بازاریابی دیجیتال

۵ روند بازاریابی دیجیتال که کسب و کار شما به آن نیاز دارد

آبان ۲۷, ۱۳۹۶

برچسب‌ها,

برای اینکه کسب و کارتان در بازار دیجیتال رشد کند باید بتوانید یک استراتژی بازاریابی را که با تکنولوژی همراه است، داشته باشید.
جوامع امروزی، هر روز در حال تغییراتی در دنیای دیجیتال هستند، نکات جدیدی به این دنیا اضافه می‌شود، برخی از روش‌ها کنار زده می‌شود و شیوه‌های تازه‌ای جایگزین آنها می‌شوند.
حتما دیده‌اید که برخی از کسانی که روزگاری ستاره‌های اصلی دنیای دیجیتال بوده‌اند، به سادگی با ورود برنامه‌های جدید کنار گذاشته شده‌اند؛ برخی از آنها توانسته‌اند به سرعت خود را با تکنیک‌های تازه بروز کنند و به همین خاطر بر رشد و پیشرفت خود افزوده‌اند. شما می‌توانید با یک دید مناسب، استراتژی خوبی را برای کسب و کار خود طرح کنید تا با توجه به عرضه و تقاضای مصرف کنندگان، بتوانید با تکنولوژی همگام باشید.
بیشتر بخوانید: چرا استراتژی بازاریابی شما نیاز به بروز رسانی دارد؟
در این مطلب، نگاهی به بزرگترین روندهای بازاریابی دیجیتال در سال ۲۰۱۷ می‌اندازیم که به شما در شروع کارتان کمک خواهد کرد.

۱) محتوای بصری

بازاریابی دیجیتال
دنیای امروز، سرشار از اطلاعات در زمینه‌های مختلف است، بخش زیادی از این اطلاعات با تصاویر نمایش داده می‌شوند. مردم نیاز به اطلاعات واضح و شفاف دارند و تصاویر بهترین گزینه برای رفع نیاز آنها است. مغز انسان می‌تواند اطلاعات بصری را ۶۰ هزار بار سریعتر از متن، پردازش کند و ۹۰ درصد اطلاعات انتقال یافته به مغز، بصری هستند. بنابراین، سرعت و درک تصاویر در مغز بالاتر است. تصاویری واقعی توانایی ترغیب بیشتر احساسات را دارند.
بیشتر بخوانید: ۳ نکته برای ایجاد محتوای تبلیغاتی که با مخاطب تعامل ایجاد می‌کند
اهمیت تصاویر برای ایجاد هویت برند خود در بازاریابی دیجیتال را جدی بگیرید. لوگوهای فعال و جذاب، اینفوگرافی، عکاسی، انیمیشن و طراحی وب همه پایه‌ها و اصول جدیدی برای ارتقای هویت برند شما دارد و البته که احتمالا به زودی در آینده ناپدید خواهند شد.

۲) محتوای تعاملی و متقابل

تولید محتوای تعاملی یکی از هوشمندانه‌ترین روش‌های تولید محتوا به شمار می‌آید. خیلی از بازاریابان برای کشف مسایل جدید این محتواها را تولید می‌کنند تا به وسیله‌ی آن بتوانند از سوالات و نظرات کاربران مطلع شوند. استفاده از مطالبی مانند نظر سنجی، مسابقه، ارزیابی، اینفوگرافی‌های جذاب و … موجب می‌شود تا شما بتوانید از اندیشه کاربران مطلع شوید. این تعامل سبب شهرت برند شما نیز می‌شود زیرا کاربران در انتهای مطلب شما در حال مذاکره و تعامل با یکدیگر درباره موضوعی هستند که شما مطرح کرده‌اید. اگر موضوع مورد بحث، برای کاربران خیلی جذاب باشد، آنها حتما دوستان خود را نیز دعوت به شرکت در این بحث می‌کنند. این امکان وجود دارد که این شرکت کنندگان از مخاطبان پر و پا قرص سایت شما شوند.
بیشتر بخوانید: ۳ راهکار بازاریابی محتوا برای افزایش تعامل در یک وبلاگ

