۱۱ راه حل برای زمانی که نمی‌دانید درباره چه موضوعی تولید محتوا کنید

آبان ۲۶, ۱۳۹۶

برچسب‌ها,

حتما برای شما هم پیش آمده که قصد نوشتن مطلبی را کردید، اما دیدید که هیچ موضوعی برای نوشتن ندارید. ذهن شما خالی است و سردرگم شده‌اید.
ما در این مطلب ایده‌های خوبی را برای تولید محتوا در این زمان‌ها به شما پیشنهاد می‌کنیم.

۱) از خودتان بپرسید: الان چه موضوعی داغ است؟

بگردید تا بفهمید چه کسانی و درباره چه موضوعاتی در صنعت شما صحبت می‌کنند؟ موضوع داغ روز چیست؟ با این گشت و گذارها می‌توانید مباحث خوبی را برای نوشتن یک مقاله و چه بسا چند مقاله پیدا کنید.
وب سایت‌های همکاران خود را ببینید و مسائلی را که درباره آنها مقاله نوشته‌اند، اگر موضوعی را از قلم انداخته‌اید و در سایت‌تان مطلبی درباره آن ندارید، می‌توانید دست به کار شوید.
بیشتر بخوانید: ۳ روش تولید محتوای بیشتر و افزایش بازدید برای وبلاگ شما

۲) سوژه‌ها را از خوانندگان‌تان دریافت کنید

یکی از ساده‌ترین راه‌هایی که می‌توانید برای نوشتن موضوع از آن بهره‌مند شوید، روش‌های پرسش و پاسخ است. اگر مخاطبان شما از طریق ایمیل یا چت آنلاین سوالاتی را از شما می‌پرسند؛ می‌توانید از همان‌ها برای نوشتن یک مطلب جدید ایده بگیرید. امروزه خیلی از سایت ها از FAQ برای تولید محتوا استفاده می‌کنند. FAQ مخفف کلمه‌ی Frequently asked questions که به فارسی مجموعه از پرسش و پاسخ در زمینه‌ای خاص و در ارتباط با موضوعی مشخص است.
بیشتر بخوانید: آیا از طریق محتوا ، مشتری جذب می‌شود؟
یک فایده‌ی دیگر این موضوع این است که سبب بهبود رتبه سایت شما در گوگل می‌شود، خیلی از افراد سوالات خود را در وب از جستجو می‌کنند، برای نمونه: چطور می‌توان دستگاه DVD را به تلویزیون وصل کرد؟

۳) سرقت از رقبا

تولید محتوا
ما اصلا این کار را پیشنهاد نمی‌کنیم، گاهی اوقات برخی از افرادی که تولید محتوا از سر ناچاری اقدام به کپی کردن از سایت‌های دیگر می‌کنند که این کار درستی نیست. برخی نویسندگان روش هوشمندانه‌تری را انتخاب می‌کنند و مطلبی را می‌خوانند و سپس درباره آن می‌نویسند.
این ایده‌ی بهتری است، شما می‌توانید مطلب را بخوانید و بعد به صورت مفهومی آن را بنویسید.
بیشتر بخوانید: چگونه با تولید محتوا ، اعتماد ایجاد کنید

۴) انجمن‌های موجود درباره صنف خود را پیگیر باشید

تولید محتوا
بیشتر اصناف دارای انجمن‌های عمومی یا خصوصی در اینترنت هستند که مردم در آن درباره طرز فکر و موضوعات مهم‌شان صحبت می‌کنند. با حضور در این انجمن‌ها می‌توانید سوژه های خوبی برای نگارش مطلب پیدا کنید.

۵) یک مطلب در ادامه یکی دیگر از پست‌های‌تان بنویسید

با نگاهی به مطالب قبلی‌تان، می‌توانید سوژه یابی کنید. بیشتر وبلاگ‌ها و سایت‌ها مطالبی را دارند که خوانندگان بیشتری نسبت به مطالب دیگرشان داشته است، در آن مطالب می‌توانید واژه‌ها یا عباراتی را پیدا کنید که نیاز به توضیحات جدید و بروز دارند، پس می‌توانید درباره آنها مطلب جدید بنویسید.
بیشتر بخوانید: چهار روش تولید محتوا برای دسترسی به مخاطبان بیشتر و افزایش مشارکت آن‌ها

۶) از کلمه‌های کلیدی استفاده کنید

تولید محتوا
یک کلمه‌ی مرتبط با کسب و کارتان را در گوگل تایپ کنید، همین که نوشتید لیستی از سرچ‌های بالای مرتبط با آن به شما نمایش داده می‌شود. می توانید با دیدن آن موضوعات، ایده‌ای برای نوشتن مطلب پیدا کنید. گاهی ممکن است یک کلمه در ایامی خاص، بیشتر جستجو شود و شاید شما از آن غافل باشید؛ پس این ایده کاملا هوشمندانه است و می‌توانند کمک خوبی هم برای ارتقای رتبه بندی سایت شما باشد.
بیشتر بخوانید: پنج روش هوشمندانه برای دسترسی بیشتر به محتوای شما

