مخاطبان

۴ راهکار برای جذب مخاطب هدف جدید بدون ترک مخاطبان قبلی

آذر ۲۷, ۱۳۹۶

برچسب‌ها,

به مدت ۵۶ سال، Häagen-Dazs یک پیام ثابت داشت: بستنی با کیفیت بالا و سنتی برای فروش. یک تشکر بزرگ برای تغییر هزاره (تغییر هزاره به ۲۰۰۰)، این شرکت اخیرا برند خود را با لوگوی بازبینی شده، بسته بندی‌های پر جنب و جوش، طعم‌های جدید و کمپین تبلیغاتی جهانی نوسازی کرد.
نسل جوان فعلی مصرف کنندگان، همچنان موجب تغییر گسترده در بخش‌ها و بازار صنایع مختلف می‌شود. به همین دلیل است که شرکت تولید بستنی، تصویر ماندگار و سنتی خود را پایین کشید و با ساخت و نقل داستان با هزاره ارتباط برقرار کرد.
اینجا درسی برای یاد گرفتن وجود دارد: برای رقابتی ماندن، هر کارآفرین یا رهبر کسب و کاری، باید چالش‌های مختلفی از چشم‌انداز در حال تغییر کسب و کار شامل دموگرافی شرکت و رویکردهای مصرف کنندگان را در نظر بگیرد.
اگر شما منتظر بمانید تا ملاحظه کنید مخاطبان شما چگونه تغییر می‌کنند و شروع به تغییر خواهند کرد، احتمالا خطر بیشتری به نسبت رقبای خود دارید که در تجزیه و تحلیل نام تجاری و مخاطبان خود سرمایه گذاری می‌کنند.
بیشتر بخوانید: چگونه در پنج گام مخاطبان هدف را به طور صحیح هدف گذاری کنید

جلب توجه بیشتر

رهبران کسب و کار ممکن است از تغییر بازار آگاه باشند، اما این بدان معنا نیست که آن‌ها مشتاق تغییر هستند. برای بسیاری از شرکت‌ها، تغییرات عمده نام تجاری اغلب با مقاومت داخلی روبرو می‌شود؛ اگر منصف باشیم، چنین اصلاحاتی همیشه پاسخ درست نیست. برای بعضی از شرکت‌ها، بهتر است که پیام‌های ثابت برند را در میان تغییرات سریع حفظ کنند. کشف مهم این است: خود ارزیابی، دید بلند.
از آنجایی که ما در یک اقتصاد مبتنی بر تجربه زندگی می‌کنیم، آیا به طراحی تجربه مشتری خود فکر می‌کنید یا نه، مهم نیست: شما هنوز هم فقط یک تجربه خاص را ارائه می‌دهید. پیام رسانی نقش اصلی را در تقویت یا ریزش این تجربه ایفا می‌کند. در اینجا چهار مرحله جهت کمک به کسب و کار شما برای جذب دموگرافی جدید وجود دارد:
بیشتر بخوانید: چهار روش تولید محتوا برای دسترسی به مخاطبان بیشتر و افزایش مشارکت آن‌ها

