۱۰ استراتژی بازاریابی آفلاین که هنوز هم کارآیی دارند

آذر ۲۰, ۱۳۹۶

برچسب‌ها,

بازاریابی، امروزه با افزایش فضاهای مختلف آنلاین مانند؛ ایجاد صفحه فیسبوک برای کسب و کارتان، توییت درباره اخبار صنعتی جدید، ارسال اطلاعیه‌های فروش و … همه راه‌هایی که برای برقراری ارتباط و صحبت کردن با مدیران و مشتریان است؛ در حال افزایش سریع تغییرات است. این روش‌ها به شکل قابل توجهی تاثیر گذار هستند و کسی منکر این موضوع نیست؛ اما روش موفق، روشی است که بتواند ترکیبی از استراتژی بازاریابی آفلاین و آنلاین را برای افزایش تولید و فروش انجام دهد.
تبلیغات روی زمین در پیاده‌روها و هدایای تبلیغاتی مانند قلم یا پیراهن نمونه ای از بازاریابی مجازی آنلاین است. این اقدامات ساده، برای ارتقای نام برندتان راه‌های ظریف اما موثری است. در زیر استراتژی‌های بازاریابی قدیمی را که هنوز هم کارآیی خوبی دارند، توضیح می‌دهیم.

۱) هر زمان که می‌‌توانید کارت ویزیت، بروشور و آگهی درباره کسب و کارتان برای استراتژی بازاریابی آفلاین پخش کنید

استراتژی بازاریابی آفلاین
این روشی ساده و ارزان است که از قدیم تا امروز انجام شده است، می‌توانید از هر موقعیتی در میان اقوام، همسایگان و دوستان، کارت ویزیت خود را به آنها بدهید؛ روی تابلوهای اعلان عمومی در مکان‌های مختلف، درباره کسب و کارتان بنر بزنید، در مجلات و روزنامه‌ها آگهی بدهید و توجه دیگران را به خود جلب کنید. برای استراتژی بازاریابی آفلاین بروشور و کاتالوگ تهیه کنید و در مکان‌های مناسب پخش کنید، دقت داشته باشید که این روش‌ها برای همه کسب و کارها کارآیی دارند.
بیشتر بخوانید: نکاتی مهم در مورد بازارایابی، فروش و رشد کسب و کار

۲) هدیه یا محصولات را به عنوان جایزه برای مسابقه استراتژی بازاریابی آفلاین قرار دهید

استراتژی بازاریابی آفلاین
یکی از راه‌های جالب برای برقراری ارتباط شخصی با دیگران، ایجاد یک فضا برای مشارکت است. برگزاری برای استراتژی بازاریابی آفلاین مسابقه بین مخاطبان و مشتریان هم جالب و جذاب است و هم فایده‌ی دیگری نیز برای شما دارد؛ برندگان محصولات یا خدمات، یا خود از آنها استفاده می‌کنند یا اینکه آنها را به دیگران هدیه می‌دهند، به هر حال نام برند شما به وسیله افراد دیگر شناخته می‌شود و این نکته مثبت این روش است.
بیشتر بخوانید: ۱۱ راه تقویت و افزایش فروش

۳) صحبت کردن درباره وقایع برای استراتژی بازاریابی آفلاین

استراتژی بازاریابی آفلاین
یک رویداد درباره کار خود پیدا کنید و مقاله یا سخنرانی آموزشی و با مفهومی را درخصوص آن آماده کنید. سپس می‌توانید مطلب را با همکاران و هم صنفان خود به اشتراک بگذارید، این روش در استراتژی بازاریابی آفلاین سبب می‌شود تا نمایش خوبی از نام برند شما برای همگان پدیدار شود. اگر شما احساس می‌کنید که قدرت کافی برای ارائه مطالب را به رقبای‌تان ندارید، می‌توانید در انتشار رویدادها و مطالبی که سایر همکاران‌تان منتشر می‌کنند، شرکت کنید. روابط کاری‌ای که در این مکان‌ها ایجاد می‌شود به نوعی بازاریابی و معرف شما خواهند بود.
بیشتر بخوانید: بررسی تاکتیک های بازاریابی پایدار برای موفقیت در کسب و کار

