۵ نکته،ابزار و ترفند برای درک خواسته‌های کاربران

آبان ۱۷, ۱۳۹۶

برچسب‌ها,

روزانه بیش تر از ۴ بیلیون جستجو از طریق گوگل انجام می‌شود که در واقع این عدد نشان دهنده‌ی ۴ بیلیون افرادی است که هرکدام نیازهای مختلفی دارند.کسب و کاری که بتواند این نیازها را برطرف کند همانی است که به موفقیت دست می‌یابد. برای برطرف کردن نیاز در ابتدا لازم است این مساله را درک کرد که نیاز چیست؛ اما نیاز چیزی نیست که شما ارئه می‌دهید؛ در واقع راه حلی است که محصولات یا سرویس های شما به مشتریان ارائه می‌دهند.برای جذب مشتریان به سمت برند خود باید بدانید که آن‌ها دقیقا چه چیزی می‌خواهند یا قصد و خواسته‌ی آن‌ها چیست.بر اساس تحقیقات، ۹۳% از تجربه‌های آنلاین با موتور جستجو آغاز می‌شوند اما مشتریان کلمات کلیدی را جستجو نمی‌کنند بلکه خواسته‌ی خود را دنبال می‌کنند. خواسته‌‌ی کاربر در پشت پرسش ‌های جستجو پنهان شده است. همان طور که سئو به بهینه سازی کلمات کلیدی می‌پردازد، شما نیز باید به خواسته‌های کاربران توجه کنید.هیچ جستجویی بی دلیل انجام نمی‌شود.
بیشتر بخوانید: ۱۰ واقعیت درباره بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو در دهه اخیر

انواع کوئری‌های جستجو

معمولا،شش تا هشت نقطه تماس با برند وجود دارد تا مشتری خرید خود را انجام دهد.این به این معناست که برند شما باید خود را آماده کند تا در هر مرحله از چرخه‌ خرید با مخاطب ارتباط برقرار کند.
نوع خواسته‌ها به این بستگی دارد که کاربر در کدام مرحله از چرخه‌ی خرید قرار دارد.سه نوع خواسته وجود دارد:
جهت یابی: کاربر به دنبال چیز خاصی است.
اطلاعاتی: کاربر به دنبال تحقیق و جمع آوری اطلاعات است.
تراکنشی: کاربر آماده‌ی خرید است.
از کجا خواهید فهمید که خواسته‌ی کاربران چیست؟پنج نکته‌ای که در زیر آمده است به شما کمک خواهد کرد که این مساله را تشخیص دهید و برند خود را موقعیت یابی کنید.

۱) فراتر از کلمات کلیدی روید

جستجو
به عنوان مثال، اگر شما به عنوان کاربر برای تشک جستجو می‌کنید درخواست‌های جستجو‌ی شما بر روی حل این مشکل متمرکز است.شاید شما عبارت “بهترین تشک برای کمر درد ” یا “بهترین تشک برای کودکان” را جستجو کنید که این عبارت ها خواسته‌‌ی شما را نشان می‌دهند.به خاطر داشته باشید که مردم به فکر استفاده از کلمات کلیدی نیستند و آن‌ها را جستجو نمی‌کنند،گاهی آن‌ها سوال جستجو می‌کنند و این سوالات همان خواسته ‌هایی است که به آن‌ فکر می‌کنند. این همان نحوه‌ای است که برند شما باید فکر کند.اگر شما ندانید که کلمات کلیدی را در ازای چه خواسته‌ای یا نیاز کاربران بهینه سازی می‌کنید، پس شما کار رابه اشتباه انجام می‌دهید.

