رسانه های اجتماعی

یک رویکرد ساده ۳ مرحله‌ای برای تبلیغ موفق در رسانه های اجتماعی (بخش دوم)

آذر ۲۸, ۱۳۹۶

برچسب‌ها,

چطور به مرحله توجه نزدیک شویم

برای مرور سریع، مرحله توجه، مرحله‌ای است که مشتری با برند شما آشناست یا می‌داند که نکته دردی (نیازی) دارد که دوست دارد حل شود. پس مهم است که تبلیغات خود را طوری تنظیم کنید که با مشتری در این مسیر ارتباط برقرار کند.
مثل مرحله آگاهی، هنوز هم مردم در مرحله توجه نیاز به کمی راهنمایی یا زمان پیش از خرید دارند. با صحبت با بعضی از برندهای بزرگ و افرادی که در زمینه تبلیغات در فیس بوک تخصص دارند، متوجه شدیم که محتوای موفق در این مرحله به مقدار زیادی به ارزش و ارزش درک شده ای که شما ارائه می‌دهید بستگی دارد.
برخی از سوالاتی که در اینجا مطرح می‌شود عبارتند از:
– به طور خاص شما چه چیز متفاوتی برای کاربران فراهم می‌کنید که متفاوت از آن چیزهایی است که به طور معمول می‌بینند، می‌شوند، می‌خوانند و در رسانه های اجتماعی یا در حوزه کاری تجربه می‌کنند؟
– آیا آنچه که شما تبلیغ می‌کنید آنقدری مجاب کننده است که کاربران را وادار به کلیک کند؟
به عنوان مثال، بیایید بگویم که کسب و کار شما یک آژانس بازاریابی است و شما می‌خواهید خلاقیت‌های متفاوتی را در قیف فروش خود بدست آورید. با مرحله آگاهی شروع کردید و یکی از پست‌های پرطرفدار خود را در فیس بوک تقویت کردید که مقداری ترافیک را به وبسایت شما منتقل کرد.
عالی! حالا چی؟
بیشتر بخوانید: قیف بازاریابی و فروش در بازاریابی محتوا
اگر شما تنظیمات Facebook Pixels را در وبسایت خود دارید، می‌توانید از ویژگی Custom Audience برای افزایش ترافیک روی آن صفحه استفاده کنید و کاربران را با استفاده از تبلیغ مشابه مبتنی بر قسمت دیگری از محتوا مجدد هدف قرار دهید. یا می‌توانید با استفاده از ارسال یک دعوتنامه برای شرکت در وبینار در مورد استراتژی بازاریابی آن‌ها را هدف قرار دهید. یا دانلود رایگان یک کتاب الکترونیک که درباره نحوه شروع یک کسب و کار نوشته اید.
بیشتر بخوانید: چگونه در پنج گام مخاطبان هدف را به طور صحیح هدف گذاری کنید
از آنجا که مخاطبان شما به واسطه محتوایی که روی فیسبوک قرار داده‌اید افزایش یافته است و وبسایت شما را دیده‌اند، شانس بالاتری برای ثبت نام آن‌ها در آینده و حتی گرفتن ایمیل آدرس آن‌ها خواهید داشت.

تبلیغات در رسانه های اجتماعی: مرحله تبدیل

مرحله تبدیل یکی از مراحل پر از ترفند برای حرفه‌ای شدن است، کسانی که بتوانند آن را به درستی به کار بگیرند نتایج بزرگی برای کسب و کارشان کسب خواهند کرد.
موفقیت در مرحله تبدیل شامل سه بخش مهم است:
۱) کیفیت هدف گیری
۲) کیفیت تبلیغات
۳) قابلیت پیگیری نتایج
بیشتر بخوانید: آشنایی با مفهوم نرخ تبدیل و بهینه سازی نرخ تبدیل
همچنین لازم به ذکر است که تبلیغات متمرکز بر تبدیل، تقریبا همیشه شامل یک پیشنهاد غیرقابل رد کردن است.
برای بسیاری از شرکت‌ها، این موضوع می‌تواند تخفیف روی محصول، دوره آزمایشی رایگان، یک کوپن، یکی بخر دو تا ببر و یا حتی بسته به صنعت یک محصول استاندارد با قیمت کامل باشد.
در کنار این موضوع، داشتن توانایی پیگیری نتایج تبلیغات تبدیلی شما، از طریق ابزارهایی مانند فیس بوک پیکسل، گوگل آنالیز، محصولی مانند AdRoll یا حتی CRM برندتان مهم است.
فهمیدن اینکه کدامیک از کمپین‌ها منجر به تبدیل می‌شوند، کدامیک منجر به ارزش طول عمر بیشتر مشتری می‌شوند، و کدامیک در حال از هدر دادن پول هستند برای کمک به دو برابر کردن قسمت کارآمد و رها کردن یا تکرار کردن بخش های ناکارآمد بسیار مهم است.
در ادامه یک گرافیک مهم از مصاحبه اخیر ما با Ian Cleary در مورد ایجاد قیف فروش که منجر به تبدیل می‌شود آورده شده است:
رسانه های اجتماعی
بیشتر بخوانید: قیف بازاریابی و فروش در بازاریابی محتوا
مهم است که توجه شود کلمه “تبدیل” لزوما به معنای خرید یا فروش نیست. تبدیل می‌تواند معنای متنوعی از چیزهای مختلف تا کسب و کارهای متفاوت داشته باشد.
ممکن است متوجه شوید که یک کاربر که برای یک webinar ثبت نام می‌کند بسیار ارزشمندتر از کسی است که برای یک دوره آزمایشی ثبت نام می‌کند.
در این مورد، احتمالا متوجه خواهید شد که صرف بخش عمده‌ای از بودجه تبلیغاتی روی تبدیل‌های وبینار، که می‌توانید با یک صفحه ورود و تشکر ساده پیگیری کنید ارزشمند است.
مرحله تبدیل شامل تمامی مطالب مربوط به دانستن نحوه پیگیری بخش‌های ارزشمند از محتوا در هر بخش از مسیر سیر مشتری است.
مطالب بیشتر برای شما!
تبلیغات در رسانه های اجتماعی می‌تواند برای بسیاری از شرکت‌ها و بازاریابان خطرناک باشد. این چیزی است که مانع از تجربیات بلند مدت ما در Buffer شد.
با فکر کردن در مورد تبلیغات در سه مرحله مختلف: آگاهی، در نظر گرفتن و تبدیل، شما از ۹۰ درصد از بازاریابان تبلیغات رسانه های اجتماعی پیش خواهید داشت.
می‌توانید با اصول اولیه مثل تقویت پست‌هایی برای کمک به ایجاد مخاطبانی که در نهایت می‌توانید آن‌ها را هدف قرار دهید شروع کنید. یا اگر بخش‌هایی از محتوایی دارید که فکر می‌کنید به خوبی تاثیر گذار خواهد بود می‌توانید درست به انتهای قیف بپرید.
توصیه ما این است که از مطالب تئوری خارج شده، خودتان این موارد را تجربه کنید!

منبع: entrepreneur

 

تینا اصلانی

در رشته مهندسی فناوری اطلاعات تحصیل کردم، بیش از دو ساله که در زمینه بازاریابی و شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنم. به عکاسی خیلی علاقه دارم، ویولن می‌زنم، فیلم و سریال تماشا می‌کنم و عاشق سفر و طبیعت هستم.

More Posts

Follow Me:
TwitterLinkedIn

0 پسند

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.