بازاریابی محتوایی

چرا استراتژی بازاریابی محتوایی شما بازدهی ندارد؟

آبان ۱۵, ۱۳۹۶

برچسب‌ها,

امروزه تقریبا تمامی کسب و کارهای بزرگی که شنیده‌اید، از استراتژی بازاریابی محتوایی استفاده می‌کنند. منظور از تمامی کسب و کارها، تخمینی از ۹۴ درصد از کسب و کارهای کوچک، حدود ۷۷ درصد از کسب و کارهای B2C، و ۹۳ درصد از کسب و کارهای B2B هستند.
با این حال، به این دلیل که اکثر بازاریاب‌ها ارزش بازاریابی محتوایی را درک کرده‌اند به آن معنا نیست که می‌دانند چطور از آن استفاده کنند. این موضوع مخصوصا برای استارتاپ‌هایی که در تولید محتوا تلاش می‌کنند بیشتر صدق می‌کند. تنها حدود ۹ درصد از بازاریابان B2B فکر می‌کنند که تلاش‌هایشان بسیار موثر است. این بدان معناست که درصد زیادی از شرکت‌ها در تلاشند تا دریابند چه چیزی در مسیر موفقیت آن‌ها اشتباه بوده است.
مقالات مرتبط:
۴ نکته برای رسیدن به استراتژی محتوای موفقیت آمیز
۵ استراتژی بازاریابی محتوایی که همیشه کارساز بوده است
۴ قدم ساده برای ساختن یک استراتژی بازاریابی محتوایی موثر
اگر فکر می‌کنید در استراتژی بازاریابی محتوایی خود همه عوامل را به درستی انجام می‌دهید، هنوز برای استارتاپ خود نتایج را بررسی نکردید. مسائل زیر می‌تواند عامل آن باشد.

۱) برنامه خود را بازبینی نکرده‌اید

بازاریابی محتوایی
اگر می‌خواهید موفق شوید باید دقیقا بدانید باید چه کاری انجام دهید تا از نقطه آ به نقطه ب برسید. با وجود منطق پشت ساختن یک استراتژی بازاریابی محتوایی، بسیاری از استارتاپ‌ها در مسیر تولید محتوا گمراه می‌شوند.
بیشتر بخوانید: برنامه بازاریابی چیست؟ ۶ مرحله مهم و اساسی ایجاد آن
به نحوه شروع گسترش استراتژی دقت کنید:
با KPIها شروع کنید: یک استراتژی محتوایی خوب باید با اهداف آغاز شود. مشخص کنید چه معیارهایی برای ترافیک بیشتر، به اشتراک گذاری بیشتر، نرخ تبدیل بیشتر و CTR بالا اهمیت دارد. سپس در طول چند ماه آن‌ها را بررسی نمایید. به یاد داشته باشید اگر می‌خواهید نتایج قابل توجهی داشته باشید باید در این مسیر تلاش کنید.
انطباق و تکامل: هنگامی که اطلاعاتی درمورد KPIهای خود جمع آوری کردید، باید بر اساس عواملی که بیشترین بازدهی را برای استراتژی شما دارد، به دنبال اطلاعاتی برای انطباق و تکامل باشید. هر عاملی که تاثیر مطلوبی ندارد باید کنار گذاشته شود و در عین حال باید بر روی عواملی با اثر مطلوب تمرکز بیشتری داشته باشید.
وظیفه خود را عملی کنید: امروزه تعداد زیادی آژانس‌های بازاریابی محتوایی برای استخدام وجود دارند اما این شرکت‌ها در مورد ایجاد محتوایی هستند که فکر می‌کنید به آن نیاز دارید، نه برای ارائه یک استراتژی به جای شما. حتی اگر خودتان محتوا تولید نمی‌کنید، باید استراتژی ایجاد کنید که تیم شما آن را پیاده سازی کند.

۲) فراموش کردید که محتوا را ترویج دهید

استراتژی بازاریابی
امروزه بسیاری از بازاریابان فرایند بازاریابی محتوایی را فقط در تولید محتوا می‌دانند. آن‌ها تصور می‌کنند اگر به سادگی تولید محتوا انجام دهند به سادگی هم می‌توانند ترافیک جذب کنند و به همین ترتیب نرخ تبدیل آن‌ها نیز به سرعت رشد کند. متاسفانه تولید محتوا تنها یک جنبه از بازاریابی محتوایی است. جنبه دیگری که باید بر روی آن تمرکز کنید ترویج آنچه تولید کرده‌اید است. بدون ترویج شما تنها بخش “محتوا” را انجام می‌دهید و بخش “بازاریابی” آن را نادیده می‌گیرید.
بیشتر بخوانید:
چگونه یک تبلیغ کوتاه و مفید بنویسیم ؟
چرا باید برای تبلیغ رسانه‌های خود هزینه کنید؟
البته روش‌های مختلفی وجود دارد که شما می‌توانید از طریق آن‌ها محتوای خود را ترویج دهید. همچنین باید روش‌های مختلف را امتحان کنید تا دریابید کدام روش پاسخگوی شماست. برخی از استارتاپ‌ها بازاریابی ایمیل و ارسال خبرنامه را برای جذب مخاطب در وبلاگ خود بسیار موثر می‌دانند. در عین حال سایر آن‌ها به توئیتر روی می‌آورند و یا از سایر شبکه‌های اجتماعی برای ترویج محتوای خود استفاده می‌کنند.
یکی از این روش‌ها استفاده از پلتفرم تبلیغات همگن کانگورو است. کانگورو به طور قابل توجهی برند و محتوای شما را در فضای وب ترویج می‌دهد و مخاطبان را جذب کسب و کار شما می‌کند. برای بازدهی بالا در ترویج محتوا و برند خود همین حالا می‌توانید کمپین بازاریابی و تبلیغات خود را در پلتفرم کانگورو فعال کنید و برند و کسب و کار خود را به مخاطبان هدف خود معرفی نمایید.

