بازاریابی دیجیتال

ساخت ویدیوی تبلیغاتی برای کسب و کارهای کوچک

آبان ۱۰, ۱۳۹۶

برچسب‌ها, ,

یکی از فعالان کسب و کار می‌گوید: » یک ویدیوی تبلیغاتی در کمپین‌های بازاریابی می‌تواند کاملا هدفمند ساخته شود و تبلیغی بزرگ برای آن کسب و کار باشد.« . ممکن است پندار خیلی از افراد چنین باشد که ساخت این ویدیوها کار سختی نیست، چرا که معمولا اولین چیزی که به ذهن هرکسی می‌رسد، تیزرهای تبلیغاتی رسانه‌ها است و به همین خاطر مشخص است که آن را خیلی دشوار نمی‌داند! اما این کار نیز مانند بسیاری از حرفه‌های دیگر، نکات خاص خود را دارد. از مهم‌ترین نکاتی که در ساخت ویدیو باید در نظر داشت، موارد زیر است:

هدف کسب و کار

بسیار مهم است که شما هدف کسب و کارتان را بدانید، این مساله می‌تواند سبب آشنایی مخاطبان با تفکر شغلی شما، محصول‌تان یا خدمات خاص شرکت و مجموعه‌تان شود؛ البته اگر بخواهید هوشمندانه کار کنید، قطعا ویدیوی خواهد ساخت که هر سه گزینه را در برداشته باشد.

مخاطبان

ویدیوی تبلیغاتی
در مرحله دوم، شما باید بدانید مخاطبان این ویدیو چه کسانی خواهند بود. باید بتوانید به این سوال پاسخ دهید که افراد یا سازمان‌های خاصی باید جذب ویدیوی شما شوند یا اینکه شبکه‌ی گسترده‌ای از مردم مد نظرتان است. شناخت مخاطب به طور قطع به شما کمک می‌کند تا بتوانید با تمرکز بر نیاز اشخاص در گروه‌های مختلف، ویدیوهای متفاوت بسازید. حتما اگر بخواهید یک ویدیوی تبلیغاتی برای معرفی شرکت‌تان، بسازید و هدف‌تان فقط شرکت‌ها و نمایندگی‌های بزرگ باشد، کیفیت ویدیو و به عبارت ساده‌تر، زبان بیان تصاویر آن متفاوت خواهد بود تا اینکه بخواهید مخاطب عام را مد نظر داشته باشید.

کلیدهای مهم ساخت ویدیو

بیشتر ما وقتی یک ویدیوی تبلیغاتی می‌بینیم، به دنبال این پرسش در آن ویدیو خواهیم بود؛ پیام ویدیو چیست؟ اما شاید ندانیم که یک ویدیو، شامل چندین بخش مهم است که همه در یک مسیر برای انتقال پیام مورد نظر، همراه هستند؛ این بخش‌ها شامل صدا، تصویر، سبک ساخت و نوع روایت است. همه این موارد باید با برنامه ای دقیق و بررسی‌های جدی انتخاب شوند تا در نهایت بتوانید ویدیوی تبلیغاتی با کیفیتی را داشته باشید.

مدت زمان

ویدیوی تبلیغاتی
طول ویدیوی تبلیغاتی شما نباید بیش از ۹۰ ثانیه باشد. بررسی‌ها نشان داده که تقریبا دو سوم از مخاطبان ویدیوهای تبلیغاتی، ویدیویی کمتر از ۶۰ ثانیه را ترجیح می‌دهند. مدت زمان ایده‌آل یک ویدیو ۵۱ ثانیه است.

زبان ویدیو

اگر برای‌تان مهم است که اشخاص به زبان جهانی هم بتوانند ویدیوی تبلیغاتی شما را ببینند و اگر کسب و کار شما مرتبط با صادرات و واردات یا بین المللی است، باید درباره زبان ویدیو دقت کنید. انتخاب زبان اصلی و زبان زیرنویس ویدیو مهم است، زبان اصلی ویدیو باید زبان مخاطب هدف شما باشد و زبان زیرنویس، مخاطبان احتمالی.

استفاده از فرمت‌های معمول ویدیو

زمانی که ویدیو ساخته شد، باید تمام توان خود را برای به حداکثر رساندن سازگاری آن با اینترنت به کار ببرید. فرمت‌های معمول در بیشتر گوشی‌های همراه و تبلت‌ها نمایش داده می شوند، پس به طور قطع استفاده از آنها بهتر است. حجم ویدیو باید با استفاده از نرم افزارهای مناسب، به نحوی که بر کیفیت اثر سوء نداشته باشد، کاهش داده شود. اگر ویدیوی شما در فضای سوشال نت ورک، پخش شود و حجم آن بالا باشد، ممکن است شما تعداد مخاطبان زیادی را از دست بدهید.

انتخاب مکان انتشار

گاهی شما قصد دارید تا ویدیو تبلیغاتی خود را به سرعت در اینترنت پخش کنید و برای‌تان بسیار مهم است که این ویدیو با چه کلمات کلیدی بالا بیاید. واضح است که باید اولین مکان انتشار ویدیو را بسیار مهم بدانید. یوتیوب، یک روش بسیار مناسب برای بهینه سازی سئو، در گوگل و یوتیوب است؛ یوتیوب دومین موتور جستجوی جهان است و محبوبیت بسیار زیادی دارد. هر دقیقه، ۳۰۰ ویدیو در این سایت آپلود می‌شود و نزدیک به ۵ میلیارد ویدیو هر روز توسط ۳۰ میلیون بازدید کننده مشاهده می‌شوند. وقتی ویدیویی در جستجوی گوگل نمایش داده می‌شود، به احتمال ۸۰ درصد، این ویدیو از سایت یوتیوب است. به همین خاطر استفاده از این فضا، یک روش عالی برای افزایش بازدید ویدیوهای تبلیغاتی برای معرفی شرکت شما است.

 

نفیسه اسلامبولچی

من یک نویسنده هستم علاقه اصلی من ادبیات ایران سرفراز است. از کودکی دست به قلم بوده ام و هنوز هم این راه را ادامه خواهم داد. تخصص اصلی من، در زمینه نسخ چاپی است و چند سالی است که در فضای وب نیز، مشغول نگارش مقالات در زمینه های متفاوت هستم.

More Posts

0 پسند