بازاریابی محتوا

چگونه ایده‌های تولید محتوای پایان ناپذیر داشته باشیم

آذر ۲۹, ۱۳۹۶

برچسب‌ها,

اتکای صرف به ایده‌های خودتان برای درگیرشدن با عناوین طاقت فرساست. شبیه هر شغل دیگری، استراتژی‌ها و ابزارهایی وجود دارند که انجام بهتر این کار را راحت تر می‌کند.
الان آن زمانی از سال است که کسانی که در زمینه محتوا برای استارتاپ یا شرکت‌های فناور کار می‌کنند، می‌خواهند در زمینه چگونگی ایجاد ایده‌های استوری صحبت کنند. آن‌ها می‌دانند این کار را برای زندگی کردن انجام می‌دهم و از من راهنمایی‌هایی برای آماده کردن استراتژی‌های محتوای‌ ۲۰۱۸ می‌خواهند.
اگر شما در زمینه بازاریابی محتوا مشغول کار باشید، مجبور هستید که حجم زیادی محتوا بنویسید. و به صورت مداوم عناوین و ایده‌های جدید برای آن ایجاد کنید که کار آسانی نیست.
استراتژی‌های فراوانی وجود دارد که می‌توانید برای یافتن عناوین جدید از آن استفاده کنید. برخی از موارد مورد علاقه من شامل زیر نظر گرفتن آنچه که مخاطب آنلاین می‌گوید است: از طریق دیدن انجمن‌های گفتگو، سایت‌های سوال و جواب مثل Quora و کامنت‌های وبلاگ و شبکه‌های اجتماعی شما.
بیشتر بخوانید: عنوان مطالب شما ۸۰ درصد پیام برند شماست
اما حتی با این استراتژی‌ها نیز، غیر معمول نیست که ایده‌ها تمام شود. این پست، فرآیندهای جایگزینی پیشنهاد می‌دهد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید و تضمین می‌کند که هرگز ایده‌های محتوای شما تمام نخواهد شد.

۱) از ابزارهایی برای پیدا کردن پست‌های محبوب که می‌توانید آن‌ها را به صورت بهتری بازنویسی کنید استفاده کنید.

بازاریابی محتوا
استراتژی بازاریابی من، درک این موضوع است که کدام پست‌ها منجر به ترافیک بیشتر برای سایت‌های معروف می‌شود. از آنجایی که من به طور عمده درباره موضوعات استارت‌آپ‌ها، کارآفرینی، فناوری، سئو و محدوده بازاریابی محتوا می‌نویسم، دوست دارم به سایت‌هایی مانند Entrepreneur (duh)، Mashable و TechCrunch نگاه کنم، زیرا معمولا این موضوعات را پوشش می‌دهند. شما به احتمال زیاد می‌دانید که سایت‌های بزرگ ارزش تجزیه و تحلیل برای صنعت دارند.
با استفاده از ابزاری مثل Buzzsumo، به حوزه موضوعی که بسیار به آن علاقه‌مند هستم متصل می‌شوم و می‌توانم به لیستی از مقالاتی که در مورد آن موضوع، در اینترنت بیشتر به اشتراک گذاشته شده برسم.
هنگامی که مدت زمان کافی را با این ابزار صرف کنید، متوجه خواهید شد که کدام حوزه موضوعی بیشتر از دیگران به اشتراک گذاشته شده است. حالا که متوجه شدم این موضوع ارزش هدف‌گذاری دارد (از لحاظ پتانسیل ایجاد ترافیک)، می‌توانم بفهمم که چطور این عنوان را به شیوه متفاوت و بهتر پوشش دهم.
در ادامه استراتژی‌هایی که من معمولا برای بهبود پست‌های رقبا از استفاده می‌کنم را به اشتراک می‌گذارم:
– یک پست طولانی‌تر و عمیق‌تر بنویسید. این موضوع همیشه مطرح نیست، اما کار و تفکر عمیق‌تر روی موضوع معمولا منجر به روز موفق با گوگل می‌شود.
– سعی کنید بفهمید کدام قسمت پست آن‌ها فاقد بهینه‌سازی محتوا (on-page content optimization) است و آن را بهبود دهید.
– ببینید تعداد لینک‌های این صفحه و کیفیت آن‌ها به چه صورتی است. اگر پروفایل لینک آن‌ها به طور قابل توجهی بهتر از سایت شما باشد، ممکن است آن عنوان خاص، ارزش هدف‌گذاری نداشته باشد. می‌توانید از ابزاری مثل Mozbar برای کمک به تعیین اینکه یک صفحه خاص چقدر برای رقابت استقامت خواهد داشت استفاده کنید.
– پست‌های آنها را بگیرید و آن‌ها را بهبود دهید. محتوای خوب را به محتوای شگفت انگیز تبدیل کنید.
بیشتر بخوانید: راز موفقیت بازاریابی محتوا در ۲۰۱۸ اگر استراتژی برای آن ( بازاریابی محتوا ) ندارید حتما اتخاذ کنید

