محتوا

۴ نکته برای رسیدن به استراتژی محتوای موفقیت آمیز

آبان ۱۵, ۱۳۹۶

برچسب‌ها, ,

خیلی از کسب و کارها، به خصوص آنهایی که تازه شروع به کار کردند؛ تلاش می‌کنند تا بتوانند استراتژی بازاریابی محتوای خود را حفظ کنند؛ گاهی این روش‌ها درست است؛ پس، ماندن و ادامه دادن در آنها صحیح است اما گاه، روش اشتباه است و باید آن را بدون تعصب و از دست دادن فرصت، تغییر داد. رسانه‌های اجتماعی، بازاریابی اثرگذار و سایر رسانه‌های تبلیغاتی؛ به صورت مداوم در حال تغییر هستند، به همین خاطر، تنها با داشتن یک استراتژی خاص و هوشمندانه، می‌توان پا به پای این تغییرات پیش رفت. در هر کسب و کار، همانطور که بازاریابی هدفمند و محرمانه تلقی می‌شود و تیم‌های به خصوصی بر آن تمرکز می‌کنند، باید گروه محتوایی قدرتمندی نیز وجود داشته باشد تا بتواند همگام با تیم‌های دیگر، مسیر موفقیت کار را هموار کند.
مقالات مرتبط:
۵ استراتژی بازاریابی محتوایی که همیشه کارساز بوده است
۴ قدم ساده برای ساختن یک استراتژی بازاریابی محتوایی موثر
یک استراتژی بازاریابی محتوایی خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟
نکات زیر می‌تواند به شما در تولید محتوای موفق کمک کند.

۱) از یک تقویم برای نوشتن موضوعات استفاده کنید

محتوا
مهم نیست که از سر رسیدهای تاریخ گذشته استفاده کنید یا اینکه یک فولدر خاص در ویندوزتان داشته باشید یا حتی از نرم افزارهای دیگر برای نوشتن مطالب خاص‌تان استفاده کنید. مهم این است که شما جایی را برای نوشتن ایده‌ها و فکرتان درباره مسایل مربوط به کار محتوا داشته باشید؛ جایی که همیشه به آن سر بزنید و ایده‌های جدید یا قدیمی را که بر آنها کار نکرده‌اید؛ آنجا بنویسید.
در این تقویم، می‌توانید یک فهرست از مهم‌ترین موضوعاتی را که می‌خواهید درباره آنها محتوا تولید کنید، یادداشت کنید، استراتژی‌های مختلف مانند فیلم‌ها، کمپین‌های رسانه‌های مختلف اجتماعی، فرمت‌های مختلف عکس مانند فوتوشاپ، نگارش در وبلاگ، نسخ چاپی و مطبوعات و … ؛ همه را بنویسید. یک برنامه ریزی زمانی معین کنید و بدانید که هر مطلب را باید در چه بازه زمانی تهیه و تولید کنید. بر روی جزئیات خیلی تمرکز نکنید چراکه به طور قطع ذهن شما آشفته می‌شود. دقت داشته باشید که ممکن است در طول روند کار، برخی از موضوعات را حذف یا ویرایش کنید، فرمت‌های انتشار آن را تغییر دهید یا حتی چند ایده را با هم ترکیب کنید.
به هر حال همه این ریزبینی‌ها سبب می‌شود تا شما بتوانید بهترین محتوا را تولید کنید.
بیشتر بخوانید: ۴ تکنیک برای ایجاد محتوای عالی از زبان متخصصان

۲) به روز باشید

همیشه در کسب و کارتان فعال باشید، جستجو کنید و ببینید همکاران و رقبای شما در چه بخش‌هایی از رسانه‌های اجتماعی فعال هستند. اینستاگرام، فیسبوک، کمپین‌های مختلف، وب سایت، روزنامه‌ها و موارد دیگر می‌تواند هدف‌های مورد نظر رقبای شما باشد. کافی است که کمی تحقیق کنید تا به نتیجه برسید. با این روش، شما خلاء کار دیگران را پیدا می‌کنید و بعد می‌توانید آن نقطه را هدف قرار دهید. مراقب باشید تا در چه جایی گام برمیدارید؛ از شکست نترسید اما بهتر است قبل از آن همه چیز را بسنجید.

