بازاریابی محتوایی

۱۱ روند بازاریابی محتوایی که باید دنبال کنید

دی ۳, ۱۳۹۶

برچسب‌ها,

شما باید مطمئن شوید که سرمایه گذاری روی محتوا، با پیروی از روند بازاریابی محتوای مناسب، برای کسب و کار همراه باشد تا بتوانید نتیجه درستی بگیرید.
ما زمانی می‌توانیم در بازاریابی محتوایی به اوج برسیم که به هر محتوایی که منتشر می‌کنیم بها بدهیم و روی آن با دقت و توجه کار کنیم. محتوایی که با خستگی تنظیم شده باشد، محتوایی که فقط برای اضافه شدن یک محتوا به سایت نوشته شده باشد! خوب مشخص است که نمی‌تواند محتوای خوبی باشد.
چگونه محتوای کافی با کیفیت بالا ایجاد کنیم و مطمئن باشیم که این محتوا می‌تواند مخاطبان را به سمت کسب و کار ما بکشاند؟ برای بهبود و بالا رفتن منحنی کسب و کارتان باید از بازاریابی محتوایی جهت شناخت بیشتر برند، فروش و افزایش وفاداری مشتریان استفاده کنید؛ شما باید بدانید که روند بازاریابی محتوایی شما چگونه عمل می‌کند و نقاط ضعف و قدرت را بشناسید.
بیشتر بخوانید: راز موفقیت بازاریابی محتوا در ۲۰۱۸ اگر استراتژی برای آن (بازاریابی محتوا) ندارید حتما اتخاذ کنید
در اینجا ۱۱ روند بازاریابی محتوایی را که بهتر از بقیه شناخته شده است، برای شما شرح می‌دهیم تا مطمئن شوید که سرمایه گذاری در طولانی مدت بر این موارد، می‌تواند موجب موفقیت کسب و کار شما شود.

۱) یادگیری ماشین را قبول کنید

یادگیری ماشین یکی از زیر مجموعه‌های هوش مصنوعی است. این روش شامل استفاده از الگوریتم‌های کامپیوتری برای کسب داده‌ها و اطلاعات است. همانطور که داده‌ها و اطلاعات بیشتری جمع آوری می‌شوند، یادگیری ماشین و خروجی‌های مختلف بر اساس انواع فاکتورها مانند الگوها و روند پردازش می‌شود.
با گذشت زمان، ماشین اطلاعات بیشتر و بیشتری را جمع آوری می‌کند و در نتیجه، خروجی‌های آن، مرتبط‌تر، شخصی‌تر و دقیق‌تر می‌شوند. یکی از بهترین نمونه‌های یادگیری ماشین در عمل، یکی از الگوریتم‌های موتورهای جستجو مانند گوگل است. هر قدر که افراد بیشتری در گوگل به دنبال یک کلمه و عبارت باشند، الگوریتم جستجوی بهتر و دقیق تری را ارائه می‌دهد و با گذشت زمان بهترین نتایج را ارائه می‌کند.
بیشتر بخوانید: ۵ روند در شکل گیری آینده بازاریابی محتوایی
برای بازاریابی محتوا، ابزارهای مناسبی برای کسانی که بر محتوا کار می‌کنند، وجود دارد که با کمک آنها می-توانند محتوای خوب و مناسبی را برای مخاطبان خود ایجاد کنند. هنگامی که یک کسب و کار بتواند یک محتوای عالی منتشر کند، نرخ تبدیل آن به طور طبیعی افزایش خواهد یافت.

۲) اتوماسیون و قدرت نفوذ

ما در عصر اتوماسیون قرار داریم و هر سازمان یا کسب و کاری سعی می‌کند برای بخش‌های مختلف خود، اتوماسیون مجزایی را داشته باشد. در این دوران، صاحبان باهوش کسب و کارها به دنبال راهی برای بهینه سازی کارهایی مانند انتشار محتوا و تبلیغات نیز هستند. این روند هرگز متوقف نخواهد شد، بنابراین بهتر است که شما نیز در کسب و کارتان به دنبال پیدا کردن روش‌های بهتر باشید و با مدیران بخش‌های دیگر و همکاران جلساتی به این منظور بگذارید تا اگر نقص‌ها شما و کسب و کارتان را تهدید می‌کند، با ایجاد اتوماسیون اوضاع را تغییر دهید.
بیشتر بخوانید: قسمت‌های پنهان بازاریابی محتوا
با اتوماسیون احساس شکست نکنید؛ در عوض با ایجاد تغییرات کوچکی در روش‌های بازاریابی محتوایی، کار خود را بهبود بخشید. برای نمونه؛ با ایجاد ایمیل مارکتینگ و رسانه‌های اجتماعی، کسب و کار خود را ارتقا دهید.

