چرا کمیت و کیفیت محتوا مخالف هم نیستند

آذر ۱۲, ۱۳۹۶

برچسب‌ها, ,

مدتی طولانی در مورد کمیت و کیفیت محتوا در صنعت بازاریابی به عنوان مخالفان رقابتی بحث و بررسی شده است. اکنون زمان آن فرا رسیده که به این بحث کمیت در برابر کیفیت در دنیای محتوایی پایان دهیم.
با توجه به نظر “موسسه بازاریابی محتوا”، فشار بر بازاریابان برای تولید هرچه بیشتر و بیشتر محتوا در تمام زمان‌ها ۷۰% در سال جاری افزایش یافته است.
بنا بر محتوای پادکست (تدوین صوتی) اخیر “گروجو پالیزی” ما تنها نیاز داریم به ۳۰ سال پیش از این نگاهی بیاندازیم یا به زمانی که محتوا به طور قابل ملاحظه‌ای متفاوت به نظر می‌رسید، برگردیم.
بیشتر بخوانید: ۱۱ راه حل برای زمانی که نمی‌دانید درباره چه موضوعی تولید محتوا کنید
ما تنها روش‌هایی بسیار ساده جهت برقراری ارتباط با مصرف‌کننده در اختیار داشتم. این در حالی بود که شرکت‌های بزرگ رسانه‌ای با داشتن تقریباً همه‌ی کانال‌های اطلاعاتی در جایگاه راننده نشسته بودند. بنابراین، آن‌ها همان چیزی بودند که مصرف‌کننده تمایل داشت ببیند.
به سرعت به سال ۲۰۱۷ برمی‌گردیم. اکنون ما هزاران راه برای برقراری ارتباط با مصرف‌کنندگانمان داریم. بیشتر مردم به نوعی از ابزار اطلاع‌رسانی نظیر تلفن همراه، رایانه، یا تبلت دسترسی دارند. در این دستگاه‌ها مصرف‌کنندگان برای مسدود کردن یا چشم‌پوشی از تبلیغات آزاد می‌باشند.
امروزه هر فردی در هر مکانی می‌تواند به یک ناشر تبدیل شود و مخاطبان خود را به دست بیاورد. ما توانسته‌ایم با موفقیت، قدرت را به مردم بازگردانیم!
بیشتر بخوانید: تولید محتوای خوب ، بهترین راهکار برای کسب و کار شما

چگونه ارزش واقعی کمیت محتوا را محاسبه کنیم

محتوا
بنابراین، اگر اکنون همه‌ی ما با کلاه ناشرانمان محکم بر صندلی قدرت نشسته باشیم، چگونه می‌توانیم انتظار داشته باشیم که مصرف کنندگان ما موفق به تشخیص تفاوت‌ها میان شرکت‌ها شوند؟
ما همه در تهیه و تولید محتوا، کارشناس شده‌ایم. فرقی ندارد که این محتوا، مقاله، وبلاگ، توئیت یا گزارش باشد. اما چیزی که بیشتر شرکت‌ها فراموش کرده‌اند، این است که چگونه مخاطبان را به درستی ایجاد کنند.
بیشتر بخوانید: ۳ روش تولید محتوای بیشتر و افزایش بازدید برای وبلاگ شما

چگونه ارزش واقعی کیفیت محتوا را محاسبه کنیم

شرکت شما خیلی راحت می‌تواند کوهی از محتوا تولید کند، اما اگر مخاطبی برای خواندن یا به اشتراک‌گذاری این محتوا، نداشته باشد، چرا باید این همه محتوا ایجاد شود؟
در حقیقت، نمی‌توان کمیت یا کیفیت را جایگزین دیگری کرد. بهتر است در پی یافتن تعادل مناسب بین این دو باشیم. هم کیفیت و هم کمیت، برای تولید یک راهبرد و به دست آوردن مخاطبی وفادار می‌باشند. در نهایت، این محتوا و آگاهی مصرف‌کننده است که تفاوت در تجارت را ایجاد می‌کند.
بیشتر بخوانید: ۳ کلید اصلی در تولید محتوای جذاب
این که دقیقاً چگونه با مشتریانتان ارتباط برقرار می‌کنید، تفاوت حقیقی بین شما و رقبای دیگر در تجارتتان را خلق می‌کند. این مسئله‌ای است که شرکت‌های دیگر توانایی کپی آن را ندارند.
اگر تجارت‌ها حقیقتاً این قضیه را درک کنند، تاج محتوا را بر سر پادشاه واقعی در مدل تجاری خود می‌گذارند. آن‌ها برای به دست آوردن مخاطب وفادارشان به سراغ تولید محتوا می‌روند و از آن به عنوان شاه‌کلید روش‌ها برای به دست آوردن بینش مشتری استفاده می‌کنند.
بیشتر بخوانید: بهترین پیشنهاد درباره چگونگی تولید محتوای خوب

زمانی که مخاطبان خود را به دست آوردید، دیگر حقیقتاً کمیت محتوای تولیدی اهمیت ندارد

محتوا
طبق نظر “موسسه بازاریابی محتوا”، ۴۵ درصد از پاسخ‌دهندگان گفته‌اند که شرکت‌ها و سازمان‌های آن‌ها دارای ابزار صحیح محتوا می‌باشند. با این وجود، از پتانسیل این ابزار به طور کامل استفاده نمی‌شود.
دلیل این‌که این سازمان‌ها خود را با آن به صورت کامل تطبیق نمی‌دهند، این ایده است که هنگامی که شما موفق به توسعه‌ی مخاطبان خود از طریق ارتباطات با کیفیت می‌شوید، دیگر اهمیت ندارد که به چه میزانی محتوا تولید می‌کنید.
بیشتر بخوانید: چگونه با تولید محتوا ، اعتماد ایجاد کنید
اکنون شما خودتان را در زمینه‌ی فعالیت خود به عنوان یک متخصص به اثبات رسانده‌اید. به این ترتیب، طبیعی است که مخاطبان شما خواهان محتوای بیشتری باشند.
آن دسته از شرکت‌هایی که به محتوا به عنوان یک منبع ارزشمند می‌نگرند و پتانسیل قدرتمند آن را درک می‌کنند، به یک برتری ویژه‌ای دست می‌یابند.
حال که محتوای خود را تولید کردید وقت آن رسیده که برای آن سرمایه گذاری کنید. کانگورو مطمئن ترین روش برای تبلیغات محتوای تولیدی شماست. از طریق کانگورو می‌توانید محتوای خود را به مخاطبان هدف خود معرفی کنید و آن‌ها را به مشتریان واقعی خود تبدیل نمایید.

منبع: Taboola

 

تینا اصلانی

در رشته مهندسی فناوری اطلاعات تحصیل کردم، بیش از دو ساله که در زمینه بازاریابی و شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنم. به عکاسی خیلی علاقه دارم، ویولن می‌زنم، فیلم و سریال تماشا می‌کنم و عاشق سفر و طبیعت هستم.

More Posts

Follow Me:
TwitterLinkedIn

0 پسند

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.