بازاریابی محتوا

راز موفقیت بازاریابی محتوا در ۲۰۱۸ اگر استراتژی برای آن (بازاریابی محتوا) ندارید حتما اتخاذ کنید

آذر ۲۷, ۱۳۹۶

برچسب‌ها,

بازاریابی محتوا یکی از موتورهای پرقدرت محرک فروش است، اما کسب و کارهای اندکی برای آن برنامه دارند.
با چند هفته ای که برای خداحافظی با سال ۲۰۱۷ مانده، وقت نهایی کردن استراتژی بازاریابی سال آتی فرا رسیده است. اکنون وقت آن رسیده تا مشخص کنیم کدام بخش های استراتژی قدیمی کار کرد و کدام بخش را باید دور بیاندازید. آیا تکنیک جدیدی برای جایگزینی آنها وجود دارد؟
براساس گزارش موسسه بازاریابی محتوا ، ۸۳ درصد از بازاریابان، استراتژی محتوایی را در افزایش درآمد بسیار موثر میدانند. این افزایش قابل توجه از ۷۴ درصد، منجر به اعتماد به استراتژی سال گذشته می‌شود. اما حتی اگر بیشتر بازاریابان نیاز به یک استراتژی مستند را درک کرده باشند، تنها ۳۱ درصد از آنها استراتژی خود را مستند کرده‌اند.
برای افزایش ترافیک، رشد leadها، افزایش مشتریان وفادار و افزایش درآمد در سال ۲۰۱۸، نگاه دقیق‌‌تر به استراتژی محتوا ضروری است. زمان‌هایی برای تجزیه و تحلیل آنچه که انجام داده‌اید و شناسایی فرصت‌های پنهان درون روند، کنار بگذارید.
به عنوان مثال، سیسکو برآورد می‌کند که محتوای بصری، ۸۲ درصد از کل ترافیک مصرفی اینترنت را تا سال ۲۰۲۱ به خود اختصاص دهد. در حال حاضر ۷۴ درصد از استفاده از اینترنت با فیلم‌ها پوشش داده می‌شود و درخواست برای پخش‌های زنده در حال افزایش است. با استفاده از این اطلاعات می‌توانید برای ساختن فیلم‌های بیشتر– هم زنده و هم ضبط شده – در استراتژی بازاریابی محتوا خود برنامه ریزی کنید.
در ادامه چهار راهنمایی برای کمک به آمادگی بیشتر شما برای ۲۰۱۸ وجود دارد.
بیشتر بخوانید: یک راهنمای جامع برای ایجاد استراتژی بازاریابی محتوایی بهتر

۱) سازگاری با تلفن همراه خود را استراتژی اول خود قرار دهید

بازاریابی محتوا
در سال‌های گذشته، تمرکز اصلی روی ایجاد دسترسی بیشتر به وبسایت‌ها توسط تلفن همراه به منظور دسترسی به ۵۳ درصد از کاربران جهانی بوده است که از طریق تلفن همراه به اینترنت وصل می‌شوند. اما در حال حاضر جریان تغییر کرده است. بر اساس این گزارش، تلفن همراه تقریبا ۸۰ درصد از کل استفاده از اینترنت در سال ۲۰۱۸ را تشکیل خواهد داد.
بیشتر بخوانید: پنج نکته بازاریابی محتوایی برای موبایل
بنابراین به جای اینکه استراتژی خود را روی سیستم‌های دسکتاپ و سپس بهینه سازی آن برای موبایل متمرکز کنید (که معمول بوده است)، برعکس این کار را انجام دهید. برای کاربران موبایل برنامه ریزی کنید و سپس قابلیت‌های دسکتاپ را به آن اضافه کنید.
پس از تمامی موارد فوق، ۸۰ درصد از مدت زمان سپری شده در رسانه اجتماعی به واسطه موبایل صورت می‌گیرد، نسل هزاره فعلی (نسل جدید) به گوشی‌های خود چسبیده‌اند، و ۵۷ درصد از کاربران موبایل به یک کسب و کار با سایت ضعیف توجه نمی‌کنند.
کلید موضوع، در درک رفتار مشتری و سپس تنظیم اولویت‌ها برای به دست آوردن فرصت‌ها نهفته است.

۲) محتوای خلاقانه و شخصی ایجاد کنید

بازاریابی محتوا
از آنجا که محتوای بصری یک عامل اصلی در موفقیت بازاریابی محتوا است، لذا ممکن است خلاقیت شما نیاز به تقویت داشته باشد. در سال ۲۰۱۷، قاعده جفت کردن محتوای متن با تصاویر برای حفظ ارتباط با بازدیدکنندگان بود. اما در سال ۲۰۱۸، این موضوع بیشتر درباره نوع محتوای بصری که شما ارسال و به اشتراک می‌گذارید است.
بیشتر بخوانید: ۳ کلید اصلی در تولید محتوای جذاب
بعنوان مثال، با وجود اینکه اینفوگرافی و ویدئوگرافی عالی است، ممکن است استفاده از محتوای پخش زنده در فیس‌بوک، اینستاگرام و یوتیوب موثرتر باشد. مشتریان علاقه دارند خدمات و محصولات را از برندی بخرند که آن را می‌شناسند و دوست دارند. به همین دلیل ۶۱ درصد از بازاریابان برای استفاده از فیس بوک و پریسکوپ برنامه ریزی می‌کنند، در حالی که ۶۹ درصد آن‌ها برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویدیوهای زنده برنامه‌ریزی دارند.
بیشتر بخوانید: ساخت ویدیوی تبلیغاتی برای کسب و کارهای کوچک
برای به اشتراک گذاری فعالیت‌های سازمانی خود با فالوورهایتان آماده شوید، بخصوص محتوای پشت صحنه. اگر این کار را با انواع دیگر محتوا مثل ویدئوهای ضبط شده، تصاویر و وبلاگ‌ها انجام می‌دهید، محتوای با کیفیت را پست کنید و به اشتراک بگذارید. ۸۵ درصد از بازاریابان معتقدند محتوای با کیفیت و موثر دلیل اصلی موفقیت آن‌ها در سال ۲۰۱۷ بوده است. لذا روی محتوای اصیل که برای کاربران شخصی‌سازی شده و با احساسات آنها ارتباط برقرار میکند تمرکز کنید.
بیشتر بخوانید: تولید محتوای خوب ، بهترین راهکار برای کسب و کار شما