۳) محتوای ایجاد شده را منتشر کنید

شما نباید تنها به توانایی‌ها و اطلاعات خود برای ایجاد محتوا و انتشار آن، تکیه کنید؛ باید این را بدانید که حضور یک شریک و همراه می‌تواند به شکل قابل توجهی در بهبود روند کار اثرگذار باشد. محتوایی که به صورت مشارکتی، تولید و انتشار یابد، می‌تواند سبب گسترش حیطه شناخت شما در بین افراد مختلف شود. این یک روش بسیار خوب است که هر کارآفرینی می‌تواند از آن بهره‌مند شود.
کمپین‌های دیگری که مخاطبان شما در آن حضور بیشتری دارند را بشناسید و سعی کنید تا با صاحبین آنها، ارتباط برقرار کنید، در آنجا محتوا تولید کنید و مخاطبان را به چالش بکشید. شما با این روش می‌توانید احتمال موفقیت خود را دو برابر کنید.
بیشتر بخوانید: چگونه ایده‌های تولید محتوای پایان ناپذیر داشته باشیم

۴) اطلاعات و داده‌ها را دنبال کنید، اما مردم و نیازهای‌شان را هدف قرار دهید

بازاریابی محتوایی
داده‌ها حیاتی هستند اما اجازه ندهید کسب اطلاعات، شما را از خواسته‌ها و نیازهای مخاطبان‌تان منحرف کند. به یاد داشته باشید که بیشتر تصمیماتی که به خرید منجر می‌شوند تا حدی تحت تاثیر احساسات قرار دارند. داده‌ها نمی‌توانند به طور دقیق احساسات اشخاص را ردیابی کنند، بنابراین مهم است که محتوای شما بتواند مبتنی بر خواسته‌ها و نیازهای افراد باشد؛ پس مراقب باشید که این موضوع مهم را فراموش نکنید.
بیشتر بخوانید: ۷ مرحله برای شروع کمپین بازاریابی محتوایی شما

۵) انعطاف پذیر باشید، نه یک ربات منظم!

در بازاریابی محتوایی، انعطاف داشتن بسیار مهم است. برندگان بازار قادر خواهند بود به سرعت محتوای خود را با توجه به تغییرات، نوسانات بازار و نیازهای مصرف کنندگان، منطبق کنند. در حقیقت، مدیران بازار نفوذ یادگیری ماشین و اتوماسیون را برای ماندن در جایگاه بالا به کار می‌گیرند تا بتوانند همگام با تغییرات بازار و موضوعات عرضه و تقاضا پیش بروند. درست است که کار شما باید نظم داشته باشد و باید یک تقویم محتوایی داشته باشید، اما نباید خیلی بیش از اندازه به آن پایبند باشید زیرا در این شرایط نمی‌توانید خود را با مسائل جدید منطبق کنید.
بیشتر بخوانید: یک راهنمای جامع برای ایجاد استراتژی بازاریابی محتوایی بهتر

۶) سرمایه گذاری در بلند مدت

بازاریابی محتوایی
بازاریابی محتوایی یک استراتژی بلند مدت است. شما می‌توانید آن را با تکنیک‌های کوتاه مدت برای هدایت به سمت نتایج ضروری پوشش دهید، اما تا حصول برند سازی و ارتقای قدرت کسب و کار شما و در نهایت پایداری نیاز به زمانی طولانی خواهید داشت. به این معنی که شما باید یک تعهدی نسبت به انتشار محتوای با کیفیت به صورت صحیح و درست داشته باشید و آن را در میانه‌ی راه رها نکنید تا به نتیجه عالی و دلخواه برسید.
بیشتر بخوانید: چه مقدار باید برای بازاریابی محتوایی سرمایه گذاری کرد؟

۷) برای برنده شدن باید هزینه بپردازید

بازاریابی محتوایی موفقیت آمیز است به شرط آنکه بتوانید در فیسبوک و رسانه‌هایی که مخاطبان زیادی دارند، تبلیغات کنید. آماده باشید تا برای بهترین مطلب خود، با پرداخت هزینه تبلیغات انجام دهید. منظور این است که شما باید برای تبلیغات و نیروی انسانی و همه مواردی که به موثر بودن یک تبلیغ موفق می‌انجامد، تلاش کنید تا بتوانید مخاطبان خود را با آن به دست بیاورید.