۷) در مورد اشتباهات خود در کسب و کارتان بنویسید

تولید محتوا
همه ما در حرفه خود، اشتباهاتی را انجام داده‌ایم، درست است که گاه صحبت کردن درباره آنها می‌تواند دردناک باشد اما این اشتباهات می‌تواند منبع و موضوع جالبی برای مخاطبان شما باشد. پس، غرور خود را کنار بگذارید و به دیگران کمک کنید تا اشتباهاتی را که شما انجام داده‌اید، تکرار نکنند.
بیشتر بخوانید: ۷ اشتباه در بازاریابی که کسب و کار را نابود می کند!

۸) مصاحبه با افراد موفق

تولید محتوا
یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای تولید محتوا جذاب همین است، شما افراد موفق در کسب و کارتان را پیدا کنید، چند خطی درباره آن‌ها بنویسید و سپس با او از طریق ایمیل، تلفن یا حضوری؛ مکالمه و مصاحبه انجام دهید. مطمئن باشید خوانندگان شما از خواندن تجربیات افراد موفق لذت می‌برند.
بیشتر بخوانید: ۳ کلید اصلی در تولید محتوای جذاب

۹) خلاصه ای از یک کتاب عالی درباره کارتان بنویسید

فکر کنید به تازگی چه کتاب یا نوشته جذابی را خوانده‌اید؟ یک خلاصه ی جذاب از این کتاب می‌تواند برای مخاطبان شما بسیار ارزشمند باشد. بررسی کتاب‌ها می‌تواند به افراد کمک زیادی کنید و به مخاطبان شما دید تازه‌ای درباره موضوعات مختلف بدهد.

۱۰) یک چالش درباره مقاله پیشین‌تان ایجاد کنید

آیا به تازگی مقاله‌ای را نوشته‌اید که مخاطبان شما آن را درست ندانسته‌اند یا بخشی از آن به نظرشان صحیح نبوده است؟ این یک ایده عالی است برای اینکه شما بتوانید مقاله‌ای را درباره دیدگاه مخالف مخاطبان‌تان بنویسید و با علم کلام، صحیح بودن صحبت خود را اثبات کنید.
دقت کنید که این مقالات باید بسیار با احتیاط نوشته شوند، واژه‌هایی که به کار می‌برید بسیار مهم هستند و باید با احترام زیادی همراه باشند. این احتمال را بدهید که مخاطبان شما ممکن است پیام‌های زیادی را در این‌باره برای شما ارسال کنند، پس در انتخاب کلمات دقت لازم را به کار گیرید.

۱۱) یک لیست ایجاد کنید

مردم دوست دارند تا لیست و فهرست بخوانند، شاید به خاطر راحت‌تر خواندن آنها است، شاید هم به خاطر اینکه بتوانند به سرعت مقایسه انجام دهند. می‌توان گفت بیشتر کسب و کارها دارای لیست‌هایی هستند که در کارشان برای مخاطبان یا همکاران‌شان جذاب و البته مفید است.
لیست شما می‌تواند شامل عنوان، قیمت، مقایسه، نام برند و موضوعات دیگر باشد.
زمانی که قصد دارید در اینترنت به دنبال ایده مطلب بگردید، به بخش‌های زیرین مطلب و عنوان بندی‌ها نیز دقت کنید. نوشتن سر تیترها می‌تواند کمک بزرگی به شما در کامل کردن مطلب بدهد.
فکر می‌کنم کامل به شما ثابت شد که هیچ بهانه‌ای برای سردرگمی ندارید، بار بعدی که به فکر نوشتن مقاله افتادید، این ۱۱ ایده را مدنظر داشته باشید.
حال که اعمال تولید محتوا به پایان رسید اگر این محتوا را به دست مخاطب هدف خود نرسانید و آن‌ها مطالب شما را نبینند، تولید محتوا شما نیز بی فایده است. از پلتفرم تبلیغات همگن کانگورو برای توزیع محتوای خود استفاده کنید تا محتوای شما به مخاطب هدف شما برساند و آن‌ها را به مشتریان واقعی شما تبدیل کند. کانگورو بالاترین بازدهی را در توزیع محتوا برای شما به ارمغان می‌آورد.

منبع: entrepreneur

 

نفیسه اسلامبولچی

من یک نویسنده هستم علاقه اصلی من ادبیات ایران سرفراز است. از کودکی دست به قلم بوده ام و هنوز هم این راه را ادامه خواهم داد. تخصص اصلی من، در زمینه نسخ چاپی است و چند سالی است که در فضای وب نیز، مشغول نگارش مقالات در زمینه های متفاوت هستم.

More Posts

0 پسند

ديدگاه ها (1)

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.