سئو

نحوه ایجاد بک لینک و بک لینک بیلدینگ (Back-link building)

آبان ۱۵, ۱۳۹۶

برچسب‌ها,

با وجود کاهش درجه اهمیت بک لینک‌ها در آخرین الگوریتم‌های گوگل، هنوز هم Backlink Building یا ساخت بک لینک در صورت انجام صحیح و برنامه ریزی شده، می‌تواند کمک محسوس و شایانی به سئوی سایت شما کند. از آنجا که مردم به صورت پیش فرض از وجود محتویات سایت شما مطلع نیستند، از موتور جستجو استفاده می‌کنند و موتور جستجو نیز زمانی سایت شما را بهتر فهرست می‌کند که استاندارد‌های وب را رعایت کرده باشید و همچنین دارای شبکه بک لینک معتبری نیز باشید.

اگر به اندازه کافی به استانداردهای محتوای سایت خود جهت افزایش SEO On-page توجه کرده‌اید، هم اکنون باید با برنامه ریزی صحیح، شروع به ساخت بک لینک برای سایت خود نمایید.

بک لینک بیلدینگ ( Back-link building ) چیست؟

بک لینک
باید تلاش کنید تا سایت‌ها یا وبلاگ‌های دیگر از بین محتویات با کیفیت سایت خود به سایت شما لینک ارجاع دهند. به این فرایند در علم سئو، فرایند ساخت بک لینک یا بک لینک بیلدینگ (Back-link building ) گفته می‌شود. این امر باعث می‌شود تا موتورهای جستجو از جمله گوگل، به خوبی متوجه حضور شما در وب شوند و به مرور رنک سئو شما افزایش پیدا می‌کند.

موتورهای جستجو همواره به کیفیت بیش از کمیت اهمیت می‌دهند، لذا توصیه می‌کنیم از خرید بک لینک‌های بسته ای و ارزان و تعداد بالا خودداری نمایید. در عوض بعد از دریافت چندین بک لینک مناسب از سایت‌های بزرگ و با اعتبار (Authority)، تفاوت محسوسی در رتبه سایت شما ایجاد خواهد شد. در صورتی که لینک‌های با کیفیت این چنینی به طور مداوم دریافت کنید، دامنه شما هم به مرور تبدیل به یک دامنه با اعتبار (Domain Authority) خواهد شد.

در سال‌های اخیر و قبل از بلوغ الگوریتم‌های گوگل، تعداد بالای بک لینک به راحتی رتبه سایت‌ها را افزایش می‌داد. اما هم اکنون یک بک لینک با کیفیت می‌تواند به مراتب بهتر از صدها لینک بی کیفیت تاثیر گذار باشد.

منظور از لینک‌های با کیفیت، بک لینک‌هایی هستند که از سایت‌هایی با حیطه کاری مرتبط با شما دریافت می‌شود. برای مثال اگر وبسایت فروشگاه محصولات آرایشی دارید، باید سعی کنید از سایت‌هایی مثل فروشگاه های عطر و ادکلن یا آرایشی بک لینک دریافت کنید و در صورتی که سایتی با محتوای آشپزی به شما بک لینک دهد، قطعا کیفیت آن به دلیل عدم ارتباط محتوا، مناسب نخواهد بود.

از دیگر نکات مهم و تاثیر گذار روی کیفیت لینک، اعتبار دامنه یا Domain authority است. همواره بهتر است، سایتی که به شما بک لینک می‌دهد Domain authority بیشتری از دامنه شما داشته باشد.

ایجاد بک لینک = ایجاد ارتباط با وب سایت‌های جدید

برای ایجاد بک لینک همیشه نیاز نیست تا با مدیران وبسایت‌های بزرگ تماس بگیرید و با پرداخت هزینه از آن‌ها درخواست درج لینک کنید. وقتی شما در مقالات و محتوای سایت خود، به آن‌ها لینک دهید، بعد از گذشت مدتی، مدیران آن وب سایت نیز متوجه شده و ممکن است در پاسخ به شما در سایتشان لینک دهند.

ساختن چنین روابط انسانی با سایت‌های دیگر، کار چندان دشواری نیست، اما نیاز به زمان و دقت بالایی دارد.

چه طور شروع کنیم؟

اولین کار این است که سایت‌های معتبر و تاثیر گذار و مرتبط با حیطه کاری سایت خود پیدا کنید. سپس در مقالات و محتوای وبسایت خود با هوشمندی به آن‌ها لینک دهید. پس از مدتی مدیران این وبسایت‌ها از لینک شما مطلع خواهند شد و می‌توانید امیدوار باشید که در پاسخ، به شما لینک خواهند داد.

همچنین به صورت همزمان با درج لینک به این وبسایت‌ها، می‌توانید به وبلاگ آن‌ها مراجعه کنید و با درج نظر یا Comment در پست‌ها، نظر مدیران وب سایت را به خود جلب کنید.

منبع: رهام تک

 

نورا شاطرپور

من در رشته مهندسی صنایع تحصیل کردم و حدود ۳ سال هست که در زمینه دیجیتال مارکتینگ فعالیت دارم. در حال حاضر در دپارتمان ارتباط با مشتری کانگورو هستم. به مد,سفر,خرید کردن و رستوران رفتن علاقه زیادی دارم.

More Posts - Website

0 پسند

ديدگاه ها (8)

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.