بازاریابی محتوایی

۷ مرحله برای تبدیل شدن به یک کپی رایتر حرفه ای

آذر ۱۴, ۱۳۹۶

برچسب‌ها,

برخی از افرادی که به تازگی وارد محیط کاری تولید محتوا شده‌اند، خیلی دوست دارند بدانند که چطور می‌توان محتوای خوب نوشت، اما بیشتر آنها اصول نویسندگی را نمی‌دانند، پیدا کردن سوژه و توضیح و تشریح آن برای‌شان سخت است. ما در این مطلب سعی داریم تا برای کسانی که تجربه کاری خاصی ندارند و دوست دارند محتوا تولید کنند، راه حل مناسبی را ارائه دهیم تا بتوانند برای تبدیل شدن به یک کپی رایتر حرفه ای نتیجه کسب کنند.

۱) برای تبدیل شدن به یک کپی رایتر حرفه ای بازارهای داخلی و خارجی را بشناسید

تبدیل شدن به یک کپی رایتر حرفه ای
بیشتر مردم علاقه دارند بدانند نویسنده چه کسی است و مطلب چه تعداد بازدید داشته است. همچنین آنها دوست دارند تا بدانند شما مطالب را از چه منبعی دریافت می‌کنید و درباره آن می‌نویسید. سعی کنید تا ببینید نویسندگان معروف در صنعت‌ها و حیطه‌های مختلف چه کسانی هستند و نویسندگان معتبر داخلی و خارجی را بشناسید. دقت کنید که در حال ورود به دنیای بزرگ نویسندگان هستید اما می‌خواهید از روش کپی رایت استفاده کنید پس شما وارد اقیانوسی از مطالب می‌شوید که باید بتوانید مطالب ناب را از مطالب تکراری و بی‌ارزش تشخیص دهید.
بیشتر بخوانید: چگونه در پنج گام مخاطبان هدف را به طور صحیح هدف گذاری کنید
با شناخت سایت‌هایی که مطالب خوب می‌گذارند شما می‌توانید منبع مناسبی را برای یافتن مطالب عالی پیدا کنید. کافی است که دستور زبان فارسی را بشناسید، زیاد مطالعه کنید تا بتوانید مطالب را بازنویسی کنید.

۲) برای تبدیل شدن به یک کپی رایتر حرفه ای خودتان را باور کنید

بعضی از افراد ممکن است این عبارت را بشناسند اما برای برای تبدیل شدن به یک کپی رایتر حرفه ای ، شما باید اعتقاد ۱۰۰ به موفقیت و خودباروی داشته باشید. مهارت‌ها، استعدادها، احساسات و منافع خویش در هر کاری را بشناسید، شما باید بدانید که قصد دارید در چه بخش و مبحثی وارد شوید. اگر بتوانید جایگاه مناسب خودتان را پیدا کنید به موفقیت بسیار نزدیک می‌شوید؛ اما این کار نیازمند زمان است.
برخی از افراد نویسندگان حرفه‌ای در زمینه مباحث روانشناسی هستند، برخی دیگر در زمینه‌های فنی می‌توانند عالی بنویسند، به جرأت می‌توانم بگویم که نمی‌توانید کسی را پیدا کنید که در همه زمینه‌ها بتواند ماهرانه بنویسد. پس سعی کنید پیدا کنید که در چه بخشی بهتر و جذاب‌تر می‌نویسید.
بیشتر بخوانید: ۳ کلید اصلی در تولید محتوای جذاب

