فروش

راه هایی برای افزایش فروش آنلاین برای مدیران وب سایت – قسمت دوم

آبان ۳۰, ۱۳۹۶

برچسب‌ها, , ,

همانطور که در قسمت اول این مقاله اشاره کردیم، یکی از راه‌های اصلی رسیدن به موفقیت و فروش آنلاین بیشتر که اغلب بزرگان فناوری و سایت‌های بزرگ توصیه می‌کنند : “همه چیز را بدون ترس تست کن!” ما هرچه قدر هم که در مدیریت وب سایت و دنیای اینترنتی تجربه داشته باشیم، هیچ وقت نمی‌توانیم با اطمینان بگوییم که یک استراتژی یا روش بازاریابی، بهترین نتیجه را برای کسب و کارمان به همراه خواهد داشت. دنیای وب با سرعت باور نکردنی در حال تغییر است و انتظارات مشتریان هم روز به روز متحول میشود. بنابراین شما هم باید دائما در حال تحول کسب و کار خود باشید.

تست #۵ : به مشتریان نشان دهید که چه طور مشکل آن‌ها را به درستی درک می‌کنید! و برای آن راه حل دارید.

فروش
در پاراگراف‌های ابتدایی وب سایت خود، یکی از مشکلات رایچ بین کاربرانتان را با جزئیات بیشتری مطرح کنید، بدین صورت کاربران می‌بینند که شما مشکل آن‌ها را می‌شناسید و برای رفع آن نیز اعتماد بیشتری به شما خواهند نمود.
بعد از اینکه مشکل را به خوبی شرح دادید و موفق شدید حس همدردی به مشتری یا کاربر خود را نمایش دهید، به آرامی به معرفی محصول یا خدمات خود بپردازید و توضیح دهید که چه طور قادر به رفع مشکل آن ها خواهید بود. یقین داشته باشید که با تاکید مناسب بر مشکلات و راه حل خود در رفع در آن، شاهد افزایش فروش و محبوبیت وب سایت خود خواهید بود.
بیشتر بخوانید: ۵ روش آسان برای افزایش ترافیک وبسایت

تست #۶ : به سایت خود اعتبار بیشتری ببخشید تا اعتماد بازدیدکنندگان را برای خرید از سایت جلب کنید.

فروش
ضروری است تا وب سایت شما شامل تمامی نکاتی که می‌توانند به جلب اعتماد بیشتر کاربر کمک کند باشد. صفحه اصلی وب سایت شما باید اعتبار و میزان اعتماد پذیری شما را به درستی نمایش دهد. تنها به این صورت است که کاربرانتان به شما اعتماد کرده و راضی به خرید از شما خواهند شد.
راه‌های مختلفی برای اعتبار بخشیدن موثر به وب سایت وجود دارد که ما در این مقاله به دو نمونه از سریعترین و ساده‌ترین این روش‌ها اشاره خواهیم کرد. اگر از هیچ یک از این روش‌ها در وب سایت خود استفاده نمی‌کنید، توصیه می‌کنیم حتی برای یک مدت کوتاه، آن‌ها را تست کرده و تفاوت در فروش وب سایت خود را با حالت قبل مقایسه کنید.
یکی از بهترین راه‌های افزایش اعتبار و اعتماد پذیری در وب سایت، درج رضایت نامه مشتریان در وب سایت است. این رضایت نامه‌ها می‌تواند از ایمیل‌ها یا نامه‌های خاص کاربرانتان استخراج شده باشد که در آن مشتری توضیح داده شما چه طور به او در رفع یک مشکل خاص کمک کردید.
این موضوع حائز اهمیت بالایی است. رضایت نامه یک مشتری که توضیح داده شما چه طور به او برای رفع یک مشکل خاص کمک کردید، به مراتب موثرتر از رضایتنامه کلی یک مشتری است که تنها می‌گوید محصولات یا خدمات شما خوب است!
شما همچنین می‌توانید قسمتی از سایت خود را برای نمایش اعتبار خود اختصاص دهید. در این قسمت می‌توانید، تجربیات، افتخارات، گواهینامه‌ها و هر اطلاعات دیگری که نشان می‌دهد شما راه حل بهتری برای مشتریان خود ارایه می‌دهید را ذکر کنید.
بیشتر بخوانید: راه های افزایش ترافیک وب سایت

تست #۷ : به جای تمرکز بر روی خود، بر روی بازدیدکنندگانتان تمرکز کنید.