۱) شخصیتی قوی ایجاد کنید

مخاطبان
هر صفحه ورود، پست وبلاگ یا مقاله‌ای که در آن قرار می‌دهید، باید با یک شخصیت متمایز همسو باشید تا به طور موثر با مخاطب هدف مورد نظر ارتباط برقرار کنید. یک مدیر عامل، یک پدر و مادر و یک دانشجوی کالج همه نیاز به پیام‌های مختلف برای تشویق (انگیزش) به پاسخ دادن دارند.
همانگونه که به نظر می‌رسد واضح است، اما غالبا راه حل نادیده گرفته شده برای بدست آوردن درک بهتر از نیازهای مشتریان فعلی یا بالقوه، پرسش مستقیم از آن‌هاست. نظرسنجی‌ها می‌توانند موثر باشند، اما مصاحبه‌های شخصی و فرد به فرد بهتر است، حتی اگر شما فقط بتوانید با تعداد انگشت شماری مصاحبه انجام دهید. یک انگیزه کوچک برای جمع کردن شرکت کنندگان مشتاق ارائه دهید، و سوالاتی برای نشان دادن اینکه چه چیزی به آن‌ها انگیزه می‌دهد و چرا آن‌ها محصولات و خدمات شما را انتخاب می‌کنند طراحی کنید.
بیشتر بخوانید: مخاطب شناسی در تولید محتوا
در Pharos، باید پیام خود را تغییر دهیم و بخش‌هایی از کسب و کارمان را که با اشخاص خاص مورد هدفمان مرتبط است برجسته کنیم. ما از سه جنبه‌‌ی پیشنهاد ارزش‌مان استفاده می‌کنیم تا خودمان را در مسیری قرار دهیم که با آنچه مخاطبان ما بیشتر مورد توجه قرار می‌دهند، همسو باشد. راهکارهای مدیریت و کاهش هزینه‌های پرینت (صاحبان کسب و کار آن را دوست دارند)، بهبود امنیت (CIO‌ها و مدیران IT آن را دوست دارند) و تقویت پایداری (که باید با همه همخوانی داشته باشد). هر سه پیام متقابلا یکدیگر را تقویت می‌کنند و در طول تجربیات سازگار هستند.
بعنوان مثال، ما با مدیریت یک دانشگاه کار می کردیم که می‌خواست هزینه‌های چاپ و تکثیر را مدیریت کرده و کاهش دهد. برای کمک به در نظر گرفتن پرسنل توام با جریان‌کار امن پرینت، مدیران آن جنبه پایداری پیشنهاد ارزش مدیریت پرینت را ارتقا دادند و متعاقبا قادر به ذخیره ۳۰۰۰ دلار در یک ماه و در عین حال کاهش قابل ملاحظه انتشار کربن شدند.
بیشتر بخوانید: سه راه اثبات شده برای رشد کسب و کار بدون پرداخت هزینه

۲) آنچه که دیتای CRM شما سعی میکند به شما بگوید را دنبال کنید

مخاطبان
اگر پروسه جمع آوری داده‌های شما شامل طیف گسترده ای از سوالات برای leadهای واجد شرایط باشد، باید بتوانید اطلاعات مشتری از قبیل نوع و اندازه شرکت، عنوان شغلی و انواع محتوایی که اغلب مصرف می‌شود را پیدا کنید.
سپس تیم فروش ما باید بتواند این اعداد را به ویژگی‎های مشخصی تبدیل و درک کاملتری از مشتری ایجاد کند. همانطور که روندهای مشترک را پیدا می‌کنید، می‌توانید این گرایش‌ها را با یک دید کلی از هر نوع مشتری ترکیب و از آن برای شکل دادن به شخصیت استفاده کنید. این به تنوع شخصیت خریداران شما و در نتیجه توانایی برند شما در ارتباط با گستره وسیعی از مصرف کنندگان کمک خواهد کرد.
ارزیابی داده‌های شما همچنین می‌تواند به شما برای تشخیص مخاطبان شگفت انگیز که علاقه مند به برند شما هستند نیز کمک کند. هنگامی که کسب و کار کوچک شرکت نرم افزاری Hatchbuck راه اندازی شد، بنیانگذاران آن تلاش کردند تا به چندین سگمنت ممکن، از فروشندگان گرفته تا صاحبان مشاغل برای شکل دادن به پلتفرم آن دست یابند.
بیشتر بخوانید: نکاتی مهم در مورد بازارایابی، فروش و رشد کسب و کار
Hatchbuck با تمرکز روی مشتری ایده آل خود، پاسخ‌های نظرسنجی را جمع آوری کرد، اعداد را جمع کرد و مصاحبه‌های مشتریان را انجام داد، به دنبال تعریف رفتار و باورهای خریدارانش بود.
همانطور که گفته شد این شرکت به دنبال جذب شرکت‌های بزرگی بود که به دنبال نرم افزارهایی با قیمت مناسب و انبوهی از امکانات بودند و وقتی فهمید شرکت‌های کوچکتر بزرگترین مشتری و حامی آن هستند شگفت زده شد. شرکت Hatchbuck تصمیم گرفت تا تمرکز خود را روی صاحبان این مشاغل کوچک و در واقع مشتریان ایده‌آل خود متمرکز کند. اکتشافات مانند این می‌تواند برای موفقیت روشنگر و حیاتی باشد.
بیشتر بخوانید: ۱۱ راه تقویت و افزایش فروش

