بازاریابی

۵ سوال اساسی برای بهبود بازاریابی دیجیتال شما

آبان ۹, ۱۳۹۶

برچسب‌ها, ,

هر کسب و کار آنلاین نیاز به استفاده موثر از بازاریابی دارند تا ترافیک و مخاطب بیشتری جذب کند. با وجود پلتفرم‌های زیاد برای انتشار محتوا، ممکن است انتخاب بهترین گزینه سخت باشد یا اینکه دربابید چرا استراتژی شما کارساز نیست.
کسانی که سریع‌تر از دیگران آخرین تغییرات را شناسایی می‌کنند و آن را در استراتژی‌های بازاریابی پیاده‌سازی می‌کنند، قوی‌ترین پتانسیل را برای تبدیل دیدگاهشان به برند واقعی دارند.
این ۵ پرسش را در نظر بگیرید تا بر چالش‌های بازاریابی دیجیتال خود غلبه کنید:

۱) برنامه توسعه استراتژیک شما چیست؟

بازاریابی
اگر در یک کانال یا یک پلتفرم نامناسبی سرمایه‌گذاری کنید، نمی‌توانید انتظار داشته باشید که درآمد مناسبی کسب کنید.
آیا باید در بازاریابی محتوایی سرمایه گذاری کنید؟ در تبلیغات یوتیوب چطور؟ آیا امکان فروش از تبلیغات آنلاین وجود دارد؟ تاثیر ایمیل‌های ارسالی چیست؟
پاسخ این سوالات بستگی مستقیمی به مخاطب هدف شما دارد؟ اگر در محتوای متنی سرمایه گذاری کرده‌اید، انتظار نداشته باشید کمپین‌های شما رشد چشمگیری داشته باشند هنگامی که مخاطب هدف شما محتواهای بصری را ترجیح می‌دهند.
قبل از شروع هر کمپین بر روی شناسایی و دسته بندی مخاطبان تمرکز کنید. تحقیق کنید که مشتریان شما در کجاها وقت خود را می‌گذرانند، علائق آن‌ها چیست و چه چیزهایی را دوست ندارند.
بعد از تعیین اهداف توسعه، به سوالات زیر با سهولت پاسخ دهید:
آیا کانال انتخابی، رسانه مناسبی برای دسترسی به مخاطبان هدف است؟
چطور می‌توان برنامه‌ریزی کرد تا منجر به مخاطب و فروش بیشتر شود؟
مقالات مرتبط:
برنامه بازاریابی چیست؟ ۶ مرحله مهم و اساسی ایجاد آن
۶ استراتژی بازاریابی آنلاین که تمام کارآفرینان به آن نیاز دارند

۲) آیا شما بر روی کسانی که مشتری شما نیستند نیز تمرکز می‌کنید؟

بازاریابی
به عبارت دیگر، افرادی که از پیشنهاد شما بهره‌مند می‌شوند ولی از محصولات و خدمات شما خریداری نمی‌کنند به طور عمده به دلایل زیر است:
-کمبود زمان
– عدم آگاهی
– هزینه
– عدم اعتماد
کمپین‌های بازاریابی دیجیتال موفق نه تنها به خریداران منتهی می‌شوند، بلکه آن‌ها یک کمپین قانع کننده برای افرادی که مشتری نیستند نیز طراحی می‌کنند.
اکثر بازاریابان هرگز پیگیر این مسئله نیستند و عموما فرصت را از دست می‌دهند. ۸۰ درصد از تمامی فرصت‌های بالقوه به خاطر عدم پیگیری از بین می‌روند. با تجزیه و تحلیل روند مشتریان، بر روی کسانی که مشتری شما نیستند، تمرکز کنید. به آن‌ها بگویید که چطور محصولات و خدمات شما نواقص آن‌ها را پوشش خواهد داد.
مشتریان تصمیم گیری برای خرید را بسته به عواملی مانند پشتیبانی از مشتری، گزینه‌های جایگزین و بررسی‌های مثبت مشتریان، می‌گیرند. بنابراین خود را آماده کنید.
در پلتفرم تبلیغاتی کانگورو شما می‌توانید کسب و کار خود را به مخاطبان هدف خود معرفی نمایید. در کانگورو با استفاده از گزینش هدفمندی کلیدواژه و هدفمندی محتوا می‌توانید به مخاطبان هدف خود دسترسی یابید. حال با استفاده از گزینه‌های دیگر می‌تواند تبلیغات خود را به دست طیف وسیعی از مخاطبان برسانید.