۲) عناوین را بازنویسی کنید تا با موضوع یا صنعت شما متناسب باشد

بازاریابی محتوا
این استراتژی هم بعنوان یک استراتژی مستقل و هم در ترکیب با استراتژی شماره-۱ عملکرد خوبی دارد. این استراتژی می‌تواند با ایجاد ایده‌های به وجود آمده از طوفان فکری ناشی از چرکنویس‌ها، یا ایجاد سرصفحه‌های قوی‌تر برای ایده‌های عنوان موجود به شما کند.
سایت‌های بزرگ زمان و تلاش جدی را برای ایجاد سرصفحه‌هایی که توجه خوانندگان آن‌ها را جلب خواهد کرد می‌گذارند. آن‌ها پیگیری می‌کنند که کدام نوع از سرصفحه‌ها کارکرد دارند و کدامیک ندارند… پس چرا از نتیجه تلاش آن‌ها نباید استفاده کرد؟
بیشتر بخوانید: چگونه تولید محتوا کنید که نرخ تبدیل قیف فروش شما را دو برابر می‌کند
پست‌های محبوب در سایت‌های بزرگ را ببینید و ببینید کدامیک توجه شما را جلب می‌کنند. به یاد داشته باشید که عناوین این پست‌ها به هیچ وجه نباید با عنوان شما مشابه باشند – زیرا شما قصد دارید آن‌ها را تغییر دهید تا کاملا با موضوع شما متناسب باشد.
بعنوان مثال: به Buzzfeed Buzz بروید. احتمالا حداقل یک عنوان در آنجا وجود خواهد داشت که توجه شما را جلب کند و بتوانید به راحتی روی آن کار کنید تا با هر عنوان صنعت متناسب باشد.
هشدار: از کلمه به کلمه عنوان استفاده نکنید. این اصلا خوب نیست. ایده این نیست که آن عنوان را کاملا کپی کنید، بلکه باید از آن به منظور الهام گیری برای ایجاد سرفصل خود استفاده کنید.

۳) دو عنوان بالقوه را امتحان کنید

این استراتژی، زمانی که با استراتژی‌های شماره ۱ و ۲ ترکیب شود بسیار موثر خواهد بود.
متوجه شدم زمانی که روی عنوان یا ایده محوری کار می‌کنم، تمایل دارم تا اندکی دیدگاه تونلی (بسته) داشته باشم. پس از رسیدن به ده‌ها موضوع و سرفصل بالقوه، تعیین اینکه کدام یک از عناوین متقاعدکننده‌ترین است کار سختی است!
این همان جایی است که کمک می‌کند گروه سوم را وارد موضوع کنید. هنگامی که لیستی از عناوین را تهیه کردید، برای هر پست یک عنوان جایگزین انتخاب کنید.
بعنوان مثال، فرض کنید با عنوان “۵۰ عبارت کلیشه‌ای بازاریابی محتوا که باید از آن اجتناب کنید”. در حالی که ممکن است این عنوان را دوست داشته باشم، هنوز یک روش جایگزین برای آزمایش آن خواهم داشت. در این مورد، شاید چیزی شبیه “۵۰ عبارت کلیشه‌ای بازاریابی محتوا برای جلوگیری از تمامی هزینه‌ها” .
حالا یک همکار یا دوست را انتخاب کرده و هر دو گزینه را به آن‌ها نشان خواهم داد. از آن‌ها خواهم خواست تا با توجه به روحیاتشان، یکی از عناوین را که فورا توجه آن‌ها را جلب می‌کند انتخاب کنند- نه عنوانی که شایسته‌ترین است و یا آن‌ها فکر می‌کنند که باید بهترین باشد.

این مطلب در مورد اصلاح محتوا نیست

نکته نهایی: من پیشنهاد نمی‌کنم – به هیچ وجه، شکل یا فرمی – که پست‌های محبوبی پیدا و کپی کنید. هدف شما تکرار مکررات یا تکرار محتوایی که بیرون از آنجا وجود دارد نیست.
آنچه که شما انجام می‌دهید گرفتن ایده از عناوین و رویه‌ی سرفصل‌هایی است که محبوبیت اثبات شده‌ای داشته‌اند. اگر شما یک سایت معروف را برای یک پست مهمان در نظر بگیرید، می‌خواهید بدانید آن‌ها معمولا از چه نوع عناوین و سرصفحه‌هایی استفاده می‌کنند. اگر در حال نوشتن پستی برای سایت خودتان هستید، می‌خواهید ببینید کدام نوع از عناوین و سرصفحه‌ها بیشترین جذابیت را در صنعت شما ایجاد خواهند کرد.
به عبارت دیگر، می‌خواهید بدانید چه چیزی کارکرد دارد و از آن الهام بگیرید.
پرداختن به موضوعات درگیر می‌تواند مانعی جدی برای موفقیت بازاریابی محتوا باشد. و تکیه‌ صرف بر ایده‌های خودتان اغلب کافی نیست. شاید بهترین بخش همین باشد. هر چه زمان بیشتری را صرف دیدن اینکه چگونه کسب و کارها سرصفحه‌های خود را طراحی می‌کنند بکنید، مهارت بیشتری نیز در مورد آن بدست خواهید آورد.

منبع: entrepreneur

 

تینا اصلانی

در رشته مهندسی فناوری اطلاعات تحصیل کردم، بیش از دو ساله که در زمینه بازاریابی و شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنم. به عکاسی خیلی علاقه دارم، ویولن می‌زنم، فیلم و سریال تماشا می‌کنم و عاشق سفر و طبیعت هستم.

More Posts

Follow Me:
TwitterLinkedIn

0 پسند

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.