بهبود CTR و کاهش CPC

سه راه اثبات شده برای رشد کسب و کار بدون پرداخت هزینه

آبان ۹, ۱۳۹۶

برچسب‌ها, ,

“نیازی نیست سرمایه و پول زیادی داشته باشید تا مردم متوجه کسب و کار شما شوند، کافی است کمی خلاق باشید.”
سوال: بهترین راه برای بازاریابی شرکت شما، زمانی که از نظر انداره کوچک هستید، بودجه‌ی زیادی ندارید و از تازه واردان در آن صنعت هستید، چیست؟
با ظهور ابزار، کانال‌های بازاریابی و سرویس‌های کم هزینه، بازار کسب و کارهای کوچک راحت و کم هزینه‌تر است هر چند که، برای این کسب و کارها راحت و متداول است که در دام‌های بازارایابی افتند و برای تبلیغات هزینه زیادی هدر دهند.

رایج‌ترین دام‌های بازارایابی عبارتند از:
– عدم تعهد در کانال‌های بازاریابی
– تمرکز بر کانال‌های اشتباه
– عدم شناخت از اینکه مشتریان چه کسانی هستند
امروزه آن چیزی که حائز اهمیت می‌باشد این است که مشتریان خود و نیازهایشان را درک کنید و ارزش منحصر به فرد در مورد کسب و کار خود را بدانید. توصیه می‌شود که صاحبان کسب و کارهای کوچک برای شناخت شخصیت مشتریان وقت بگذارند تا بتوانند درک عمیق‌تری نسبت به خریداران و نیازهای آن ها پیدا کنند.

در این قسمت سه راه اثبات شده و کم هزینه برای رشد کسب و کار پیشنهاد می‌شود:

۱) آموزش به مشتریان

کسب و کار
بهترین راه برای ایجاد مشتریان وفادار این است که به آن‌ها آموزش داد و مشکلات آن‌ها را قبل از اینکه در مرحله‌ی خرید باشند، حل کرد. شما این کار را با به کار بردن بازارایابی محتوا، انتخاب محتوای مناسب در شبکه‌های اجتماعی و داشتن ایمیل به صورت خبرنامه هفتگی می‌توانید انجام دهید. تمرکز محتوا را بر آموزش و کمک به مشتریان بگذارید تا اینکه در مورد خودتان صحبت کنید. زمانی که همه چیز به درستی انجام شود، نیاز نخواهید داشت که در مورد خودتان صحبت کنید، مشتریان این کار را برای شما انجام خواهند داد. به وسیله‌ی اشتراک گذاری اطلاعات سودمند، شما ارزش شرکت خود را قبل از تصمیم مشتریان به خرید، به نمایش می‌گذارید.
مقاله مرتبط:
هفت استراتژی برای مشارکت مشتریان که بازاریابان نباید آن‌ها را نادیده بگیرند

۲) ایجاد یک لیست ایمیل از ابتدا

کسب و کار
ایجاد یک لیست از ایمیل‌ها کافی نیست؛ باید با مشترکین در ارتباط بود و به وسیله‌ی محتواهای با ارزش آن‌ها را پرورش داد. این کار را می‌توان با ایمیل خبرنامه به صورت هفتگی انجام داد. همان طور که در شبکه‌های اجتماعی می‌خواهید به مخاطبان ارزش ارائه کنید، این روند باید برای کسی که از سایت شما بازدید کرده، با برند شما ارتباط برقرار کرده و همچنین از شما خریدی انجام داده است، ادامه یابد. به یاد داشته باشید که شما خلق کننده محتوا نیستید، شما ارائه دهنده‌ی محتوا یا اطلاعات یا انتخاب کننده‌ی آن هستید.
مقالات مرتبط:
جایگاههای جدید بازاریابی ایمیل در بازاریابی اینترنتی
۳ نکته برای اینکه بازاریابی ایمیلی موثرتری داشته باشید

۳) استفاده از مشتریان به عنوان نیروی کمکی برای رشد و ارتقا کسب و کار

استفاده از مشتریان به عنوان اهرم برای رشد کسب و کار، از دید پنهان می‌ماند و معمولا از آن چشم پوشی می‌شود.
مشتریان شما قرار است کم هزینه‌ترین و قابل اعتمادترین کانال بازاریابی برای شما باشند و موجب رشد کسب و کار شما شوند.
در اینجا چند مثال ساده و همچنین راه موثر برای انجام داریم:
تقاضا از مشتریان برای بازدید از طریق ایمیل: اگر کسب و کار محلی دارید، از آن‌ها بخواهید صفحه کسب و کار شما را در گوگل بازدید کنند. اگر شرکت نرم افزاری هستید، آن‌ها را به سایت‌های مقایسه بکشانید.
تقاضا از مشتریان برای ارجاع و نشر محتوا: نیازی نیست که استراتژی پیچیده با برنامه خاصی برای انجام این کار داشته باشید. به سادگی از طریق ایمیل ، از آن‌ها بخواهید محتوا را نشر دهند.
خوشنود کردن مشتریان: به دنبال راهی باشید که به مشتریان خود نشان دهید به آن‌ها اهمیت می‌دهید. این کار را می‌توان با ایمیل سپاس انجام داد یا برای هر مشتری کارت سپاس گزاری ارسال کرد.همچنین می‌توانید آن‌ها را به گروه‌هایی متعلق به شما در شبکه‌های اجتماعی است، دعوت کنید تا از مطالب و آموزش‌ها بهره ببرند.
مقاله مرتبط:
۶ نکته برای داشتن کسب و کار موفق

منبع: entrepreneur

 


‌‌

یلدا توکل

ليسانس فناوري اطلاعات بودم و در حال حاضر مشغول تحصیل mba هستم، به ورزش،موسيقي و تماشای فيلم و سريال خيلي علاقه دارم. از تجربه كردن و ياد گرفتن چيزهاي جديد لذت مي‌برم، عاشق هيجان هستم.

More Posts

1 پسند