۳) ویدیوی زنده

بازاریابی دیجیتال
از سال ۲۰۱۵، پنجاه درصد بازدید ویدیوهای آنلاین، کاربران گوشی‌های همراه هستند و محتوای ویدیویی هنوز هم در حال افزایش است. فیلم‌ها توانایی ارتباط با مخاطبان را دارند و در عرض چند ثانیه، می‌توانند اطلاعات زیادی را از احساسات، افکار، پرسش و پاسخ‌ها و اطلاعات دیگر، منتقل کنند.
بیشتر بخوانید: ساخت ویدیوی تبلیغاتی برای کسب و کارهای کوچک
به منظور دریافت نتیجه‌ی بهتر و ایجاد هیجان برای کاربران، برخی از برندها و صاحبان کسب و کارها، پیش از آنکه محصول یا خدمت مورد نظر را وارد بازار کنند، شروع به ساختن ویدیو و تبلیغات درباره آن می‌کنند و در زمان واقعی ورود محصول، نتیجه این تبلیغات را برداشت می‌کنند. این روش در زبان انگلیسی به go live معروف است یعنی برای موضوعی و هدفی از پیش برنامه ریزی انجام شود، در مدت زمان طولانی درباره آن بحث شود و سپس در زمان مطلوب از این هدف، نتیجه دریافت شود.
این موضوع به افزایش احساس اعتماد و صداقت در میان مصرف کنندگان می‌افزاید.
بیشتر بخوانید: آیا یوتیوب (youtube) باعث رشد سایتتان می شود؟

۴) محتوای دائمی و ماندگار

نام پلتفرم اجتماعی اسنپ چت را حتما شنیده‌اید، برنامه ای که می‌توانید با آن روی تصاویر و ویدیوها مخصوص پلتفرم موبایل – که شرکت اسنیپ اینک سازنده آن است- متن بنویسید و آن را برای دیگران ارسال کنید. این تصاویر و ویدیوها در زبان انگلیسی Snaps نامیده می‌شوند و مهم‌ترین ویژگی آنها این است که کاربران می‌توانند آن را در طی یک محدوده زمانی مشاهده کنند و پس از آن، محتوا حذف می‌شود.
استفاده از این سبک کارها، سبب افزایش هیجان مخاطبان برای پیگیری محصولات و خدمات یک برند می شود. این پلتفرم گرچه بسیار جذاب است اما سبب نگرانی کاربران نیز می‌شود، به طور کل محتوای ماندگار برای کاربران مناسب‌تر است زیرا می‌توانند در کمال آرامش به مطالعه آن بپردازند و حتی بارها به سراغ این مطلب بازگردند.
بیشتر بخوانید: چگونه شبکه اجتماعی مناسب کسب‌وکار خود را انتخاب کنم

۵) نرم افزارهای فروشگاهی

برندهای تجاری در حال حاضر، به دنبال پیدا کردن راهی برای برقراری ارتباط با مشتریان خود هستند، داشتن یک اپلیکیشن می‌تواند گامی بزرگ در بهبود کسب و کارهای مختلف باشد، تصور کنید یک فروشگاه با محصولات سنتی با یک نرم افزار بروز، همگام می‌شود و تکنولوژی های بازاریابی دیجیتال نوین را وارد کار خود می‌کند؛ حتما می‌توانید حدس بزنید که این کار موجب چه ترقی و پیشرفتی در میزان فروش و جذب مخاطب فروشگاه خواهد شد.
فن آوری Beacon در خط مقدم، این استراتژی‌های بازاریابی نوین قرار دارد. بیش از یک میلیون نصب از نرم افزار برای ایالات متحده امریکا پیش بینی شده است. این برنامه به مخاطبان این امکان را می‌دهد تا بتوانند محصولات فروشگاه را اسکن و بررسی کنند و از موجودی یا عدم موجودی آنها مطلع شوند. خرده فروشان می‌توانند با استفاده از Beacon ، محصولات مورد نظر خود را به سادگی سفارش دهند و خریداران نیز می‌توانند در کلیه معاملات خود از این برنامه بهره‌مند شوند.
در نهایت شما برای استفاده از تکنولوژی‌های برقراری ارتباط با مصرف کننده و مخاطب می‌توانید از این ۵ روش بازاریابی دیجیتال بهره‌منده شوید تا بتوانید جهش بزرگ در روند بازاریابی دیجیتال کسب و کار خود داشته باشید. یکی دیگر از استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال استفاده از تبلیغات همگن پلتفرم کانگورو است. کانگورو به شما این امکان را می‌دهد که برند خود را به مخاطب هدف خود بشناسانید و بازدیدکنندگان کسب و کار خود را افزایش دهید.

منبع: entrepreneur

 

نفیسه اسلامبولچی

من یک نویسنده هستم علاقه اصلی من ادبیات ایران سرفراز است. از کودکی دست به قلم بوده ام و هنوز هم این راه را ادامه خواهم داد. تخصص اصلی من، در زمینه نسخ چاپی است و چند سالی است که در فضای وب نیز، مشغول نگارش مقالات در زمینه های متفاوت هستم.

More Posts

0 پسند

ديدگاه ها (1)

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.