۴) با نشریات و مجلات ارتباط برای استراتژی بازاریابی آفلاین برقرار کنید

استراتژی بازاریابی آفلاین
با وجود افزایش مستمر در رسانه‌های آنلاین، چاپ و نشر هنوز هم جایگاه خوبی دارد. با توجه به نوع کسب و کارتان، مجله یا روزنامه را که هم موضوع یا نزدیک به اهداف شما در استراتژی بازاریابی آفلاین است، انتخاب کنید و در آنها به تبلیغات بپردازید. حضور فعال و همیشگی در نشریات می‌تواند بسیار موثر باشد و یک راه ساده برای نمایش محصولات یا خدمات شما به مشتریان باشد.

۵) ارسال ایمیل حلزونی

استراتژی بازاریابی آفلاین
در عصر حاضر، هنوز هم ایمیل حلزونی، یک روش بازاریابی قابل قبول به شمار می‌آید. شما مطالبی را در موضوعات و دسته بندی‌های مختلف آماده می‌کنید؛ این مطالب می‌توانند شامل این موارد باشد: اطلاعیه برای محصول جدید، ارسال بن تخفیف، نمونه‌های مختلف محصولات یا خبرنامه یا هر چیز دیگری که فکر می‌کنید، می‌تواند در بهبود کسب و کارتان موثر باشد.
این روش، قطعا روش بهتر و شخصی‌تری برای بازاریابی و استراتژی بازاریابی آفلاین است و می‌توانید بدون ایجاد هیچ مزاحمی در ایمیل ارسالی و بدون حضور رقبای‌تان، با مخاطب ارتباط برقرار کنید.
بیشتر بخوانید: ۳ نکته برای اینکه بازاریابی ایمیلی موثرتری داشته باشید

۶) برقراری تماس‌های سرد

استراتژی بازاریابی آفلاین
لیستی از مشتریان را استخراج کنید و با آنها تماس بگیرید. برای اولین بار یک استراتژی صحبت سرد برقرار کنید، سپس بعدا دوباره با آنها تماس بگیرید. روش مناسبی را در صحبت کردن با هر مشتری انتخاب کنید و از داشتن وقت کافی برای مکالمه مطمئن باشید. اگر چه به طور معمول، این اقدام پاسخ بسیار خوشایندی را برای مجموعه خواهد داشت، اما در ساده‌ترین مورد، برقراری تماس سرد می‌تواند به شما در ایجاد روابط مناسب جهت همکاری با دیگران و ایجاد یک استراتژی بازاریابی آفلاین نیز مناسب باشد و ممکن است مشتریان دیگری را نیز در این تماس‌ها پیدا کنید.
بیشتر بخوانید: ۴ روش آسان برای ایجاد ارتباط بهتر با مشتریان

۷) شرکت در نمایشگاه‌های تجاری

استراتژی بازاریابی آفلاین
نمایشگاه، مکان مناسبی برای نمایش برند شما و ایجاد یک استراتژی بازاریابی آفلاین مناسب محسوب می‌شود، شما با حضور در این مکان‌ها، به عنوان رقبای هم سطح با دیگر شرکت کنندگان شناخته می‌شوید. شما پیش از شروع نمایشگاه باید بتوانید همه موارد را بررسی کنید، مکان و غرفه‌ی خود را به خوبی بشناسید و طراحی و دکور مناسبی را برای آن برگزینید. نمایشگاه‌ها مکان‌های بسیار مهمی برای نمایش محصولات و خدمات هستند. می‌توانید در این مکان‌ها بازاریابی کنید، روابط کاری خود را با سایر همکاران بهبود بخشید و فرصت رشد و ترقی را برای کسب و کار خود ایجاد کنید.
بیشتر بخوانید: بازاریابی با رویداد: بَبرتان را آزاد کنید!