۳) محتوای شما با کیفیت نیست

بازاریابی محتوایی
گاهی اوقات مشکل محتوا بسته به ضعف ترویج و تبلیغ یا استراتژی صحیح نیست. برخی مواقع مشکل از خود محتواست.
ارزانترین نویسنده را استخدام کرده‌اید: این مسئله برای اکثر استارتاپ‌ها مطرح است. در موارد بسیار نادر ممکن است نویسنده فوق العاده‌ای بیابید که نرخ‌های ارزان قیمت ارائه می‌دهد. همچنین در برخی موارد ممکن است با پرداخت قیمت زیاد کیفیت مورد نظر خود را به دست نیاورید. مانند بسیاری از موارد زندگی هر مقداری که هزینه کنید بدست می‌آورید.
بیشتر بخوانید: سیزده سوالی که باید در هنگام استخدام مسئول محتوا یا کارشناس محتوا بپرسید
هیچ ایده‌ای ندارید که درباره چه موضوعی تولید محتوا انجام دهید: تقریبا هر کسب و کاری گذشته از اینکه صنعت آن‌ها تا چه میزانی هیجان انگیز است، ممکن است با این مسئله در کلنجار باشد. پیدا کردن موضوعات و کنار هم چیدن آن‌ها به طوری که برای خواننده جذاب باشد، چالش برانگیز است. خوشبختانه اکثر بازاریابان محتوا در این زمینه می‌توانند کمک کنند.
بیشتر بخوانید: ۳ روش تولید محتوای بیشتر و افزایش بازدید برای وبلاگ شما
شما برای خواننده جذاب نیستید: امروزه در فضای اینترنت محتواهای زیادی وجود دارند که جذابیتی ندارند. تنها ارائه اطلاعات به مخاطبان کافی نیست. شما باید طوری آن اطلاعات را ارائه دهید که جذاب، ارزشمند و مفید باشد.
بیشتر بخوانید: ۳ کلید اصلی در تولید محتوای جذاب

۴) انتظارات غیر واقعی

از آنجا که بازاریابی محتوایی شبیه به یک ماراتن است نباید انتظار نتایج مطلوبی را تنها در عرض چند هفته یا چند ماه از آن داشته باشید. شما باید به محتوایی که تولید کرده‌اید زمان دهید تا مخاطب را جذب کند. اگر صبور باشید، نتایج مطلوب را هم کسب خواهید کرد.
شما باید واقع بین باشید. ممکن است درآمد خود را سه برابر نکنید یا ترافیک خود را دو برابر افزایش ندهید. با این حال تغییرات کوچک در نتایج شما می‌تواند تاثیر زیادی در نتایج کلی شما ایجاد کند. به جای آن که به دنبال موفقیت‌های یک شبه باشید، به دنبال پیشرفت‌های تدریجی باشید.

بازاریابی محتوایی را اثربخش کنید

دلایل بی شماری وجود دارد که چرا بازاریابی محتوایی شما از آنچه که انتظار داشتید برای استارتاپ شما بازدهی نداشته است و چهار مورد ذکر شده در بالا، برخی از رایج‌ترین آن‌هاست. با این حال تنها به دلیل این که فورا نتایج مطلوبی کسب نکرده‌اید به این معنا نیست که باید از تلاش‌های خود در این زمینه دست بکشید.
بسیاری از شرکت‌ها به طور قابل توجهی از بازاریابی محتوایی سود می‌برند، و شما می‌توانید مشکلات شرکت خود را با نگاهی دقیق‌تر به آنچه در این زمینه انجام می‌دهید، حل کنید و دریابید که در کجا باید استراتژی خود را بازبینی کنید.

مقالات مرتبط:
چرا بازاریابی محتوایی شما در حال شکست است و راه حل آن چیست؟
۹ نکته در مورد بازاریابی محتوا که نمیتوانید اشتباه کنید و موفق شوید
سه اشتباه رایج در بازاریابی محتوا

منبع: entrepreneur

 

تینا اصلانی

در رشته مهندسی فناوری اطلاعات تحصیل کردم، بیش از دو ساله که در زمینه بازاریابی و شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنم. به عکاسی خیلی علاقه دارم، ویولن می‌زنم، فیلم و سریال تماشا می‌کنم و عاشق سفر و طبیعت هستم.

More Posts

Follow Me:
TwitterLinkedIn

0 پسند