۵ روش افزایش انگیزه کارکنان

آبان ۶, ۱۳۹۶

برچسب‌ها, ,

داشتن یک تیم فعال در کسب و کار از علل مهم موفقیت هر شرکت و مجموعه‌ای است، اگر شما موفق شوید این تیم را تشکیل دهید، می‌توانید یک تیم وفادار و با انگیزه داشته باشید.
اینکه بتوانید انگیزه‌های کارکنان را حفظ کنید، نیاز به صرف هزینه‌های مالی ندارد، باید هوشمندانه عمل کنید. کارکنان با انگیزه می‌توانند سبب افزایش بهره‌وری شرکت، گردش مالی بیشتر و حضور کمتر مدیران ارشد شود. ما در این مطلب برخی از مواردی را که می‌تواند به شما کمک کند تا کارکنان با انگیزه و فعالی داشته باشید، توضیح می‌دهیم.
مهم نیست که یک شرکت با سابقه طولانی داشته باشید یا اینکه تازه کسب و کاری راه انداخته باشید؛ بدون شک این راهکارها می‌تواند سبب بهترین اتفاق‌ها در شرکت شما شود.

گوش دادن

برای کارکنان شما بسیار مهم است که بدانند وقتی با شما درباره نگرانی‌ها، پیشنهادات و انتقادات‌شان صحبت می‌کنند؛ شما به عنوان یک مسئول به آنها گوش می‌دهید. کارکنان باید متوجه شوند که شما برای مشکلات آنها راه حل پیدا می‌کنید. سعی کنید برای آنها در دسترس باشید و زمانی که می‌خواهند با شما وارد صحبت شوند بتوانند در محیطی مناسب با اطمینان و آرامش با شما صحبت کنند.

با آنها صحبت کنید

کارکنان
صحبت کردن و برقراری ارتباط با کارکنان بسیار ساده است، حتی یک سلام کردن و پرسیدن درباره حال و احوال کارمندان، می‌تواند بسیار در روحیه آنها اثر مثبت بگذارد. اگر تا امروز این کار را نکرده‌اید، حتما آن را امتحان کنید تا با دنیای جدیدی از روابط مدیر و کارمندی روبرو شوید. اثرات مثبت روانشناختی این کار، سبب می‌شود کارمند احساس کند مسایل و احوال او برای شما مهم است و شما به ایشان فقط به عنوان یک کارمند برای کار و منفعت شرکت نگاه نمی‌کنید.

قدردانی

شما باید بتوانید برای کارهای سخت یا کارهایی که نشان از مهارت خاص یا کارآمدی یک شخص است، از وی سپاسگزاری کنید. پژوهش‌ها نشان می‌دهد کارکنانی که احساس ارزشمندی کنند در کار شادتر هستند و با احساس رضایت بیشتری کار می‌کنند. شما باید این تفکر را در کارمندان‌تان ایجاد کنید که وقتی کسی کار خوبی انجام می‌دهد، حتما از او قدردانی می‌شود. این قدر دانی می‌تواند به صورت پاداش، مرخصی یا ترفیع درجه باشد.

ارزش فردی

درست است که کار تیمی برای موفقیت یک شرکت تجاری بسیار مهم است، کارمندان شما باید بدانند که آنها نه تنها به عنوان بخشی از تیم، بلکه به عنوان یک شخص که تغییرات را ایجاد می‌کند، مهم و ارزشمند هستند. هرگز نباید رفتارها و استراتژی‌های یک شرکت به گونه‌ای باشد که کارکنان احساس کنند فقط به عنوان یک ربات وظیفه شناس هر روز باید کارهای‌شان را انجام دهند و کسی به مهارت‌ها و تخصص های آنها بها نمی‌دهد. هرچه بیشتر به شخصیت آنها احترام گذاشته شود و استعدادها و توانایی‌های شخصی‌شان بیشتر شناخته شود بدون شک در کارشان موفق‌تر هستند و فعال‌تر و با انگیزه‌تر کار خواهند کرد.

تفریحات دسته جمعی

کارکنان
یک روز تعطیل را برای با هم بودن انتخاب کنید؛ نیروهای شرکت را جمع کنید و با هم به یک پیاده روی، کوه نوردی یا هر تفریح مناسب دیگری دعوت کنید. هر چند وقت یکبار این محیط شاد را ایجاد کنید تا کارکنان شما به دور از محیط کاری، با همدیگر گپ و گفتگو داشته باشند.

مقالات مرتبط:
اهمیت روابط کاری درست در کسب و کار
۵ چالشی که با شروع کسب و کار خودتان با آنها روبرو خواهید شد
۲ دلیل مهم شکست کسب و کار

 

نفیسه اسلامبولچی

من یک نویسنده هستم علاقه اصلی من ادبیات ایران سرفراز است. از کودکی دست به قلم بوده ام و هنوز هم این راه را ادامه خواهم داد. تخصص اصلی من، در زمینه نسخ چاپی است و چند سالی است که در فضای وب نیز، مشغول نگارش مقالات در زمینه های متفاوت هستم.

More Posts

0 پسند