۳) نخستین نوشته‌های خود را تمرین بدانید

تبدیل شدن به یک کپی رایتر حرفه ای
زمانی که به این نتیجه رسیدید که می‌توانید این کار را انجام دهید، شروع به تمرین کنید. اگر نمونه کار دارید که خیلی هم عالی است در غیر این‌صورت راه‌های خوبی برای تمرین وجود دارد. برای تبدیل شدن به یک کپی رایتر حرفه ای یک کار ساده این است که پشت جلد یک کتاب را بخوانید و بعد سعی کنید آن را به روش بهتری بازنویسی کنید یا اینکه یک مقاله سرگرمی در وب بخوانید و تلاش کنید آن را به زبان خودتان بنویسید.
بیشتر بخوانید: تولید محتوای خوب ، بهترین راهکار برای کسب و کار شما
بعد تلاش کنید تا شروع به درج مطلب در وبلاگ یا وبسایت کنید، اگر آشنایان شما سایت دارند یا از ایمیل های تبلیغاتی استفاده می کنند، این ایده ی خوبی است که برای آنها بنویسید بدون اینکه درخواست پول کنید. فراموش نکنید که برای تبدیل شدن به یک کپی رایتر حرفه ای ابتدا باید کارآموز باشید و کارآموزها نباید توقع حقوق داشته باشند. این کار سبب می‌شود افزون بر اینکه، از مجموعه‌های دیگر کار بیاموزید، اصلا متوجه شوید که آیا واقعا این کار را دوست دارید یا خیر.

۴) آمادگی برای شکست و رد شدن کارهای تان داشته باشید

عبارت خودمانی‌تر عنوان بالا، یعنی ظرفیت‌تان را بالا ببرید. یکی از مهم‌ترین مراحل تبدیل شدن به یک کپی رایتر حرفه ای همین است که اگر نوشته‌های شما را رد کردند، عصبانی نشوید، اعتماد به نفس‌تان را از دست ندهید و در عوض تلاش کنید تا بهتر بنویسید.
اصلا به این فکر نکنید که دارید یک کار رایگان انجام می‌دهید یا برای آن پول می‌گیرید، شما باید فقط تمرکز بر بهتر شدن نوشته‌های‌تان داشته باشید. شکست یا حتی شکست‌های پی در پی، باید بتواند از شما به عنوان یک نویسنده‌ی مبتدی یک شخص حرفه‌ای بسازد. انتقاد پذیر باشید و مواردی را که به عنوان ایراد کارتان، به شما گوشزد می‌کنند، برای خود یادداشت کنید تا در نوشته‌های بعدی آنها را تکرار نکنید.
بیشتر بخوانید: ۳ روش تولید محتوای بیشتر و افزایش بازدید برای وبلاگ شما
خیلی از نویسندگان حرفه‌ای، مدتهای زیادی را بدون درآمد و بدون اینکه بخواهند از کسی توقعات مالی داشته باشند، کار کردند تا بتوانند سابقه کاری خود و تجریبات‌شان را بالا ببرند. آنها همه شکست‌ها را پذیرفتند و بالاخره به جایگاه رویایی خود رسیدند.
انسان‌ها می‌توانند به هر چیزی عادت کنند، حتی شکست. شما نباید به طرد شدن عادت کنید بلکه باید آن را پلی بدانید که می‌توانید آینده‌ای بهتر با آن بسازید.

۵) برای تبدیل شدن به یک کپی رایتر حرفه ای لازم نیست از همان ابتدا تخصصی کار کنید

برخی از کپی رایترهای حرفه‌ای فقط برای مباحث پزشکی مطلب می‌نویسند و بعضی تنها برای شرکت‌های مداربسته. نیازی نیست شما نیز چنین باشید، در نظر بگیرید که تازه ابتدای کار هستید و تا زمانی که تخصص لازم را پیدا نکنید نباید به خودتان در این باره سخت بگیرید. شما باید برای تبدیل شدن به یک کپی رایتر حرفه ای سعی کنید مطالب مختلفی را از موضوعات گوناگون بنویسید. این یک نوع بازی با کلمات است، یک روز درباره پوست و مو بخوانید و بنویسید، یک روز درباره روانشناسی کودک و روز دیگر درباره موضوع دیگر.
پس از مدتی خواهید توانست علاقه و استعداد خود را در زمینه‌ی خاصی بیابید و با توجه به نیاز مشتریان به سوژه‌های خاص، درباره آنها بنویسید.
بیشتر بخوانید: بهترین پیشنهاد درباره چگونگی تولید محتوای خوب