۲) چرخه‌ی خرید را در نظر بگیرید

جستجو
مردم در مراحل ابتدایی چرخه‌ی خرید خواسته‌های متفاوتی نسبت به مراحل پایانی دارند پس لازم است از اینکه مشتری در هر مرحله به دنبال چه چیزی است آگاه باشید و برای رفع نیازهایش آمادگی یابید. در ابتدای چرخه‌ی خرید، جستجوی کاربران به طور گسترده تری خواهد بود و درخواست‌ها بیشتر شکل اطلاعاتی خواهد داشت.در این مرحله آن ها تا می‌توانند به دنبال جمع آوری اطلاعات هستند. ۸۱ درصد از مردم قبل از خرید از جستجوی آنلاین استفاده می‌کنند. قطعا برند شما می‌خواهد در این مرحله در ذهن‌ها حک شود. هرچه کاربران به مرحله‌ی خرید نزدیک‌تر می‌شوند، جستجوی آن‌ها خاص تر و بیش‌تر به شکل تراکنش در می‌آید.اگر شما برند خود را در مرحله‌ی اطلاعاتی بیابید و چیزی را که آن‌ها به دنبال آن هستند داشته باشید،قطعا از شما خرید خواهند کرد.

۳) تشخیص دادن درخواست‌ها

تا به این جا متوجه شدیم که مشتریان چگونه جستجو را انجام خواهند داد، الان زمان آن رسیده است به سراغ این برویم که آن‌ها دقیقا چه چیزی را جستجو می‌کنند. خودتان را جای مشتریان بگذارید و درخواست‌های مربوط را در نوارجستجو‌ی گوگل تایپ کنید. ببینید که چه محتوایی در نتیجه می‌بینید و چه چیزی به بهترین شکل عمل می‌کند. نتایجی که در بالا قرار می‌گیرد به شما خواهد گفت که مردم دقیقا به دنبال چه چیزی هستند و همچنین برای مشخص نمودن استراتژی‌ها به شما کمک خواهد کرد.
اگر نمی‌دانید در مورد چه چیزی جستجو کنید، می‌توانید نگاهی به Google Analytics بیندازید و ببینید مردم چه کلمات کلیدی را استفاده کرده اند تا به سایت شما رسیده اند.

۴) مشتریان خود را بشناسید

جستجو
درخواست‌های جستجو به تنهایی به شما نمی‌گویند که خواسته و نیاز مشتریان چیست اما درک عمیق‌تری از عادات،ترجیحات و نیازهای آن‌ها این کار را انجام می‌دهد. به گفته‌ی یکی از معاونین ارشد مرکل، آینده‌ی روشن سئو با درک مخاطبان مشخص و بازایابی برای آن‌ها از طریق موتوهای جستجو مصور خواهد شد.
برای جذب مخاطب نیاز است که بدانید آن‌ها چه می‌خواهند. همچنین با آن‌ها ارتباط برقرار کنید، تشخیص دهید که چه چیزی آن‌ها را منحصر به فرد می‌سازد، مشکلات آن‌ها چیست و برند شما چگونه در حل آن‌ها کمک خواهد کرد. هر اندازه که می‌توانید بر روی مخاطبان خود تحقیق کنید.

۵) از مشتریان به صورت مستقیم بپرسید

اگر هنوز در مورد خواسته‌ی مشتریان مردد هستید، یک راه حل ساده وجود دارد. مستقیما به مشتریان مراجعه کنید و از آن‌ها بپرسید که خواسته و نیاز آن‌ها چیست. از نظرسنجی و شبکه‌های اجتماعی برای پرسیدن استفاده کنید. نتیجه، دیدگاه باارزشی به شما در مورد مشتریان و نیاز‌های آن‌ها خواهد داد که راهنمای موثری برای استراتژی‌های شما می‌تواند باشد.

شرکت کانگورو با شناخت مشتریان و نیاز‌های آن‌ها، سعی در برطرف کردن نیاز‌هایشان و ارائه خدماتی از قبیل مهیا نمودن یک پلتفرم برای بازاریابی کسب و کار‌ها دارد.

منبع: entrepreneur

 

یلدا توکل

ليسانس فناوري اطلاعات بودم و در حال حاضر مشغول تحصیل mba هستم، به ورزش،موسيقي و تماشای فيلم و سريال خيلي علاقه دارم. از تجربه كردن و ياد گرفتن چيزهاي جديد لذت مي‌برم، عاشق هيجان هستم.

More Posts

0 پسند

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.