۳) برای پلتفرم‌های جدید آماده شوید

اگر کسب و کار و یا سازمان شما در سال ۲۰۱۷ برای بازاریابی محتوا به chatbots نپرداخته است، برای استفاده از آن در ۲۰۱۸ آماده شوید. Chatbots موفقیت اثبات شده‌‌ای در ارائه خدمات به مشتریان دارد و مشابه آن می‌تواند در بازاریابی محتوا مشاهده شود.
گزارش ۲۰۱۵ BI Intelligence نشان می‌دهد که چگونه پلتفرم‌های پیام رسان در رسانه‌های اجتماعی به کار گرفته می‌شود. بیش از ۴/۲ میلیارد نفر در هر ماه در Facebook Messenger و WhatsApp فعال هستند.
بیشتر بخوانید: ۵ نکته کلیدی برای ایجاد استراتژی موفق در دیجیتال مارکتینگ
چرا شما برای گرفتن مخاطبان مورد نظر خود از ربات‌ها استفاده نمی‌کنید؟ ربات‌ها یک راه عالی برای افزایش وفاداری به برند، تعامل، درک شما از رفتار مصرف کننده و حتی نرخ تبدیل است که همه آنها عامل موفقیت برای بازاریابی محتوا هستند.
بیشتر بخوانید: آشنایی با مفهوم نرخ تبدیل و بهینه سازی نرخ تبدیل
و همانطور که در مورد ربات‌ها فکر می‌کنید، بهینه سازی محتوا برای جستجوی صوتی و استفاده از یادگیری ماشین برای ارائه محتوای شخصی را در نظر داشته باشید.

۴) ایمیل را رها نکنید. آن را بهبود بخشید

بازاریابی محتوا
آیا شما در تلاش برای موفقیت از طریق ایمیل‌های ارسالی خود هستید؟ آیا به این فکر کرده‌اید که ایمیل را رها کرده و روی رسانه‌های اجتماعی و وبلاگ تمرکز کنید؟ تنها نیستید. ۶۶ درصد بازاریابان در گرفتاری شما سهیم هستند(مثل شما هستند). اما پیش از رها کردن، در نظر داشته باشید ۷۹ درصد از بازاریابان گفتند که ایمیل، موفق‌ترین کانال توزیع در سال ۲۰۱۷ بوده است. این در مقایسه با وبلاگ‌ها و رسانه‌های اجتماعی بود. بدان معنی است که احتمالا در سال آینده، باید به ایمیل دیدگاه متفاوتی داشته باشید.
بیشتر بخوانید: ۳ نکته برای اینکه بازاریابی ایمیلی موثرتری داشته باشید
به ارسال ایمیل‌های هدفمند، به خصوص مرتبط با هیستوری فرد مورد نظر بیاندیشید. با درک محصولات و خدماتی که فرد مورد نظر شما به آن علاقه‌مند است، نوع محتوایی را که دریافت می‌کنند را بازسازی کنید. استفاده از داده‌های بزرگ و تکنولوژی‌های AI در دستیابی به این امر مفید خواهد بود.
بیشتر بخوانید: جایگاههای جدید بازاریابی ایمیل در بازاریابی اینترنتی

نتیجه گیری

محتوای بصری تعاملی، chatbots، داستان سرایی (storytelling) و افزایش شخصی‌سازی در صحنه بازاریابی محتوا در سال ۲۰۱۸ غالب خواهد بود. شما نیاز به یک استراتژی دقیق و مستند دارید که این روند را شامل می‌شود، اما هنوز هم ایمیل‌های سنتی را برای موفقیت در خود حفظ کرده است. پلتفرم تبلیغاتی کانگورو با ارائه راهکارهای جدید تبلیغاتی شما را در موفقیت کسب و کارتان کمک می‌کند. کانگورو استراتژی‌های جدید را در اختیارتان قرار می‌دهد که بالاترین بازدهی را در شناساندن برند و کسب و کارتان به مخاطب هدف دریافت کنید.

منبع: entrepreneur

 

تینا اصلانی

در رشته مهندسی فناوری اطلاعات تحصیل کردم، بیش از دو ساله که در زمینه بازاریابی و شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنم. به عکاسی خیلی علاقه دارم، ویولن می‌زنم، فیلم و سریال تماشا می‌کنم و عاشق سفر و طبیعت هستم.

More Posts

Follow Me:
TwitterLinkedIn

0 پسند

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.