۳) نشان دادن اینکه برند شما چگونه نیاز مردم را برطرف می‌کند

اثبات ارتباط محصول شما با دموگرافی متفاوت، به معنای رها کردن موارد ارزشمند برای خریداران فعلی نیست. بلکه ایجاد تغییراتی در پیام به منظور برجسته کردن منافعی است که همسویی بیشتری با مخاطبین جدید دارد.
به عنوان مثال، کیف و چمدان Vera Bradley از دهه ۱۹۸۰ برای زنان (baby boomer) بعنوان گزینه محبوب بوده است. زمانی که برند تصمیم گرفت تا مخاطبان هدف خود را گسترش دهد و زنان کم سن و سال‌تر را جذب کند، از رسانه‌های اجتماعی برای بدست آوردن بینش در مورد دموگرافی جمعیت استفاده کرد و روند شکایتی در میان نسل جدید (millennials) در مورد کمبود عمر باتری گوشی‌های هوشمند و آزارهای کیف‌های باتری مشاهده کرد.
بیشتر بخوانید: ۱۰ روند شبکه های اجتماعی برای آماده سازی آن‌ها در سال ۲۰۱۸
بر این اساس Vera Bradley کیفی با شارژر داخل آن ساخت. این موضوع به بهبود محصولات پیشنهادی شرکت و رسیدن به مخاطبان جدید بدون ایجاد تغییراتی که منجر به احساس غریبی در مشتریان وفادار و قدیمی شد.

۴) از امکان granularity اتوماسیون بازاریابی استفاده کنید

بسیاری از کسب و کارها، دموگرافی را بعنوان میانگین مجموع تلقی می‌کنند، اما این تصویر می‌تواند هرگونه شانس شناسایی نیاز به تغییر را از بین ببرد. شما جوانان را از طریق کانال مشابهی که برای رسیدن به تصمیم گیرندگان شرکت استفاده می‌کنید هدف قرار نمی‌دهید.
نزدیک شدن به دموگرافی با یک دید وسیع، باعث غفلت از امکان هدف گیری جزئی‌تر که توسط بسیاری از سیستم‌های اتوماسیون بازاریابی ارائه می‌گردد می‌شود. پیام رسانی شخصی (Granular) به یک ضابطه و نه انتظار تبدیل شده است.
برای به دست آوردن دموگرافی دقیق جوانترها، از ابزارهای خودکار مانند HubSpot، Marketo یا Hatchbuck استفاده کنید، فنآوری‎های اثبات شده که به طور چشمگیری می‌تواند رسیدن تبلیغات بازاریابی دیجیتال شما را بهبود داده و تجزیه و تحلیل ارزشمندی از مصرف کنندگان را در اختیار شما قرار دهد.
بیشتر بخوانید: ۸ تغییر احتمالی بازاریابی دیجیتال در سال ۲۰۱۸
این فن‎آوری‌های اتوماسیون دارای پیشینه ای طولانی در زمینه ایجاد بازده مثبت برای سرمایه گذاری شما هستند. آن‌ها همچنین می‌توانند از جنبه‌های مختلف به بهبود استراتژی بازاریابی دیجیتال شما کمک کنند. براساس تحقیق Regalix، ۶۴ درصد از بازاریابان مورد بررسی قرار گرفته گفتند که با استفاده از نرم افزار اتوماسیون طی شش ماهه به سود رسیده‌اند.
نسل جدید (millennials) نیروی کار امروز تصمیم گیران فردا خواهند بود و منظور من از فردا ۵ سال آتی نیست. سازمان‌هایی که نمی‌توانند این تغییر را تشخیص دهند یا فرآیند کشف چگونگی تغییرات بهتر هم‌راستا با فرصت‌های جدید دموگرافی را به تاخیر بیاندازند، می‌توانند به مقاومت داخلی در برابر چنین تغییراتی پایان دهند و در نهایت فرصت خود برای انطباق را از دست بدهند. سعی نکنید یکی از آنها باشد.

منبع: entrepreneur

 

تینا اصلانی

در رشته مهندسی فناوری اطلاعات تحصیل کردم، بیش از دو ساله که در زمینه بازاریابی و شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنم. به عکاسی خیلی علاقه دارم، ویولن می‌زنم، فیلم و سریال تماشا می‌کنم و عاشق سفر و طبیعت هستم.

More Posts

Follow Me:
TwitterLinkedIn

0 پسند

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.