بازاریابی

۶ راه برای تفکر خارج از چارچوب در زمان بازاریابی کسب و کار کوچک شما

آذر ۲۹, ۱۳۹۶

برچسب‌ها,

گاهی اوقات، کسب و کارهای کوچک به دلیل اینکه بودجه‌ی زیادی ندارند، ایده‌های بازاریابی‌شان را محدود می‌کنند، اما هر استراتژی موفق الزاماً نیاز به پول و سرمایه زیاد ندارد. در این مطلب ۶ راه تفکر خارج از چارچوب بازاریابی را که ارزان و اثرگذار هستند، به شما توضیح می‌دهیم.

۱) شخصی سازی کنید

مشتریان فرصت‌هایی را که می‌توانند در آن، چیزی را به خود اختصاص دهند، دوست دارند. پژوهش‌ها نشان داده که ۵۶ درصد از مصرف کنندگان می‌گویند وقتی که یک انگیزه‌ی شخصی پیدا می‌کردند، توجه‌شان به نام برند بیشتر شده است. اگر یک راه برای سفارشی سازی و شخصی سازی محصول یا خدمتی برای مشتریان وجود دارد، حتما آن را امتحان کنید و ببینید که مخاطبان شما چگونه به آن واکنش نشان می‌دهند. برای این کار با دیگران مشورت کنید و راه حل مناسبی را پیدا کنید. ایده‌هایی مثل درج نام روی کیف پول، حکاکی اسم روی دستبند یا مانند این، نمونه‌های بسیار ساده‌ای از این روش هستند.
بیشتر بخوانید: ۷ چالش کسب و کارهای کوچک و ۷ راه‌حل

۲) مشارکت مشتریان را بیشتر کنید

بازاریابی
در دنیای شبکه‌ها و رسانه‌های اجتماعی مختلف می‌توانید برای بهبود وضعیت کسب و کار کوچک خود، مطالبی را به اشتراک بگذارید که برای بازاریابی بسیار موثر است. شما باید راهی را پیدا کنید که مخاطبان‌تان بتوانند ارتباط نزدیک‌تری را با شما ایجاد کنند، می‌توانید یک جایزه برای جلب توجه آنها در نظر بگیرید یا از هشتگ‌های هیجان انگیز برای جلب مخاطبان استفاده کنید. کمپین‌های شخصی یک راه عالی برای تشویق ارسال و به اشتراک گذاری مطالب است.
بیشتر بخوانید: هفت استراتژی برای مشارکت مشتریان که بازاریابان نباید آن‌ها را نادیده بگیرند

۳) سپاسگزاری کنید

چقدر از مشتریان خود قدردانی می‌کنید؟ شما می‌توانید با قدرت “تشکر کردن” در مشتری ایجاد وفاداری کنید. یک مطالعه توسط بانک TD نشان داده که ۷۷ درصد از مشتریانی که دوست دارند که به دیگران بگویند که یک برند از آنها قدردانی کرده است. اگر بخواهید فراتر از این فکر کنید، می‌توانید برای هر موضوع هیجان انگیزی مانند یک رویداد جدید در کسب و کارتان، جشن یا گردهمایی بگیرید و مشتریان خود را تنها با یک کارت به آن دعوت کنید. اگر بخواهید هزینه‌های کمتری داشته باشید می‌توانید این کار را با استفاده از تالارهای گفتگو انجام دهید، با فراخوانی مخاطبان برای یک خبر تازه و همچنین به منظور قدردانی از آنها برای خریدشان از شما، می‌توانید مشتریان جدیدی را نیز به دست بیاورید. این کار در واقع افزون بر اینکه، شما را به اهداف تازه‌تان می‌رساند، قدردانی از حضور آنها نیز به شمار می‌آید و احساس غرور در آنها ایجاد می کند.
بیشتر بخوانید: ۳ نکته برای ایجاد محتوای تبلیغاتی که با مخاطب تعامل ایجاد می‌کند

۴) به وفاداری مشتریان دقت کنید و در پی گسترش آن باشید

مشتریان فرصت‌هایی را که می‌توانند در آن، چیزی را به خود اختصاص دهند، دوست دارند.
اگر مشتری‌ها را از دست می‌دهید، باید یک راه برای رشد کسب و کارتان پیدا کنید. شما باید برای مشتریان خود بر روی سایت پنل داشته باشید یا اینکه اگر مشتریان حضوری دارید باید دفتری برای ثبت خریدهای آنان داشته باشید تا پس از مدتی بتوانید وفاداران را بشناسید؛ تعداد آنها را بررسی کنید و ببینید که نسبت به ماه و سال گذشته مشتریان شما هنوز هم برای خریدهای‌شان به شما اعتماد دارند یا خیر.
بیشتر بخوانید: ۴ راهکار برای جذب مخاطب هدف جدید بدون ترک مخاطبان قبلی

۵) از لینکدین استفاده کنید

بازاریابی
LinkedIn یکی از شبکه‌های اجتماعی بسیار عالی برای کسب و کارهای کوچک است. درحالی که پلتفرم هیجان انگیزی ندارد اما توانسته است؛ فرصت‌های منحصر به فردی را برای بازاریابی کسب و کارهای کوچک و البته بزرگ ایجاد کند. بدون صرف پول و هزینه، شما می‌توانید با افراد جامعه‌تان، در یک محیط و گروه جدید ارتباط برقرار کنید و با صاحبان کسب و کارهای کوچک و مشتریان بالقوه در منطقه و زمینه کاری خود، آشنا شوید.
بیشتر بخوانید: ۱۰ روند شبکه های اجتماعی برای آماده سازی آن‌ها در سال ۲۰۱۸

۶) مشتریان کنونی خود را بررسی کنید

اگر مطمئن نیستید که از روش‌های بازاریابی و تبلیغاتی شما، کدام‌شان به بهترین شکل پاسخ خواهند داد، از مشتریان خود سوال کنید. با یک نظر سنجی ساده، می‌توانید موارد زیادی را درباره درست و غلط بودن روش کاری‌تان متوجه شوید. برای بهتر شدن نظر سنجی می‌توانید یک جایزه و قرعه کشی برای مخاطبان در نظر بگیرید تا آنها بیشتر تشویق شوند تا در آن شرکت کنند.
بیشتر بخوانید: ۳ گام برای افزایش درآمد حاصل از هر مشتری
تیم کانگورو همواره می‌تواند مشاور امین شما در جهت انتخاب بهترین روش‌های تبلیغاتی و بازاریابی باشد. با برقراری ارتباط با گروه کانگورو، نگرانی‌های خود را درباره ارتقای کسب و کارتان پایان دهید.

منبع: entrepreneur

 

نفیسه اسلامبولچی

من یک نویسنده هستم علاقه اصلی من ادبیات ایران سرفراز است. از کودکی دست به قلم بوده ام و هنوز هم این راه را ادامه خواهم داد. تخصص اصلی من، در زمینه نسخ چاپی است و چند سالی است که در فضای وب نیز، مشغول نگارش مقالات در زمینه های متفاوت هستم.

More Posts

1 پسند

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.