۶) بیاموزید چگونه برند و فروش برای خودتان داشته باشید

پس از گذشت مدت زمانی از شروع کار، مشتریان شما بیشتر می‌شوند و می‌توانید متوجه شوید که مخاطبان به چه میزان به نوشته‌های شما علاقه مند هستند، آیا آنها در فهم مطالب شما دچار مشکل می‌شوند یا اینکه شما می‌توانید کلام خود را به سادگی با اصول نوشتاری جهت درک بهتر مخاطب بنویسید. مخاطبان تصمیم می‌گیرند که آیا نوشته‌های شما را دوست دارند یا خیر! و آیا از مطالب شما راضی هستند؟
بیشتر بخوانید: چگونه تولید محتوا کنید که نرخ تبدیل قیف فروش شما را دو برابر می‌کند
پس برای تبدیل شدن به یک کپی رایتر حرفه ای دقت کنید و حواس‌تان به اسم خودتان باشد، بیش از اینکه نگران آن مجموعه‌ای باشید که دارید برای‌شان مطلب می‌نویسید، به نام خودتان بها دهید و کار بی کیفیت انجام ندهید. نام شما، برند شما است.
برخی از ما فکر می‌کنیم باید طوری بنویسیم که خودمان متوجه شویم، اما این درست نیست شما باید نوشته را پس از این کامل شد، باز خوانی کنید تا مشکلات آن را متوجه شوید و سپس به بازخوردها توجه کنید و متوجه شوید که آیا مخاطبان شما منظورتان را فهمیده‌اند یا خیر.
برند شما و فروش مطالب‌تان، کاملا بستگی به بازخوردهای مخاطبان و کیفیت کارتان دارد پس در بالا بردن سطح کار، نهایت تلاش را انجام دهید.
بیشتر بخوانید: چگونه با تولید محتوا ، اعتماد ایجاد کنید

۷) آیا علاقه مند هستید به صورت تمام وقت کار کنید؟

حتی اگر در اولین نوشته‌های فروخته شده شما، نام‌تان منتشر نشود، به هر حال شما در حال انتشار مطلبی هستید که همه آن را می‌خوانند، بیشتر بنویسید و بهترین‌ها را بنویسید. برای تبدیل شدن به یک کپی رایتر حرفه ای می‌توانید این کار را به صورت تمام وقت انجام دهید در صورتی که احساس می‌کنید واقعا این کار مورد علاقه شما است. می‌توانید یک وبلاگ برای خود داشته باشید و در آن مطالب زیادی را درباره موضوعات مختلف بنویسید.
خواندن بیشتر و نوشتن بیشتر مهم‌ترین رمز موفقیت شما است، این را فراموش نکنید.
بیشتر بخوانید: مخاطب شناسی در تولید محتوا

ترس از تلاش نداشته باشید

قبل از اینکه موضوع تخصصی مورد علاقه‌تان و البته استعدادتان را کشف کنید، می‌توانید به صورت نیمه وقت هم فعالیت کنید. این بستگی به رویای شما دارد و اینکه چقدر می‌خواهید طول بکشد تا بتوانید برای تبدیل شدن به یک کپی رایتر حرفه ای تلاش کنید. با اعتماد به نفس بدون ترس و هراس از تلاش زیاد، تمرکزتان را بر هدف‌تان بیشتر کنید تا بتوانید موفق شوید.
حال که محتوای خود را تولید کردید وقت آن رسیده که برای آن سرمایه گذاری کنید. کانگورو مطمئن ترین روش برای تبلیغات محتوای تولیدی شماست. از طریق کانگورو می‌توانید محتوای خود را به مخاطبان هدف خود معرفی کنید و آن‌ها را به مشتریان واقعی خود تبدیل نمایید.

منبع: entrepreneur

 

نفیسه اسلامبولچی

من یک نویسنده هستم علاقه اصلی من ادبیات ایران سرفراز است. از کودکی دست به قلم بوده ام و هنوز هم این راه را ادامه خواهم داد. تخصص اصلی من، در زمینه نسخ چاپی است و چند سالی است که در فضای وب نیز، مشغول نگارش مقالات در زمینه های متفاوت هستم.

More Posts

0 پسند

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.