فروش
همواره بهترین و موفق ترین وب سایت‌ها در فروش آنلاین، بر روی جلب نظر خوانندگانشان تمرکز می‌کنند. با این حال بسیاری از کسب و کارهای آنلاین ممکن است به صورت خواسته یا ناخواسته از این قانون طلایی غافل باشند. برای یافتن این موضوع کافیست تا با دقت به متون وب سایت خود نگاه کنید. آیا از ضمیرهایی مانند “من” و “ما” زیاد استفاده شده؟ به جای جمله ” ما نرم افزار مدیریت زمان خود را با توجه ویژه به افراد خانه دار با زمان کم طراحی کردیم” از جمله زیر استفاده کنید :
” نرم افزار جدید مدیریت زمان شما، کمک خواهد کرد تا ساعات بسیاری از وقت خود را خالی کرده و با خانواده تان بگذرانید! ”
بنابراین توصیه می‌کنیم تا جای ممکن، هرجا که در متون تجاری وب سایت خود ضمایری مانند “من” یا “ما” یافتید، آن‌ها را با “شما” یا “برای شما” جایگزین کنید.
بیشتر بخوانید: تولید محتوا دیجیتالی برای دریافت ترافیک

تست #۸ : القای حس عجله – تشویق کاربر به خرید هم اکنون

فروش
تزریق نامحسوس حس عجله به کاربران سایت برای خرید محصولات یا خدمات از اهمیت بالایی در فروش آنلاین برخوردار است. با اینکار شما می‌توانید مشتریانتان را برای خرید سریعتر از شما تشویق کنید. معمولا بهترین مکان برای این کار، در انتهای متون تبلیغاتی و در کنار دکمه‌های Call to action شماست. در ادامه به برخی از رایج‌ترین و تاثیرگذارترین روش‌های القای حس خرید سریعتر به مشتری اشاره می‌کنیم. توصیه می‌شود، هر یک از آن‌ها را برای مدت کوتاهی در وب سایت خود استفاده کرده و عملکرد هریک را ارزیابی کنید :
– یک پیشنهاد ویژه با مدت زمانی محدود که کاربر را مجاب به خرید محصول یا خدمات در مدت زمانی خاص با یک تخفیف ویژه نماید.
– ارایه خدمات یا محصول اضافی در صورتی که کاربر همان لحظه نسبت به خرید اقدام کند.
– ارایه تعداد محدودی از محصول یا خدمات در سایت
– ارایه تعداد محدود و مشخصی از جایزه به همراه خرید محصول یا خرید

تست #۹ : اشاره‌ای به کلمات “خرید” یا “هزینه” در اسکرول اول سایت خود نداشته باشید!

مردم معمولا در فضای آنلاین به دنبال کسب اطلاعات به صورت رایگان هستند. لذا اگر شما خیلی زود از آن‌ها دعوت به خرید محصولات و خدمات خود نمایید، ممکن است شانس خود برای کسب اطمینان آن‌ها از دست دهید. بنابراین باید ابتدا نظر آن‌ها را به کاری که می‌توانید به خوبی انجام دهید جلب کنید. همانطور که در تست #۵ اشاره شد، بهتر است مشکل رایجی که همه بازدیدکنندگان با آن مواجه هستند را شرح داده و راه حل خود را برای آن‌ها معرفی کنید. بدین صورت موفق شدید تا ابتدا اعتماد آن‌ها را جلب کرده و سپس محصول یا خدمات خود را به آن‌ها بفروشید.

