگیری از انجام کارهای تکراری خواهید بود، بلکه شما می‌توانید چشم انداز کاری خود را با محتوای شخصی سازی شده و مفید برای طولانی مدت برنامه ریزی کنید.
بیشتر بخوانید: ۵ روند بازاریابی دیجیتال که کسب و کار شما به آن نیاز دارد
اگرچه این تکنولوژی در مرحله‌ی نخست رسیدن به کمال است اما بازاریابان با استفاده از این روش، می‌توانند روش‌های خوبی را برای آینده شغلی خود در نظر بگیرند و از امکاناتی که در دست دارند بهترین استفاده را کنند.
اتوماسیون بازاریابی بیشتر بر چشم انداز کسب و کارتان اثرگذار است تا فروش! این روش به شما کمک می‌کند تا بتوانید به راحتی وارد استراتژی بازاریابی خود شوید و با ارائه محتوا در زمانی که دقیقا مخاطب شما به آن نیاز دارد، ارتباطات و وضعیت کار خود را بهتر کنید.
بیشتر بخوانید: ۵ نکته کلیدی برای ایجاد استراتژی موفق در دیجیتال مارکتینگ

۲) بازاریابی محتوا

بازاریابی B2B
برای سال‌های زیادی، بازاریابی محتوا یک تکنیک مشهور برای پرورش بازاریابی B2B بود. همانطور که مشتریان شما بیشتر می‌شوند، کسب و کارها باید پژوهش‌های زیادی را برای ارائه بهترین محصولات و خدمات در مراحل مختلف چرخه زندگی انجام دهند. بازاریابی محتوا برای بازاریابی B2B بسیار موثر است تا مشتریان بالقوه را درباره بهترین محصولات صنعت خود مطلع کنند.
بیشتر بخوانید: ۴ روند بازاریابی محتوایی در سال ۲۰۱۸
با وجود اینکه نزدیک به ۹۰ درصد بازاریابی B2B ، از بازاریابی محتوایی به عنوان یک عامل اصلی در استراتژی بازاریابی آنلاین خود استفاده می‌کنند، طبق ملاک‌ها و معیارهای موسسه بازاریابی محتوایی ۲۰۱۷، تنها ۳۷ درصد از آنها دارای یک استراتژی محتوایی مناسب هستند. فقدان استراتژی از دلایل مهمی است که موجب شکست محتواهای جدید و خلاق می‌شود.
بیشتر بخوانید: راز موفقیت بازاریابی محتوا در ۲۰۱۸ اگر استراتژی برای آن (بازاریابی محتوا) ندارید حتما اتخاذ کنید
برای اینکه بازاریابی محتوایی شما موثر باشد، به جز داشتن یک استراتژی محتوایی مستند، بازدهی ROI نیز بسیار مهم است و باید مداوم بر آن نظارت داشته باشید.
اهدافی را که می‌خواهید از طریق بازاریابی محتوا به دست بیاورید، یک جا بنویسید و آنها را از طریق KPI بررسی و اندازه‌گیری کنید. درست است که بازاریابی محتوایی ارزان‌تر از سایر روش های تبلیغاتی است، اما رایگان نیست. شما باید برای جذب مخاطب و مشتری، هزینه تولید و ویرایش محتوا را بپردازید. همچنین نیاز دارید تا عوامل مختلفی مانند سئو سایت، مسایل مربوط به برندسازی و ارتباط با مشتری را بررسی کنید تا بتوانید به درآمد و فروش مناسب برسید.

