گوگل پنالتی

گوگل چگونه سایت های متقلب را جریمه می کند ؟ (پنالتی گوگل)

آبان ۱۷, ۱۳۹۶

برچسب‌ها,

گوگل برای بازده هرچه بهتر در تجریه کاربری، بهترین و کامل ترین نتایج را میخواهد در اختیار کاربران خود قرار دهد و با تمام کسانی که این مهم گوگل را به بازی بگیرند به شدت برخورد میکند و در این میان پنالتی گوگل یک فاجعه برای هر صاحب سایتی میباشد. گوگل پنالتی به معنای حذف سایت یا صفحاتی خاص از سایت ، در نتایج موتورهای جستجو میباشد.

انواع گوگل پنالتی

در حالت کلی سه نوع پنالتی داریم که یکی به صورت دستی ، دیگری الگوریتمیک و بعدی نیز ترکیبی از این دو حالت ذکر شده میباشد:

۱) پنالتی دستی (Manual penalty) : در این حالت ممکن است شخصی از گوگل به صورت تصادفی یا با گزارش های دیگران سایت شما را بررسی و متوجه نقص قوانین شرکت شده باشد و سایت شما را مجازات خواهد کرد.

۲) پنالتی الگوریتمیک (Algorithmic penalty) : زمانی اتفاق می افتد که الگوریتم های گوگل به صورت خودکار بر روی سایت تاثیر میگذارند و دو الگوریتم پاندا و پنگوئن به شدت سخت گیر هستند، در واقع الگوریتم پاندا با محتوای بدون کیفیت و پنگوئن با لینک های دستکاری شده سروکار دارند.

۳) پنالتی شدن ترکیبی (Combination of both) : همانطور که از نامش مشخص است ترکیبی از هر دو (جریمه دستی و مجازات الگوریتمیک) گوگل است.

چگونه متوجه گوگل پنالتی شویم؟

هنگامی که شما به صورت دستی مجازات شوید (دچار پنالتی شوید) به شما از طریق وبمستر حساب گوگل خود (Google Webmaster Tools) اطلاع داده میشود.
در حالت الگوریتمیک به شما هیچ گونه اطلاعی داده نمیشود و شما خودتان باید حدس بزنید که دلیل این عمل چیست و به رفع مشکل بپردازید.

راهکارهای پیشنهادی برای رفع مشکلات گوگل پنالتی

– در قدم اول باید گفت که خونسردی خود را حفظ کنید بسیاری از سایت های بزرگ و مشهور مانند ebay نیز درگیر مشکلات پنالتی بدوده اند به دلایل بروزرسانی الگوریتم های گوگل و تغییر ندادن خود . در واقع باید گفت همیشه باید در حال یادگیری و بروزرسانی خود باشیم.
– لینک های اسپمی را شناسایی و برطرف کنید.
– محتوای سایت خود را ترمیم کنید و کپی رایت را رعایت کنید.
– بعد از انجام دو عمل فوق یعنی بر طرف کردن مشکلات لینک و محتوا صبر داشته باشید و اجازه بدهید خود گوگل متوجه تغییرات سایت شما شود. ممکن است یک ماه یا بیشتر طول بکشد ولی از اقدامات عجولانه و فریب گوگل دوری کنید زیرا ممکن است در همین حالت پنالتی باقی بمانید یا کار شما با بن شدن و حذف شدن از index گوگل تمام شود.
– در صورت پنالتی شدن دستی ، شما بعد از رفع مشکلات یا اگر مشکوک به پنالتی شدن اشتباه هستید میتوانید از طریق حساب وبمستر گوگل درخواست بررسی مجدد دهید.

منبع: رهام تک

بهرام شمشیری

اگر مایل بودید اطلاعات بیشتری از من داشته باشید آدرس لینکدین من:

More Posts

Follow Me:
LinkedIn

0 پسند

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.