۳) سرمایه گذاری برای نویسندگان متخصص محتوا

محتوا
اگر شما بخواهید همه کارها را خودتان انجام دهید، همه چیز سخت و دشوار می‌شود. داشتن یک تیم خوب در هر بخشی، می‌تواند سبب قدرت زیاد یک مجموعه شود. گروه‌های قوی، در هر بخشی اجازه می‌دهند تا کار جریان خوبی را پیدا کند، حتی اگر یک نفر از این مجموعه خارج شود، کار از هم نمی‌پاشد و روند ادامه پیدا می‌کند. ارتباط برقرار کردن با محتوا سازان، این اطمینان را به شما می‌دهد تا بتوانید بیشتر به اهداف‌تان نزدیک شوید. هر قدر سرمایه گذاری بیشتری برای این بخش وجود داشته باشد، به طور قطع محتوای بهتری تولید خواهد شد. سعی کنید از افرادی استفاده کنید که به کسب و کار شما علاقه مند باشند و مایل باشند تا ایده‌های شما را گوش کنند. یک نویسنده‌ی با علاقه به مسایل فنی، حتماً محتوای جذاب‌تری را برای کسب و کاری فنی می‌نویسد و این موضوع درباره همه اصناف، صدق می‌کند.
مقالات مرتبط:
سیزده سوالی که باید در هنگام استخدام مسئول محتوا یا کارشناس محتوا بپرسید
سردرگمی کسب و کار های ایرانی در استخدام مسئول محتوا

۴) همه چیز را تجزیه و تحلیل کنید

بازاریابی
امروزه در بخش‌های محتوا نویسی بازاریابی، افراد زیادی مشغول به کار هستند، باید بتوانید به تیم انتخابی خود کمک کنید تا بر روی هدف‌های شما تمرکز بیشتری کنند. از زمانی که محتوا نوشته و ارسال می‌شود، روند تحلیل مشتریان خود را زیر نظر داشته باشید، دقت کنید که مطالب ارزشمندتان از دید مخاطبان پنهان نماند. زمان‌های مناسبی را برای ارائه مطالب به آنها پیدا کنید، اگر قصد دارید مطالب را در شبکه‌های مختلف اجتماعی منتشر کنید، به ساعات پر بازدید آنها توجه کنید و مطالب را آن زمان‌ها، درج کنید.
روند بازدید و توجه مخاطبان را رصد کنید تا بتوانید بهترین استراتژی را برای ادامه کار، انتخاب کنید؛ درست است که این کار در ابتدای کار زمان زیادی می‌گیرد اما پس از مدتی شما به یک استراتژی خوب خواهید رسید که می‌توانید آن را تا مدتها ادامه دهید و نتیجه موفقیت آمیزی را بگیرید.
داشتن یک استراتژی محتوای خوب و ارزشمند، برای هر حرفه ای لازم و ضروری است. با ارزیابی و بررسی مداوم این موضوع مهم، شانس بیشتری برای رسیدن به اهداف مجموعه کاری خود و ماندن در آن ایجاد کنید. تیم بزرگ کانگورو می‌تواند بهترین محتوا در زمینه‌های مختلف را برای شما تولید کند، رصد رقبا، نزدیک‌تر شدن به اهداف کاری و در نتیجه موفقیت چشمگیر شما در کسب و کارتان با راهنمایی و همراهی تیم کانگورو، راه را برای ارتقای موقعیت حرفه‌ی شما هموار خواهد کرد.

 

نفیسه اسلامبولچی

من یک نویسنده هستم علاقه اصلی من ادبیات ایران سرفراز است. از کودکی دست به قلم بوده ام و هنوز هم این راه را ادامه خواهم داد. تخصص اصلی من، در زمینه نسخ چاپی است و چند سالی است که در فضای وب نیز، مشغول نگارش مقالات در زمینه های متفاوت هستم.

More Posts

0 پسند