هک رشد

هک رشد (Growth Hacking) چیست؟ هکر رشد یا خالق رشد کیست؟

آبان ۳۰, ۱۳۹۶

برچسب‌ها, ,

این روزها شاید اصطلاح هک رشد را زیاد شنیده باشید اما با مفهوم و تعریف دقیق آن آشنایی نداشته باشید. این واژه در میان استارت آپ‌ها رواج زیادی دارد. هک رشد مجموعه‌ای از تکنیک‌های بازاریابی آنلاین برای گسترش تکنولوژی شرکت‌های نوپا با استفاده از تفکر تحلیلی و سنجه‌های اجتماعی برای فروش محصولات و به دست آوردن ارائه بهتر می‌باشد. همان طور که می‌دانیم اصلی‌ترین تفاوت استارت‌آپ‌ها و کسب و کارها میزان و سرعت رشد آن‌ها است که این به استفاده‌ی استارت‌آپ‌ها از تکنولوژی‌های روز برمی‌گردد. استارت آپ‌ها در مراحل آغازین فعالیتشان به رشد نیاز دارند تا بتوانند از حذف شدن خود از عرصه‌ی رقابت جلوگیری کنند؛ به همین دلیل به یک هکر رشد یا خالق رشد نیاز دارند. هکر رشد کسی است که کارها و تصمیماتش را بر اساس شاخص رشد تنظیم می‌کند. در خیلی از اوقات هکر رشد یا خالق رشد از SEO، تحلیل سایت‌ها، بازاریابی محتوا و تست‌های A/B استفاده می‌کنند. هکرهای رشد از روشهای کم هزینه و جایگزین‌های مناسب برای بازاریابی سنتی استفاده می‌کنند.
بنابراین، هک رشد را می‌توان به بیان بهتر این‌گونه تعریف کرد: میانبر زدن از شیوه‌های معمول بازاریابی و جلب کاربر، به شیوه‌هایی سریع‌تر، کارآمدتر و کم‌هزینه‌تر.
به عنوان مثال استفاده از شبکه‌های اجتماعی و بازاریابی ویروسی به جای خرید تبلیغات از رادیو، تلویزیون و روزنامه در بازاریابی سنتی یکی دیگر از روش‌های هک رشد است. شرکت‌های فیسبوک، توییتر، لینکدین و ایر بی‌ان‌بی همه از روش‌های هک رشد استفاده کرده‌اند.

چگونگی پیدایش هکر رشد

هک رشد
واژه هکر رشد توسط شان الیس در سال ۲۰۱۰ ابداع شد. شان به استارتاپ‌های زیادی کمک کرد تا رشد باورنکردنی را تجربه کنند. معروفیت او از زمانی آغاز شد که بیشتر شرکت‌ها در مرحله‌ای بودند که نیاز به رشد کاربرانشان داشتند. البته پایین بودن هزینه خدمات او در مقایسه با بازایابان حرفه‌ای عامل دیگر موفقیت و محبوبیتش بود.
شان با ورودش به هر استارت آپ خیلی سریع سیستم فروش و فرآیندهای سازمانی را تغییر می‌داد و با کمک تکنیک‌های ساده و کم هزینه موتور رشد آن استارتاپ را روشن می‌کرد و بعد از مرتب شدن کارها به دنبال شخصی می‌گشت تا کلید و مسئولیت ادامه کار را به دست او بسپارد.
باید به این نکته توجه داشت که هک رشد جایگزینی برای بازاریاب نیست؛ عنوانی کاملا متفاوت با آن است. بازاریاب‌ها در حوزه‌های زیادی مهارت دارند اما مناسب دوران آغازین رشد استارتاپ‌ها نیستند. در مرحله‌ی نخست شکل گیری و رشد استارتاپ‌ها نیاز به تشکیل و مدیریت تیم بازاریابی و یا مدیریت فروشندگان بیرونی و حتی تدوین برنامه‌ی استراتژیک بازاریابی و خیلی چیزهای دیگری که بازاریاب‌ها آن‌ها را لیست می‌کنند، نیست.
در ادامه با تکنیک‌هایی برای هک رشد آشنا می‌‍شویم:
۱) مخاطبانی را انتخاب کنید که مخاطبان بیشتری را به شما می‌رسانند. از اینفلوئنسرها، رسانه‌ها و مشارکت‌کننده‌های عمومی که به تعداد زیادی دنبال‌کننده متصل هستند، استفاده کنید.
۲) مخاطبان رقبای خود را هدف قرار دهید. این گونه به مخاطبانی دسترسی پیدا می‌کنید که به حوزه‌ی شما علاقه‌مند هستند.
۳) برای مخاطبان خود محتوای با ارزش تولید کنید. مردم ترجیح می‌دهند از برندهایی خرید کنند که محتوای با ارزشی در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند.
۴) در تمامی صفحات وب‌سایت خود از محتوای مرتبط استفاده کنید.
۵) لیست ایمیل هدفمند یسازید.
۶) از توصیه‌های مشتری برای افزایش فروش استفاده کنید.
۷) مشتریان را پیگیری کنید زیرا آن‌ها به راحتی از خرید منصرف می‌شوند.
۸) مسابقات آنلاین برگزار کنید. از این طریق می‌توانید با جمع‌آوری اطلاعات به مشتریان بیش‌تری دسترسی پیدا کنید.
۹) کمپین‌های هدفمند بسازید.
۱۰) ترویج کنندگان را بیش‌تر تشویق کنید زیرا مردم به گفته‌ی همنوعان خود بیش‌تر اهمیت می‌دهند.

 

یلدا توکل

ليسانس فناوري اطلاعات بودم و در حال حاضر مشغول تحصیل mba هستم، به ورزش،موسيقي و تماشای فيلم و سريال خيلي علاقه دارم. از تجربه كردن و ياد گرفتن چيزهاي جديد لذت مي‌برم، عاشق هيجان هستم.

More Posts

1 پسند

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.