یک راهنمای جامع برای ایجاد استراتژی بازاریابی محتوایی بهتر

آبان ۱۸, ۱۳۹۶

برچسب‌ها,

بازاریابی محتوایی استراتژی پیشرو در بین کسب و کارهای دیجیتال هوشمند امروز است. در نتیجه بسیاری از کسب و کارها را این کار را انجام می‌دهند، اما تعداد کمی از کسب و کارها هستند که درک درستی از نحوه انجام آن دارند.
در عوض آن‌ها سوالات بی شماری در طول فرایند توسعه استراتژی بازاریابی محتوایی خود مطرح می‌کنند: چگونه برای آن برنامه ریزی کنیم؟ هزینه آن چقدر است؟ چه کسی باید مسئول باشد؟ KPIهای (شاخص‌های عملکرد کلیدی) آن چیست؟ چگونه ROI (نرخ بازگشت سرمایه) را تعیین کنیم؟ و اغلب این سوالات مانع انجام آن استراتژی خواهد شد.
در اینجا نشان می‌دهیم که برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی محتوایی چه چیزهایی لازم است؟

۱) KPIها و ROIهای پروژه را تعیین کنید

استراتژی بازاریابی محتوایی
هر بخشی از کسب و کار نیاز به KPI برای سنجش موفقیت و پیشبینی ROI برای هزینه مصرف شده دارد. اما چه KPIهایی باید انتخاب کنید؟ ما شش پیشنهاد ارائه می‌دهیم:
نظرات Comments: افراد درباره محتواهایی که جذب آن شده‌اند نظر می‌دهند. تعداد این نظرات را از یک دیدگاه کمی بررسی کنید، همچنین از دیدگاه کیفی نیز نظرات را تجزیه و تحلیل کنید.
بیشتر بخوانید: چگونه کامنت های زیر یک محصول را در فروشگاه اینترنتی مدیریت کنیم؟
تعداد بازدید صفحات Pageviews: این معیار به شما درک درستی از نوع دسترسی افراد به محتوای شما، ارائه می‌دهد.
میانگین ماندگاری در صفحه Average Time on Site: یکی از اهداف بازاریابی محتوایی، تعامل است. معیارهایی برای اندازه گیزی این هدف وجود دارند. یکی از این معیارها میانگین ماندگاری در صفحه است.
نرخ پرش Bounce Rate: این نرخ را برای محتواهای خاص بررسی کنید تا دریابید که چه چیزهایی را باید بهینه سازی کنید.
به اشتراک گذاری شبکه‎‌های اجتماعی Social Sharing: از آنجایی که اکثر محتواها از طریق شبکه‌های اجتماعی گسترش می‌یابند، شما باید به طور فعال میزان به اشتراک گذاری‌ها در شبکه‌های اجتماعی را کنترل کنید.
رتبه بندی کلیدواژه‌ها Keyword Ranking: همانند هر استراتژی دیجیتال، شما باید نقش کلیدواژه‌ها و رتبه بندی در محتوای خود را در نظر بگیرید. ردیابی موقعیت وبسایت شما در نتایج موتورهای جستجو، یک KPI مهم برای تعیین موفقیت بازاریابی محتوایی است.

۲) با استفاده از تقویم برنامه ریزی کنید

استراتژی بازاریابی محتوایی
یک تقویم یک ابزار اساسی برای استراتژی بازاریابی محتوایی است. با استفاده از آن شما می‌توانید پیشرفت کلی برند سازمان خود را دنبال کنید. عناصر موضوعی باید در همه کانال‌ها به اشتراک گذاشته شوند، بنابراین اگر موضوع هفته آینده “راه‌هایی برای لذت بردن از تابستان” است، کلیه رسانه‌های اجتماعی، وبلاگ‌ها و خبرنامه‌ها باید از موضوع را منعکس کنند.
یک تقویم به عنوان یک داستان پویا عمل می‌کند که می‌تواند با حداقل تلاش‌ها برنامه ریزی و اجرا شود. تمامی نشریات و روزنامه‌های مهم (و همچنین رسانه‌های جدید) از تقویم برای برنامه ریزی پست‌های خود استفاده می‌کنند. شما نیز باید همین کار را انجام دهید.
بیشتر بخوانید: برنامه بازاریابی چیست؟ ۶ مرحله مهم و اساسی ایجاد آن

