چگونه در پنج گام مخاطبان هدف را به طور صحیح هدف گذاری کنید

آبان ۱۷, ۱۳۹۶

برچسب‌ها, ,

یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی که ممکن است مرتکب شوید، زمانی است که قصد دارید هر کسی را به سمت کسب و کار خود جذب کنید. به جای موفق شدن در بازاریابی برای تمام افراد، مخاطبان هدف خود را مشخص سازید. شناخت انگیزه‌های مخاطبان هدف برای درخور کردن محصولات، سرویس‌ها و تلاش یرای برطرف کردن نیاز‌های آنان ضروری است و همچنین یکی از سریع ترین راه‌ها برای موفق شدن است. در واقع موفق شدن بدون این گونه دانشی سخت است.
در ادامه پنج گام ساده که به شما اجازه خواهد داد تا مخاطبان هدف را به درستی هدف گذاری کنید، ارائه شده است:

نظرسنجی‌های شبکه ‌های اجتماعی

مخاطبان هدف
پلتفرم‌هایی مانند فیس بوک، توییتر و لینکدین روش‌های موثری برای بررسی دقیق مخاطبان هدف می‌باشد. نظرسنجی‌های شبکه‌های اجتماعی یکی از متداول‌ترین و ساده‌ترین راه‌ها برای شناخت بیش‌تر مشتریان است. سایت‌های شبکه اجتماعی این امکان را فراهم ساخته‌اند که با مشتریان خود در ارتباط باشید و آنچه را که باید، از آن‌ها بشنوید. همچنین می‌توانید فرم‌های تنظیم شده‌ای را در اختیار آن‌ها قرار دهید که به شما کمک خواهد کرد دسترسی خود را گسترش و تعداد هواداران را افزایش دهید. این فرم‌ها با ابزار‌های تحلیلی تنظیم می‌شوند که اطلاعاتی از قبیل سن، مکان و حرفه‌ی مخاطبان هدف را در اختیار شما قرار می‌دهند.
بیشتر بخوانید: چگونه شبکه اجتماعی مناسب کسب‌وکار خود را انتخاب کنم

نظرسنجی‌های آنلاین و ایمیل‌های نظرسنجی

مخاطبان هدف
نظرسنجی‌های استاندارد شما را پیش خواهد انداخت. نظرسنجی‌ها ابزار کاملی برای به روز ماندن در مورد اینکه مشتریان چگونه فکر می‌کنند، می‌باشند. مهم‌ترین بخش در مورد نظرسنجی‌های آنلاین دانستن این که چه چیزی از هر سوال می‌خواهید به دست آورید، می‌باشد. سوال‌ها باید کوتاه و برای جواب دادن آسان باشند. شما همچنین می‌توانید یک کمپین ایمیل ایجاد کنید تا مشتریان کنونی را بررسی کنید و بینش ارزشمندی در مورد آن‌ها به دست آورید.
بیشتر بخوانید: ۳ نکته برای اینکه بازاریابی ایمیلی موثرتری داشته باشید

آنالیز مشتریان کنونی

مخاطبان هدف
سن مشتریان کنونی شما چه قدر است؟ کجا زندگی می‌کنند؟ اکثر مخاطبان شما زن هستند یا مرد؟ میانگین درآمد آن‌ها چه قدر است؟حرفه‌ی آن‌ها چیست؟ علایق آن‌ها چیست؟ این قبیل سوالات، سوالاتی هستند که نیاز است پرسیده شود تا بدانید چه کسانی خریداران محصولات و سرویس‌های شما هستند؟ سپس باید از خود بپرسید که جگونه به آن‌ها دسترسی دارید. آیا بیش‌تر آن‌ها را از طریق شبکه‌های اجتماعی به دست آورده‌اید؟ اگر این طور است؛ کدام پلتفرم‌ها، مخاطبان بیش‌تری را جذب کرده است؟
آنالیز مشتریان کنونی به شما کمک خواهد کرد که تلاش‌ها و اقدامات خود را به سمت مخاطبان هدف هدایت کنید، ارتباط را با آن‌ها افزایش دهید و زمانی را که برای خرید لازم است، کاهش دهید.

رقابت را آنالیز کنید

مخاطبان هدف
شما به احتمال زیاد می‌دانید که رقیبانتان چه کسانی هستند اما دانستن بیش ‌تر در مورد عادت‌های بازاریابی آن‌ها، به شما نشان خواهد داد که شکاف‌های بازارایابی کجا هستند و چگونه می‌توانید آن‌ها را پر کنید. کلمات کلیدی مربوط به صنعت خود را بیابید و بدانید که چه کسانی در این زمینه رتبه بالاتری دارند. محصولات،خدمات و اقدامات بازاریابی آن‌ها را به خوبی بشناسید تا بدانید از چه روش‌هایی بیشتر جواب گرفته‌اند. با انجام تحقیقات صحیح شما قادر خواهید بود که بدانید رقبای شما چه کارهای متفاوتی انجام می‌دهند و شما چگونه می‌توانید آن‌ها را بهتر انجام دهید.

خلق شخصیت خریداران

شما هم اکنون قادر خواهید بود گروه‌های مختلفی از خریداران را که روش‌های بازاریابی و مراحل خرید را به شما دیکته می‌کنند، مشخص کنید. قبل از اینکه کسب و کار خود را ترقی دهید، لازم است که شخصیت خریداران را بسازید و بدانید که چه چیزی برای آن‌ها مهم است. یک داستان بسیار دقیق پیرامون شخصیت خریداران خود و انگیزه‌های آن‌ها خلق کنید. هرچه وارد جزئیات بیش‌تری شوید، احتمال زیادتری وجود دارد که مخاطبان خاص‌تری را هدف گذاری کنید و استراتژی برند خود را در موقعیت درست‌تری قرار ‌دهید.
بعد از انجام تحقیقات و خلق شخصیت خریداران، شما قادر خواهید بود که فرصت‌های بالقوه را شناسایی کنید و برنامه‌ای تنظیم کنید تا مخاطبان را به سمت فروش هدایت کند. به یاد داشته باشید که هدف گذاری، فرآیندی ادامه‌دار است که نیاز به ارزیابی مجدد و منظم به منظور به روز ماندن ارتباط با مخاطبان است.
به یاد داشته باشید که کانگورو در شناختن مخاطبان هدف شما تخصصی ویژه دارد. کانگورو به شما کمک می‌کند تا برند خود را به مخاطبان هدف بشناسانید. با استفاده از تبلیغات همگن تبلیغات کسب و کار شما نیز هدفمند خواهد شد و مشتریان شما دقیقا نیاز خود را در پیشنهادهای محتوایی برند شما که از طریق کانگورو به آن‌ها ارائه می‌شود پیدا خواهند کرد.
بیشتر بخوانید: مخاطب شناسی در تولید محتوا

منبع: entrepreneur

 

یلدا توکل

ليسانس فناوري اطلاعات بودم و در حال حاضر مشغول تحصیل mba هستم، به ورزش،موسيقي و تماشای فيلم و سريال خيلي علاقه دارم. از تجربه كردن و ياد گرفتن چيزهاي جديد لذت مي‌برم، عاشق هيجان هستم.

More Posts

0 پسند