نویسنده مهمان

اهمیت هویت برند

آبان ۱۳, ۱۳۹۶

برچسب‌ها, ,

هویت برند همه چیز است؛ این فقط لوگو و نشان شرکت و مجموعه‌ی شما نیست، نام تجاری همه چیز شرکت شماست، همان نامی است که آن را دوست دارید، نامی که برای پیشنهاد کار به دیگران از آن مکرر استفاده می‌کنید و در نهایت این همان عبارتی است که مشتریان و مخاطبان‌تان، شما را با آن می‌شناسند و به این نام جذب مجموعه شما می‌شوند.
هویت نام تجاری همان چیزی است که سرویس و خدمات شما را به فروش می‌رساند، اگر پیش بینی شما چنین است که محصولات و خدماتی ارزشمندتر از رقیبان خود دارید و مشتریانی خواهید داشت که به طور مداوم از شما خرید می‌کنند و جذب نام برند شما می شوند، پس دقت کنید که برند برای شما بسیار مهم است و به نوعی دارایی شما به حساب می‌آید و از روز نخست کار باید به فکر آن باشید.

اولین درک

نام برند، باید جذاب و قابل فهم باشد. اولین چیزی که یک مشتری می‌بیند نام برند شماست، این نام تداعی کننده حرفه و تیم شما در ذهن مخاطب است. دیدگاه‌تان نسبت به کسب و کار خود و شخصیت گروه‌تان در برندتان مشخص است، به همین خاطر است که پژوهشگران کسب و کار می‌گویند که برند، هویتی خاص خود را دارد که این هویت نشان دهنده‌ی هویت مجموعه‌ی شما نیز هست.
مقالات مرتبط:
۱۰ نکته برای ساخت برند اجرایی
عنوان مطالب شما ۸۰ درصد پیام برند شماست

سرمایه گذاری در برند

برند
شاید خیلی از افراد فکر کنند که نام تجاری از همان روز اول مهم نیست و می‌توان به مرور زمان، نام برند مناسبی را انتخاب کرد، آنها می‌پندارند که سرمایه گذاری از ابتدای کار بر نام تجاری کار درستی نیست؛ اما این اندیشه کاملاً اشتباه است.
تخصیص سرمایه برای نام برند و لوگو از همان ابتدای کار حائز اهمیت بسیاری است، برخی فکر می‌کنند که کارشان را تازه شروع کردند و نباید هزینه‌ای برای مشاوره انتخاب نام برند و طراحی لوگو با یک گرافیست حرفه‌ای، صرف کنند. دقت داشته باشید! شما دوست دارید از همان روز اول کارتان رو به پیشرفت برود، شناخته شوید و مشتریان شما را به چشم یک گروه تازه کار نبینند و بر عکس کسب و کار و تیم شما را قدرتمند بدانند.

خوب! دقیقاً لازمه‌ی نگرش مذکور، این است که شما نیز باید کارتان را جدی بگیرید و از همان ابتدا برای تمام بخش‌های مهم ارزش قائل شوید.
نام تجاری‌تان را با یک لوگوی خلاقانه و یک وب‌سایت خیره کننده، بهتر و بالاتر ببرید. دقت کنید این کارها نیاز به هزینه‌های هنگفت ندارد، تنها شما باید هوشیارانه از بین همه کسانی که این خدمات را ارائه می‌دهند، بهترین‌ها را انتخاب کنید.
همین موضوع درباره آدرس ایمیل نیز صدق می‌کند. داشتن آدرس‌هایی مانند هات میل HOTmail ، جی میل Gmail و … اصلا وجه خوبی برای شرکت شما ندارد. شما باید از ایمیلی استفاده کنید که مربوط به پسوند دامنه‌ی سایت‌تان باشد. پس نام دامنه سایت هم، بسیار مهم است چرا که نام دامنه در بیشتر اوقات همان برند و نام تجاری یک مجموعه است.

تقلید کار نباشید

فکر کنید، مشورت کنید، پژوهش کنید و در انتها نتیجه‌گیری کنید. شباهت داشتن به نام برند دیگری یک ضعف بزرگ در برند به شمار می‌آید. شما باید با اندیشه و نگرش خودتان نامی داشته باشید که وقتی خودتان هم به آن نگاه می‌کنید احساس غرور و افتخار کنید. اگر مقلد نام دیگری باشید اولین کسی که احساس بدی به این نام پیدا خواهد کرد، خود شما هستید!

شبکه‌های اجتماعی را فراموش نکنید

برند
دارا بودن صفحه‌های مناسب و قدرتمند در شبکه‌های مختلف اجتماعی، نام برند شما را قوی و قوی‌تر می‌کند، حال اگر برند شما جذاب و مطابق با کارتان باشد، به طور حتم شما بازخورد بهتری را در این شبکه‌ها دریافت خواهید کرد. در شبکه ها و رسانه های اجتماعی، از نظرات کاربران نسبت به کسب و کارتان مطلع می‌شوید و می‌توانید با انتقادات و پیشنهاداتی که به سمت شما می‌آیند، بهترین روند را برای پیشبرد حرفه‌تان پیدا کنید. بنرهای مناسب طراحی کنید، شعار تبلیغاتی جذابی داشته باشید، ویدیوهای تبلیغاتی کوتاه بسازید و عکس‌های با کیفیت برای معرفی نام تجاری و محصولات و خدمات‌تان منتشر کنید؛ همه این موارد کمک بزرگی به پر رنگ شدن برند شما در ذهن مخاطب می‌شود.
مقالات مرتبط:
استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی
چگونه شبکه اجتماعی مناسب کسب‌وکار خود را انتخاب کنم
۱۰ واقعیت درباره بازاریابی شبکه های اجتماعی در سال ۲۰۱۷

خدمت به مشتریان، ضامن قدرت برند

برند
اگر شما بهترین برند را داشته باشید اما در خدمت رسانی به مشتریان خود ضعیف باشید، طبیعی است که اصلا نباید انتظار پیشرفت داشته باشید. این دو در کنار هم معنا دارند و نقص در هر کدام می‌تواند ضربه به بدنه‌ی دیگری باشد.
موضوع دیگری که مطرح است شناساندن برند خود به مخاطبان هدف است. این موضوع را با اطمینان می‌توانید به تیم کانگورو بسپارید. پیدا کردن مخاطب هدف از تخصص‌های منحصر بفرد کانگورو محسوب می‌شود چرا که محتوای پیشنهادی شما را در سراسر وب گسترش داده و نرخ تبدیل بالایی از این طریق برای برند شما حاصل می‌کند.

 

نفیسه اسلامبولچی

من یک نویسنده هستم علاقه اصلی من ادبیات ایران سرفراز است. از کودکی دست به قلم بوده ام و هنوز هم این راه را ادامه خواهم داد. تخصص اصلی من، در زمینه نسخ چاپی است و چند سالی است که در فضای وب نیز، مشغول نگارش مقالات در زمینه های متفاوت هستم.

More Posts

0 پسند

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.