تست #۱۰ : با استفاده از تصاویر مناسب، تقاضا برای محصول یا خدمات خود را افزایش دهید!

فروش
تصاویر محصولات یا خدمات شما، تنها چیزی است که آن‌ها را برای کاربرانتان واقعی‌تر جلوه می‌کند و به نحوی می‌تواند ابزار کاربردی برای فروش نیز باشد. اما با توجه داشته باشید که نمایش تمام جزئیات محصول یا خدمات در تصاویر و زودتر از موعد نیز می‌تواند هیجان کاربر را برای دریافت اطلاعات بیشتر از بین ببرد. بعضی وقت‌ها باید تنها به نکات مثبت و برتری‌های محصول یا خدمات اشاره کنید تا کنجکاوی بازدیدکننده را جلب کرده و تصویر نهایی را در هنگام خرید به او نمایش دهید.
دو حالت مختلف را تست کنید. یکبار تصویر اصلی خود را در بالای صفحه و یک بار در پایین صفحه و نزدیک به دکمه Call to Action که مشتری توسط آن باید اقدام به خرید کند، قرار دهید. همچنین یکبار به فرم سفارش اصلی خود تصویر محصول را اضافه کنید و مقدار عکس العمل کاربران نسبت به آن را تست کنید.

تست #۱۱ : توجه “اسکَنرها” را از طریق استفاده از فرمت‌های مختلف در متن به سایت خود جلب کنید.

تعداد محدودی از بازدیدکنندگان سایت، تمامی کلمات و جملات شما را به صورت کامل مطالعه می‌کنند. اکثر افراد حوصله صرف وقت خود برای خواندن متون طولانی را ندارند، لذا تنها سایت شما را به صورت اجمالی اسکرول کرده و تنها جملات یا کلماتی که توجه شان جلب کند را مطالعه می‌کنند.
به همین دلیل شما باید با استفاده از روش‌های مختلف برای فرمت دادن به متن، نکات مهم و کلیدی خدمات خود را در معرض توجه قرار دهید تا افرادی که با جای مطالعه خط به خط سایت، تنها آن را اسکن می‌کنند نیز، به مطالعه سایت شما تشویق شوند. برخی از این روش‌های فرمت دادن به متن، در زیر آمده‌اند:
– Bold کردن، Italic یا Highlight نمودن کلمات خاص برای تاکید بر روی مزایای اصلی سرویس‌های شما
– سعی کنید پاراگراف‌های متنی خود را با اندازه‌های مختلف به نمایش بگذارید تا سایت شما کمتر شبیه روزنامه و ستون‌های تکراری از متن باشد.
– در پایین هریک از تیترهای اصلی خود از یک زیر تیتر یا Sub-headline استفاده کنید تا کلمات کلیدی خود را به نمایش گذاشته و بازدیدکننده را تشویق به مطالعه پاراگراف بعدی کنید.
– به جای Justify کردن پاراگراف‌هایتان، بگذارید قسمت متفاوتی از سمت چپ هر پاراگراف خالی باشد. این حالت ممکن است نظم کلی صفحه را به هم بزند اما باعث خواهد شد تا کاربران بیشتر به متن دقت کنند.
– استفاده از Bullet list ها برای لیست کردن و تاکید بیشتر روی نکات مثبت خدمات یا محصول خود
امیدواریم که انجام یک به یک تست های این ۲ مقاله، شاهد افزایش بازدهی و فروش کسب و کار آنلاین خود باشید.

منبع: رهام تک

 

بهرام شمشیری

اگر مایل بودید اطلاعات بیشتری از من داشته باشید آدرس لینکدین من:

More Posts

Follow Me:
LinkedIn

0 پسند

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.