بازاریابی محتوا

۳ نکته برای بهبود CTR و کاهش CPC آگهی‌های شما

آذر ۲, ۱۳۹۶

برچسب‌ها, ,

اگر واقعا می‌خواهید نتایج Google AdWords را بهبود بخشید، این ۳ راهکار را برای نگهداری و بازبینی سایت‌تان انجام دهید تا به سرعت به بهبود CTR و کاهش CPC کمپین‌های خود کمک کنید.

۱) مدیریت مداوم: بررسی کردن برای بهبود CTR و کاهش CPC

قسمت مدیریت حساب‌ها آسان است و اگر بقیه کارهای AdWords را درست انجام داده باشید، در این مرحله باید سه چیز را اندازه گیری کنید:

ردیابی نرخ تبدیل

اولین قدم برای موفقیت در بهبود CTR و کاهش CPC ، تصمیم‌گیری درباره اندازه‌گیری است که به شما می‌گوید کسب و کار شما واقعا در حال اجرا است یا خیر! و شما می‌دانید که باید روند کارتان طوری باشد که شبیه معیارهای اندازه‌گیری باشد. تنظیمات مربوط به ردیابی تبدیل ساده است، اما نه برای همه موضوعات. اگر از کد در صفحات اصلی استفاده می‌کنید برای اندازه گیری تبدیل، باید مرتب صفحات را چک کنید تا مطمئن شوید کد هنوز در دسترس است و به درستی نصب شده است.
خودتان فرآیند تبدیل را بررسی کنید تا مطمئن شوید که هیچ آسیبی به روند کار وارد نشده است. کارکردن با کد ردیابی، روی صفحه‌ی خوشامدگویی بی‌فایده است؛ اگر به عنوان لندینگ پیج از آن استفاده شود. مطمئن شوید که کدهای مربوط به Funnel به درستی نصب شده و کار می‌کنند. این کار به بهبود CTR و کاهش CPC کمپین‌های شما کمک می‌کند.
بیشتر بخوانید: ۵ نکته کلیدی برای بهبود نرخ تبدیل

تنظیمات کمپین

بهبود CTR و کاهش CPC
تنظیمات به خودی خود در داخل حساب AdWords تغییر نمی‌کنند مگر اینکه شما دست به کار شوید. اما این تغییرات را اعمال نکنید و عهده‌دار این کار نشوید به خصوص اگر شما تنها مسئول این کمپین نیستید و همکاران دیگری نیز دارید. برای بهبود CTR و کاهش CPC کمپین‌های خود، یک برنامه داشته باشید و تنظیمات لازم را بنویسید و طبق یک برنامه زمانی مشخص آن‌ها را بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید همه چیز سر جای خودش و مرتب است؛ گاهی ممکن است تنظیمات متوقف شده باشد یا بی دلیل، تنظیمات دوباره روی آن اعمال شده باشد.
بیشتر بخوانید: ‎۸ تکنیک برای اجرای یک کمپین تبلیغاتی موفق

صفحات فرود یا Landing pages

بهبود CTR و کاهش CPC
برای بررسی این بخش، ابتدا با بررسی لینک‌های قدیمی و مشکلات مربوط به قالب بندی شروع کنید. سپس وارد مباحث مهم‌تر شوید و ببینید آیا کلمه‌ی کلیدی مورد نظر به صفحه مناسبی فرود می‌آید یا خیر. آیا آنچه شما در تبلیغات یا در عنوان مطلب‌تان نوشته‌اید، در صفحه فرود وجود دارد یا خیر! به عبارت ساده‌تر آیا نیاز مخاطب پاسخ داده می‌شود؟ آیا می‌توانید صفحه‌ی فرود بهتری را برای کلمه‌ی کلیدی پیدا کنید؟
بیشتر بخوانید: راه های افزایش ترافیک وب سایت

۲) مدیریت در حال اجرا: بهینه سازی برای بهبود CTR و کاهش CPC

بهبود CTR و کاهش CPC
Outliers اصطلاحی است که در کتاب Malcolm Gladwell’s محبوب شده؛ این کتاب داستان موفقیت است که به عناصر حاشیه‌ای اشاره می‌کند که به نحوی عملکرد متفاوتی از چیزهای دیگر دارد. Outliers (خروجی‌ها) در ادوردز، کمپین‌ها، گروه‌های تبلیغاتی، کلمات کلیدی، تبلیغات یا مکان‌های دیگری که مورد توجه بیشتری هستند، انجام می‌شود.
شما می‌توانید برای بهبود CTR و کاهش CPC کمپین‌های خود، زمان خود را صرف بهینه سازی هر عنصر قدیمی از کمپین‌های PPC (pay-per-click) کنید، اما این کار هوشمندانه نیست. به عقب‌ترین خروجی‌های کار خود بازگردید، مطالب مشکل‌دار را اصلاح کنید، بدی‌ها را از بین ببرید و شرایط بهتری را ایجاد کنید. برای نمونه، اگر شما یک کلمه کلیدی مهمی دارید، شاید بخواهید از این کلمه بیشتر استفاده کنید و میزان نمایش این کلمه، کلیک‌ها و تبدیل را بالاتر ببرید. کلید واژه‌های ضعیف را بیابید و از آن‌ها کمتر استفاده کنید یا اینکه به طور کل از کمپین‌ها حذف‌شان کنید.
بیشتر بخوانید: آشنایی با مفهوم نرخ تبدیل و بهینه سازی نرخ تبدیل
برای بهبود CTR و کاهش CPC آگهی‌های خود، تهدیدها را تبدیل به فرصت کنید، گاهی می‌توانید بدترین شرایط و موقعیت کلمات را به بهترین وضعیت تبدیل کنید. پیش از اینکه دکمه‌ی ارسال را بزنید، کمی تامل کنید و بهترین کلمات و بهترین صفحه‌ی فرود را انتخاب کنید.