۸) محتوای پویا ایجاد کنید

بازاریابی محتوایی
محتوای پویا، به محتوایی می‌گویند که یکبار آن را ایجاد می‌کنید اما شامل عناصر متغیری است که با توجه به نیاز مخاطبان، تغییر می‌کند. برای نمونه، شما می‌توانید یک ایمیل مارکتنیگ راه اندازی کنید که در آن، ۱۰ درصد تخفیف برای یک بخش از مخاطبان و ۲۰ درصد برای گروه دیگری باشد.
بیشتر بخوانید: ۱۱ راه حل برای زمانی که نمی‌دانید درباره چه موضوعی تولید محتوا کنید
با این روش می‌توانید، تصاویر، متن و پیشنهاداتی را برای افراد در دسته‌های مختلف داشته باشید، این روش سبب می‌شود تا در مصرف وقت و پول شما صرفه جویی شود چون شما فقط باید یک بار و یک محتوا ایجاد کنید. محتوای پویا در بسیاری از بخش‌های بازاریابی شرکت‌ها استفاده می‌شود؛ ساده و مقرون به صرفه است و باید کسب و کارهای کوچک نیز از آن استفاده کنند.

۹) بروز رسانی و بازنویسی مطالب قدیمی

شما همیشه مجبور نیستید که دوباره یک مطلب جدید و خاص تولید کنید. بسیاری از کمپین‌ها و ناشران آنلاین موفق به بروز رسانی محتواهای قدیمی خود شده‌اند و این یک کار بسیار به صرفه و مناسب است. این کار، نه تنها سبب بهبود رتبه بندی صفحه و کلمات کلیدی آن متن خواهد شد، بلکه سبب می‌شود تا افراد بیشتری آن را مشاهده کنند.
بیشتر بخوانید: تولید محتوای خوب ، بهترین راهکار برای کسب و کار شما
موضوع مهم دیگر این است که شما برای بروز رسانی یک محتوا زمان کمتری را نسبت به ایجاد یک مطلب نیاز دارید، پس محتواهای قدیمی خود را بروز کنید و به خصوص مطالب مهم را دوباره احیا کنید.

۱۰) آینده نگر باشید

بازاریابی محتوایی
محتوایی تولید کنید که جامع و مفید باشد، محتوای شما باید بتواند تغییرات منطقی بازار و آن حرفه را پذیرا باشد. به عبارت ساده‌تر باید محتوایی تولید کنید که اگر در آینده خواستید آن را بروز رسانی کنید خیلی برای‌تان سخت و محال نباشد.
بیشتر بخوانید: ۳ کلید اصلی در تولید محتوای جذاب

۱۱) محتوای سطحی تولید نکنید

محتوایی که اطلاعات پایه و اصلی را داشته باشد، همه جا هست. اگر می‌خواهید بازاریابی محتوایی شما موفق باشد باید بتوانید محتوایی متفاوت با دیگران ایجاد کنید و این موضوع وقتی به درستی اجرا می‌شود که دید خوبی داشته باشید. سعی کنید بتوانید به تمامی سوالات کاربران پاسخ دهید، کاربر نباید در مطلب شما ابهامی ببینید یا موضوعی را ناقص بخواند تا به دنبال کامل کردن آن، دوباره بخواهد در اینترنت جستجو کند.
بیشتر بخوانید: بهترین پیشنهاد درباره چگونگی تولید محتوای خوب

مراحل بعدی کاری شما

با تمرکز بر این روش‌ها، رقابت شما از نظر تولید محتوای با کیفیت، با دیگران بالا و بالاتر می‌رود. نتایج را بررسی کنید تا معایب و مزایا را بشناسید و بتوانید بهترین روش را انتخاب کنید.

منبع: entrepreneur

نفیسه اسلامبولچی

من یک نویسنده هستم علاقه اصلی من ادبیات ایران سرفراز است. از کودکی دست به قلم بوده ام و هنوز هم این راه را ادامه خواهم داد. تخصص اصلی من، در زمینه نسخ چاپی است و چند سالی است که در فضای وب نیز، مشغول نگارش مقالات در زمینه های متفاوت هستم.

More Posts

0 پسند

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.