۳) با نویسندگان و طراحان حرفه‌ای قرارداد ببندید

استراتژی بازاریابی محتوایی
افرادی که برای بازاریابی محتوایی خود استخدام می‌کنید باید درک کنند که چطور حرفه‌ای و ممتاز باشند و در عین حال در کار خود خلاق باشند.
نویسندگان به تجربه روزنامه نگاری همان مهارتی را دارند که کپی رایترها دارا هستند. طراحان گرافیک باید با اینفوگرافی‌ها و محتواهای رسانه‌های اجتماعی آشنا باشند. اطمینان حاصل کنید که افرادی را پیدا کنید که در کارهایی که به آن‌ها اختصاص داده‌اید تخصص داشته باشند.
ایجاد یک آوای برند سازگار در تمامی کانال‌ها می‌تواند با یک تیم مناسب به دست آید. اعضای تیم باید بدانند چگونه بیشترین ارزش را از محتوا بدست آورند.
بیشتر بخوانید: سیزده سوالی که باید در هنگام استخدام مسئول محتوا یا کارشناس محتوا بپرسید

۴) محتوایی تولید کنید که اعتماد ایجاد کند

استراتژی بازاریابی محتوایی
اعتماد در بازاریابی محتوایی (و به طور کلی بازاریابی) اهمیت دارد. زیرا افراد تنها با افراد و کسب و کارهایی که به آن‌ها اعتماد دارند، تجارت می‌کنند.
عنوان‌هایی که تنها هدف آن‌ها دریافت کلیک است، فقط در افزایش موقت ترافیک موثر هستند. اما نرخ پرش همچنان بالا خواهد ماند.
اطمینان حاصل کنید که بخشی از روند ویرایش شما شامل بررسی دقیق هر آماری است که قبل از انتشار انجام شده است. تمامی اطلاعات باید ۱۰۰ درصد واقعی و از لحاظ نگارشی درست باشند تا اعتماد مخاطب را حفظ کند.
بیشتر بخوانید: چگونه با تولید محتوا ، اعتماد ایجاد کنید

۵) فرایندها را مستند و تجزیه و تحلیل‌ها را دنبال کنید

این مهم است که تمامی فرایندها را مستند و تجزیه و تحلیل‌ها را دنبال کنید. به ویژه هنگامی که یک روش علمی برای بازاریابی به کار می‌گیرید.
تجزیه و تحلیل تنها عاملی است که یک بازاریاب موفق را از یک بازاریاب ناموفق جدا می‌کند. دانستن این که محتوای شما در تمامی سطوح چه عملکردی دارد برای شناخت چگونگی بهبود آن بسیار مهم است.

نتیجه گیری

بازاریابی محتوایی بخش مهمی از هر بازاریابی دیجیتال است. ترکیبی از وبلاگ نویسی، پست‌های شبکه‌های اجتماعی، بک لینک‌ها و سئو است که می‌تواند به یک سازمان کمک کند منافع، اعتماد، قدرت و درآمد بیشتری را تولید کند.
پروسه‌های جامد در بخش عملیاتی، با اسناد و تجزیه و تحلیل‌ها پشتیبانی می‌شود، اطمینان حاصل می‌کند که پروژه‌های بازاریابی موفق می‌توانند فعالانه تولید شوند.
محتوایی که شما منتشر می‌کنید باید به اندازه کافی جنبه آموزشی و سرگرم کننده داشته باشد تا به شما در ایجاد اعتماد با مخاطب کمک کند.
با بهینه سازی تلاش‌های بازاریابی محتوایی خود می‌توانید نرخ‌های تبدیل مشتری خود را با موفقیت افزایش دهید.

مقالات مرتبط:
۴ نکته برای رسیدن به استراتژی محتوای موفقیت آمیز
۵ استراتژی بازاریابی محتوایی که همیشه کارساز بوده است
۴ قدم ساده برای ساختن یک استراتژی بازاریابی محتوایی موثر
یک استراتژی بازاریابی محتوایی خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

منبع: entrepreneur

 

تینا اصلانی

در رشته مهندسی فناوری اطلاعات تحصیل کردم، بیش از دو ساله که در زمینه بازاریابی و شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنم. به عکاسی خیلی علاقه دارم، ویولن می‌زنم، فیلم و سریال تماشا می‌کنم و عاشق سفر و طبیعت هستم.

More Posts

Follow Me:
TwitterLinkedIn

0 پسند