۳) مدیریت در حال اجرا : توسعه برای بهبود CTR و کاهش CPC

بهبود CTR و کاهش CPC
هنگامی که حساب AdWords را به خوبی بهینه سازی کردید، فکر توسعه کارتان باشید؛ نمایش بیشتر مطالب، کلیک بیشتر و تبدیل بالاتر. اگر تنها بر تبلیغات PPC کار کنید، نمی‌توانید به موقعیت خیلی عالی‌ای برسید.
روش‌های مختلفی برای توسعه دادن حساب کاربری شما وجود دارد که شامل موارد زیر است:

کمپین‌های جستجوی غنی‌تر و مهم‌تر

– با کلمات کلیدی جدید شروع کنید. جستجوی یک کلمه نشانگر نیاز مخاطبان است. برای اینکه بدانید درباره یک کلمه بیشتر چه عباراتی جستجو می‌شوند، کافی است آن کلمه را در گوگل یا هر بروزر دیگری تایپ کنید، بلافاصله لیستی از بالاترین عباراتی که جسجو می‌شود، جلوی شما قرار می‌گیرد. از میان آن‌ها می‌توانید عبارات رایجی را که در هیچ یک از گروه‌های تبلیغاتی وجود ندارد و به عبارت ساده‌تر، دست نخورده باقی مانده است انتخاب کرده، بر روی آن‌ها کار کنید.
– به تب Opportunities در گوگل بروید تا بتوانید لیستی از پیشنهادات کلمات کلیدی اضافی را آنجا مشاهده کنید. این بخش برای پیدا کردن ایده‌های جدید بسیار مفید است به شرط آنکه مراقب باشید سریعاً دست به انتخاب نزنید. بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که بتوانید بالاترین پیشنهادات را روبروی خود داشته باشید. زمان و مکان و همه چیز را در نظر بگیرید.
– به طور منظم از Google’s Keyword Planner دیدن کنید تا ایده‌ها و کلمات کلیدی جدید را مشاهده کنید. اپلیکیشن‌های جانبی مانند SEMrush ، WordStreamو SpyFu می‌توانند به شما برای پیدا کردن کلمات بهتر کمک کنند.
– سعی کنید به سمت بالا حرکت کنید. زمانی که تبلیغات شما به سمت صفحات بالاتر و رتبه‌های بهتر حرکت می‌کند، تفاوت بسیار خوبی در میزان کلیک CTR ایجاد می‌شود. این گزارش‌ها و روند را با دقت یادداشت کنید.

کمپین‌های تبلیغاتی با تبلیغات هیجان انگیز در همه جا نمایش داده می‌شوند

– هرگز تصور نکنید که باید تعداد زیادی تبلیغات انجام دهید تا به نتیجه‌ی مطلوب برسید. آگهی‌های جدید کار خود را به خصوص در جنبه‌های تصویری، آزمایش کنید و سعی کنید تا بهترین نتیجه CTR را دریافت کنید. ممکن است بتوانید با یک تصویر خلاقانه یا هیجان انگیز و با داشتن یک تیتر جذاب، پیروزی بزرگی را به دست آورید.
– اگر شما یک کمپین کاریابی مدیریت می‌کنید، سایت‌های جدید نیز برای تبلیغات بررسی کنید، هدف‌تان را از متنی که می‌خواهید استفاده کنید، مشخص کنید و کلید واژه‌های جدید و موضوعاتی را انتخاب کنید که جذب کننده باشد و سبب بالاتر رفتن بازدید از سایت شما شوند.
– روش‌های مختلف را آزمایش کنید، به دنبال بهترین جایگاه با استفاده از روش‌های مناسب باشید تا بتوانید وضعیت سایت خود را بهبود بخشید؛ تبلیغات اثربخش‌تری داشته باشید و به اندازه هزینه کنید.
اما یکی از موثرترین روش‌های بهبود CTR و کاهش CPC کمپین‌های تبلیغاتی شما ایجاد کمپین در پلتفرم تبلیغاتی کانگورو است. کانگورو به شما این امکان را می‌دهد که بالاترین بازدهی را از کمپین تبلیغاتی خود بدست آورید و موثرترین کمپین از لحاظ نرخ تبدیل، CTR و بهینه سازی را ایجاد کنید.

منبع: entrepreneur

 

نفیسه اسلامبولچی

من یک نویسنده هستم علاقه اصلی من ادبیات ایران سرفراز است. از کودکی دست به قلم بوده ام و هنوز هم این راه را ادامه خواهم داد. تخصص اصلی من، در زمینه نسخ چاپی است و چند سالی است که در فضای وب نیز، مشغول نگارش مقالات در زمینه های متفاوت هستم.

More Posts

0 پسند

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.