۳) شخصی سازی محتوا

در حالی که شخصی سازی محتوا، یکی از روش‌های بازاریابی معتبر در میان وب سایت‌های B2C است، بازاریابی B2B هنوز به دنبال آن هستند. این بسیار جالب و شگفت انگیز است زیرا شخصی سازی ایمیل‌ها نیز یک روش معمول در همه صنعت‌ها است.
بیشتر بخوانید: کسب و کارهای کوچک چگونه میتوانند در عصر جدید ایمیل مارکتینگ رقابت کنند؟ سه راهکار.
یک مطالعه و بررسی نشان داده است که کسانی که روند شخصی سازی محتوا را انجام داده‌اند، کارآیی خوبی از آن دریافت کرده‌اند و به موقعیت رضایت بخشی رسیده‌اند.
همچنین با استفاده از ابزار اتوماسیون مانند Evergage ، زمان واقعی ۱:۱ برای پروسه‌ی شخصی سازی به صورت مقرون به صرفه را ارائه می‌کند. این کار به شما کمک می‌کند تا بتوانید به صورت اختصاصی بر روی حساب کاربری خود موارد لازم و ابتکارات‌تان را درج کنید و شخصی سازی ارزشمندی را با استفاده از مشتریان در بخش‌های مختلف، نام شرکت، صنعت و سایر اطلاعات دیگر انجام دهید.
بدون تردید، برای ایجاد ابتکار در محتوا در سال ۲۰۱۸، شما باید بتوانید تا از محتوای پویا نیز برای سایت خود استفاده کنید.
بیشتر بخوانید: ۱۱ روند بازاریابی محتوایی که باید دنبال کنید

۴) بازاریابی در لینکدین

بازاریابی B2B
به طور سنتی، رسانه‌های اجتماعی به عنوان یک روشی برای B2C در نظر گرفته شد اما بازاریابی بیشتر و بیشتر تمرکز و توجه خود را به سوی رسانه‌های اجتماعی جلب می کنند تا بتوانند چشم اندازی مناسبی برای آگاهی مشتریان و ارتباط با آنها داشته باشند.
انتظار می‌رود که همانند سال‌های گذشته، لینکدین عملکرد خوبی را برای کانال‌های اجتماعی و بازاریابی B2B داشته باشد.
بیشتر بخوانید: ۱۰ روند شبکه های اجتماعی برای آماده سازی آن‌ها در سال ۲۰۱۸
در سال ۲۰۱۶، پس از آنکه شرکت مایکروسافت توانست شرکت لینکدین را خریداری کند، لینکدین چند ویژگی جدید را ارائه کرد که برای پلتفرمی کارآمد و موثرتر و مقرون به صرفه برای دستیابی مخاطبان بازاریابی B2B به کار گرفته شد.
برای مثال؛ ویژگی جدید In Mail Analytics features که ویژگی تجزیه و تحلیل ایمیل است، به شما کمک می‌کند تا بتوانید مسایل بیشتری را درباره ایمیل‌ها، پیدا کنید؛ تا بتوانید سبب بهبود عملکرد تیم خود شوید. بازاریابان B2B ، اطلاعات بیشتری را مرتبط با داده‌ها، پیدا می‌کنند و پیش بینی می‌شود که این روند نیز تا سال ۲۰۱۸ ادامه یابد.
بیشتر بخوانید: یک رویکرد ساده ۳ مرحله‌ای برای تبلیغ موفق در رسانه های اجتماعی (بخش اول)
اگر شما تا به امروز در بازاریابی لینکدین سرمایه گذاری نکرده‌اید، پس! از رقبا عقب افتاده‌اید. دیگر مانند گذشته، فروش تنها هدف ماندن در شبکه‌های اجتماعی نیست و استانداردهای تازه‌ای در صنعت برای فروش و بازاریابی B2B است.
با افزایش تکنولوژی، فرصت‌های تازه‌ای پیش روی بازاریابی B2B قرار گرفته است. بهتر است با برنامه ریزی سریع برای سال ۲۰۱۸ ، از رقبا پیشی بگیرید و از مزایا و فواید روند جدید استفاده کنید.

منبع: entrepreneur

نفیسه اسلامبولچی

من یک نویسنده هستم علاقه اصلی من ادبیات ایران سرفراز است. از کودکی دست به قلم بوده ام و هنوز هم این راه را ادامه خواهم داد. تخصص اصلی من، در زمینه نسخ چاپی است و چند سالی است که در فضای وب نیز، مشغول نگارش مقالات در زمینه های متفاوت هستم.

More Posts

0 پسند

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.