۳) آیا به انتظارات خود بسنده می‌کنید؟

یک برنامه تحقیقاتی بازاریابی دیجیتال قوی شامل عوامل روانشناختی برای جذب احساسات مخاطبان هدف می‌باشد، زیرا شما نمی‌توانید بدون شناخت انتظارات مشتری ایجاد ارزش کنید. برای این منظور شما نیاز به اطلاعات دقیق در مورد مشتری ایده‌آل خود هستید.
“پیشنهاد ارزش” وعده یک شرکت برای اطمینان از کیفیت بهتر محصولات/ خدمات در مقایسه با پیشنهادات مشابه در بازار است. این سوال بنیادی خریدار را پاسخ می‌دهد: چرا باید از شما خرید کنم؟
مهارت‌های گوش دادن، مشاهده و یادگیری را گسترش دهید. هر چه بیشتر گوش فرا دهید بیشتر می‌توانید نواقص بین پیشنهادات خود و انتظارات مشتری را پوشش دهید. جدیدترین محصولات در صنعت خود را مشاهده کنید. یاد بگیرید که چطور نواقص خود با رقبای خود را پر کنید.
بازاریابان باید ارزش شرکت را به مخاطب ارائه دهند. اگر این ارزش به افراد درست ارائه داده نشود سودی هم برای شرکت نخواهد داشت.

۴) آیا روابط انسانی ایجاد می‌کنید؟

شما می‌توانید یک محتوای آموزشی رایگان ایجاد کنید تا به مشتری کمک کنید درک درستی از محصولات شما به دست آورند. سپس یک پلتفرم بازاریابی ایمیل انتخاب کنید تا از این طریق این کار را ادامه دهید.
اما این پایان راه نیست. تعامل واقعی زمانی آغاز می‌شود که مشتری نگرانی‌های خود را ابراز کند. خدمات پس از فروش خود را بهبود بخشید.
چه کارهای دیگری باید انجام دهید؟
پس از راه اندازی تبلیغات شبکه‌های اجتماعی، زمان خود را به درخواست‌های خوانندگان مطالب خود اختصاص دهید. هنگامی که یک کاربر به صورت آنلاین نظری ثبت می‌کند یا مطلبی را به اشتراک می‌گذارد، فراموش نکنید که به وی پاسخ دهید. نمی‌توانید تمامی فرایندها را اتوماتیک کنید روابط انسانی ایجاد کنید.

۵) آیا از شاخص‌های عملکرد کلیدی (KPI) خود درس می‌گیرید؟

بازاریابی
اطمینان حاصل کنید که تفاوت بین نرخ کلیک (درصد افرادی که تبلیغی را مشاهده می‌کنند و بر روی آن کلیک می‌کنند (Click-Through-Rate)) و نرخ تبدیل صفحه فرود (درصد افرادی که تا انتهای فرایند را طی کرده‌اند، اگر به یک صفحه فروش منتهی شود یا یک صفحه دیگر) را درک می‌کنید.
مقالات مرتبط:
فراتر از CTR: چهار معیار سنجش داستان برند شما
۵ نکته کلیدی برای بهبود نرخ تبدیل
آشنایی با مفهوم نرخ تبدیل و بهینه سازی نرخ تبدیل
۱۱ روش Call To Action برای افزایش کلیک و نرخ تبدیل
درک درست تفاوت بین شاخص‌های عملکرد می‌تواند به شما نشان دهد که مشتریان در روند در چه جایی توقف داشته‌اند و این که آیا نیاز است که روند خود یا پلتفرم خود را مبنی بر این موضوع تغییر دهید یا خیر؟
مقالات مرتبط:
چرا استراتژی بازاریابی شما نیاز به بروز رسانی دارد؟
۷ روش تصحیح یک استراتژی بازاریابی شکست خورده

منبع: entrepreneur

 

تینا اصلانی

در رشته مهندسی فناوری اطلاعات تحصیل کردم، بیش از دو ساله که در زمینه بازاریابی و شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنم. به عکاسی خیلی علاقه دارم، ویولن می‌زنم، فیلم و سریال تماشا می‌کنم و عاشق سفر و طبیعت هستم.

More Posts

Follow Me:
TwitterLinkedIn

0 پسند

ديدگاه ها (1)

  • آبان ۱۱, ۱۳۹۶ توسط آذین رو

    آذین رو

    مقاله بسیار خوب و کاربردی‌ای بود و نکاتی رو بهشون اشاره کرده بودید که واقعا نیازمند توجه بیشتر برای داشتن نتیجه بهتری روی کارمون هست

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.