۸) بسته بندی یا شیوه‌ی ارائه کارتان را اصلاح کنید

در کارتان به دنبال ایجاد نوآوری باشید و هر از گاهی کل استراتژی‌تان را ارزیابی کنید. نقاط قوت را بشناسید و قوی‌تری شان کنید و نقاط ضعف را درست کنید. شاید مشکل کسب و کار شما، نوع بسته بندی محصول‌تان باشد، شاید هم در بخش‌های ارتباطی و شیوه‌ی توضیح خدمات‌تان به مخاطبان مشکلی وجود دارد. گاهی تغییراتی کوچک می‌تواند اثراتی شگرف در کسب و کار و استراتژی بازاریابی آفلاین شما داشته باشد، از تکرار دور شوید و به دنبال خلاقیت و بروز کردن کسب و کارتان باشید.

۹) موفقیت‌های کاری‌تان را اعلام کنید و جشن بگیرید

استراتژی بازاریابی آفلاین
برگزاری یک مهمانی با جمع کردن همکاران‌تان دور هم، برای یک رویداد خوشایند در کارتان، ایده خوبی برای به اشتراک گذاری موفقیت کنونی مجموعه‌تان است. اگر یک سرویس جدید راه اندازی کردید یا تغییراتی در کارتان دادید که سبب موفقیت بیشترتان شده است، حتما آن را نادیده نگیرید و از این موقعیت استفاده کنید. در مطبوعات موفقیت‌تان را اعلام کنید، تیم خود را تشویق کنید و تصویر روشن و زیبایی را از آینده کاری‌تان برای گروه و همکاران‌تان بسازید. این روش‌ها توجه مخاطبان را به خود جلب می‌کنند و امنیت شغلی شما را نیز پیش چشم دیگران بالا می‌برند.
بیشتر بخوانید: پنج دلیل عدم موفقیت تیم شما

۱۰) از رویدادهای اجتماعی عقب نمانید و از آنها حمایت کنید

اگر از نظر مالی مشکلی ندارید، یک راه بسیار عالی برای گسترش نام برند شما به همه جا، حضور پر رنگ در یک رویداد است. برای مسایلی که در جامعه‌تان می‌گذرد، ارزش قایل شوید زیرا سبب احترام بیشتر مخاطبان به شما می‌شود. برای حضور در بازارچه‌های خیریه یا نمایشگاه‌هایی که به نفع قشرهای ضعیف یا موارد این چنینی برپا می‌شود، می‌توانید بن‌های تخفیف و کالاهای مناسب را برای فروش و استراتژی بازاریابی آفلاین ارائه کنید.

نتیجه گیری

این موارد می‌توانند روند کاری شما در رسیدن به موفقیت تحت تاثیر قرار دهند و تلاش‌های بازاریابی‌تان را زودتر به ثمر برسانند. بنابراین با اینکه باید توجه لازم را به استراتژی‌ها و تکنولوژی‌های آنلاین داشته باشید اما استراتژی بازاریابی آفلاین را نیز فراموش نکنید. شما می‌توانید از حضور در این مسیر لذت ببرید و به نقطه‌ی اوج در کسب و کارتان نزدیک‌تر شوید.
اگر به هر صورت، در انتخاب روش‌های تبلیغاتی و بازاریابی برای کسب و کارتان دچار سردرگمی هستید و نمی‌دانید بهترین روش برای حرفه شما کدام است، از تیم کانگورو کمک بگیرید. متخصصان و مشاوران بخش تبلیغات با سابقه و تجربه کاری خود، با بررسی دقیق کسب و کار شما؛ بهترین ایده با بازخورد عالی را به شما پیشنهاد خواهند داد.

منبع: entrepreneur

 

نفیسه اسلامبولچی

من یک نویسنده هستم علاقه اصلی من ادبیات ایران سرفراز است. از کودکی دست به قلم بوده ام و هنوز هم این راه را ادامه خواهم داد. تخصص اصلی من، در زمینه نسخ چاپی است و چند سالی است که در فضای وب نیز، مشغول نگارش مقالات در زمینه های متفاوت هستم.

More Posts

0 پسند

ديدگاه ها (2)

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.