محتوا

قسمت‌های پنهان بازاریابی محتوا

آبان ۲۴, ۱۳۹۶

برچسب‌ها, ,

گاهی در کنفرانس‌های بازاریابی شنیده‌ایم که امروزه برندها نیاز است تا مانند ناشران عمل کنند یا گاهی سخنرانان، کسب و کار‌ها را به استخدام ژورنالیست‌های تمام وقت برای ایجاد محتوای استاندارد تشویق می‌کنند. اما در این مورد چند مشکل پنهان وجود دارد. اول اینکه ایجاد محتوای عالی و ادامه دار و همچنین هزینه برای ترویج محتوا‌ها می‌تواند برای کسب و کار‌ها گران تمام شود. دوما نرخ بازگشت سرمایه محتوا ممکن است هزینه را پشتیبانی نکند.
بیشتر بخوانید: نحوه محاسبه نرخ بازگشت سرمایه (ROI) از کمپین بازاریابی محتوایی شما
اگر شما می‌خواهید در بازاریابی محتوا پیش قدم باشید، این چهار سوال را از خودتان بپرسید:

۱) هر چند وقت یک بار محتوا منتشر خواهید کرد؟

محتوا
بسیاری از بازاریاب‌ها هر از چند گاهی یک پست خوب آماده می‌کنند، کلمات کلیدی را به آن اضافه می‌کنند و امیدوار هستند که این پست در رده‌های بالای جستجوی گوگل قرار گیرد یا به طور ویروسی پخش شود اما رخ دادن این اتفاق بعید است. نوشتن یک یا دو پست وبلاگ در هفته مثل این است که یک فنجان نمک در اقیانوس خالی کنید. هیچ تفاوتی ایجاد نمی‌کند.
بیشتر بخوانید: ۳ روش تولید محتوای بیشتر و افزایش بازدید برای وبلاگ شما
برای اثرگذاری بیش‌تر، نیاز است که هفته‌ای ۱۰ تا ۲۰ محتوا تولید کنید. یک کمپانی تشک یک پلتفرم محتوا به عنوان هسته‌ی استراتژی بازاریابی خود راه اندازی کرد. آن‌ها ۱۰۰ تا ۲۰۰ محتوا قبل از شروع آماده کردند و سرعت انتشار ۸ محتوا در روز و برای یک سال را حفظ کردند. یک تیم نویسنده‌ی تمام وقت به اضافه‌ی یک ادیتور استخدام کردند. شاید هر کسب و کاری نتواند این چنین منابعی برای محتوا را اختصاص دهد. تصور کنید که شما یک برند هستید که می‌خواهید شبیه یک ناشر عمل کنید، این گونه فکر کنید که قرار است از ناشران دیگر برای جلب توجه مشتری، پیشی بگیرید.
بیشتر بخوانید: اصول محتوا نویسی

۲) چه کسی محتوای عالی را ایجادخواهد کرد؟

محتوا
شما سه گزینه دارید. می‌توانید خود به تنهایی این کار را انجام دهید، یک تیم داخلی داشته باشید یا اینکه به نویسندگان یا آژانس‌ها برون سپاری کنید. اگر در نظر دارید که خود این کار را انجام دهید چون هیچ کس به اندازه‌ی شما کسب و کارتان را نمی‌‍شناسد، به خاطر داشته باشید که نوشتن محتوای عالی تعهد زیادی را می‌طلبد. اگر شما به اندازه‌ی کافی تخصص و مهارت نوشتن دارید،نیازی نیست وقت زیادی را به نوشتن اختصاص دهید. اگر شما به نیروی درونی، آژانس یا نویسنده‌ی آزاد کار نوشتن محتوا را محول می‌کنید بدانید که محتوا به اندازه‌ی فردی که آن را نوشته است، خوب است.
بیشتر بخوانید: ۴ تکنیک برای ایجاد محتوای عالی از زبان متخصصان

۳) چگونه محتوا را ترویج خواهید داد؟‌

محتوا
امروزه بسیاری از بازاریاب‌های محتوا این حقیقت را پذیرفته اند که در دید اصلی بودن از بین رفته است. فیس بوک اخیرا اعلام کرده است که خیلی بعید است کاربران پست‌های مربوط به برند را در فید‌های خود ببینند، این پست‌ها را شاید در صفحه‌های فامیل یا دوستان خود ببینند. دوران آن روزها که مشتریان شما را از طریق موتورهای جستجو و اشتراک گذاری‌ها پیدا می‌کردند، گذشته است. حتی بهترین محتواها برای انتشار به صرف هزینه نیاز دارند.
بیشتر بخوانید: هفت اشتباه در توزیع محتوا که باید از آن‌ها اجتناب کنید

۴) چگونه نرخ بازگشت سرمایه را اندازه گیری خواهید کرد؟

محتوا
آیا هدف بازاریابی افزایش درآمد نیست؟ اکثر مدیران این گونه فکر می‌کنند. اما اگر بازارایابی محتوا را با هدف افزایش درآمد آغاز می‌کنید، باید مراقب باشید. بازارایاب‌های محتوا در مورد معیارهای مختلفی مانند بازدید از سایت، زمانی که برای بازدید صرف شده، لایک‌ها، اشتراک گذاری‌ها، دانلودها و فرم ارسال‌ها صحبت می‌کنند اما به ندرت در مورد نرخ بازگشت سرمایه (ROI) صحبت می‌کنند. اگر شما برندی هستید که میلیون‌ها در تلویزیون و تبلیغات آفلاین هزینه می‌کنید، این معیارها برای شما آشنا هستند اما اگر شرکت عملکردگرایی هستید که به آمار و ارقام فروش در روز توجه می‌کنید پس بهتر است بیش‌تر فکر کنید.
بیشتر بخوانید: سه راه درآمدزایی از محتوا
بحث هایی در مورد ROI کم‌تر رایج هستند به این دلیل که اندازه گیری مستقیم ROI در بازارایابی محتوایی کار دشواری است همان طور که اندازه‌گیری تاثیر بازاریابی محتوا بر کانال‌های بازاریابی سخت است. حتی اگر بتوانید این کار را انجام دهید، اعداد و ارقام جالب به نظر نمی‌رسند.
بیشتر بخوانید: ۵ روش به دست آوردن نرخ بازگشت سرمایه از شبکه های اجتماعی
شرکت کانگورو با ایجاد محتوای مناسب و انتخاب کلیدواژه‌های کاربردی، موجب افزایش بازدید از سایت کسب و کارتان و آشنایی بیش‌تر با برند شما می‌‌شود.

منبع: entrepreneur

 

یلدا توکل

ليسانس فناوري اطلاعات بودم و در حال حاضر مشغول تحصیل mba هستم، به ورزش،موسيقي و تماشای فيلم و سريال خيلي علاقه دارم. از تجربه كردن و ياد گرفتن چيزهاي جديد لذت مي‌برم، عاشق هيجان هستم.

More Posts

0 پسند

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.