تولید محتوا

۵ استراتژی بازاریابی محتوایی که همیشه کارساز بوده است

آبان ۳, ۱۳۹۶

برچسب‌ها, ,

با توجه به نظرسنجی اخیر، ۴۷ درصد از مشتریان B2B، قبل از اینکه با فروشنده ارتباط برقرار کنند، ۳ تا ۵ محتوا درباره آن برند می‌خوانند. با این حال، ۷۰ درصد از بازاریابان یک استراتژی محتوای یکپارچه ندارند.
واقعیت این است که داشتن استراتژی بازاریابی محتوایی برای کسب و کار شما از هر چیزی مهمتر است.
در اینجا ۵ استراتژی بازاریابی محتوایی وجود دارد که همیشه کارساز بوده است:

۱) محتوای معتبر تولید کنید

اینترنت به طور مداوم در حال تکامل است.
یک زمانی تولید محتوایی با ۴۰۰ کلمه هواداران زیادی داشت. برای اینکه در بازار پر سر و صدای امروز مورد توجه واقع شوید، باید محتوای معتبری بنویسید. محتوایی که نه تنها دقیق است و با تحقیقات بسیاری بدست آمده، بلکه شما در جایگاه معتبری قرار می‌دهد.

۲) محتوای بادوام تولید کنید

استراتژی بازاریابی محتوایی
درحالی که تولید محتوای کامل و معتبر بسیار مهم است، اما به اندازه کافی برای برتری بر رقابت شما کافی نیست. شما نیاز به محتوایی دارید که به روز و مرتبط با منافع خوانندگان شما باشد.
با محتوای بادوام، وبلاگ شما همچنان به خوبی در صفحات نتایج موتورهای جستجو گوگل باقی خواهد ماند. ترافیک بیشتری به وبسایت شما هدایت می‌کند و منجر به افزایش مخاطبان کسب و کار شما خواهد شد.
برای انجام این کار، باید محتوایی تولید کنید که در ابتدا صمیمانه، قابل فهم و سازنده باشد. مهمتر از همه باید به طور مداوم به همراه تغییرات بازار خود آن را بروز کنید.

۳) محتوای قابل فهم تولید کنید

چند سال پیش، رابرت بلی کپی رایتر، با ۱۰۰ نفر از مدیران اجرایی برای نوشتن کتابی در رابطه با مدیریت اجرایی، مصاحبه کرد. وی قصد داشت دریابد: آیا افراد موفق از کلمات پیچیده و سخت استفاده می‌کنند یا مانند دیگر افراد صحبت می‌کنند؟ نتیجه این مصاحبه‌ها این بود که این افراد به زبان ساده و روزمره صحبت می‌کنند.
برای نوشتن، تلاش کردن برای تقلید از بزرگترین نویسندگان تا به نحوی پیچیده‌تر از آنچه لازم است ارتباط برقرار کنید، روش صحیحی نیست. شما برای همکاران خود محتوا تولید نمی‌کنید بلکه برای مشتریان خود محتوا تولید می‌کنید.
هنگام نوشتن محتوای بادوام، از زبان ساده و قابل فهم استفاده کنید. خواننده را مرحله به مرحله راهنمایی کنید. با این کار خوانندگان از شما قدردانی خواهند کرد.

۴) بر روی یک ایده بزرگ تمرکز کنید

استراتژی بازاریابی محتوایی
ما در عصر اطلاعات زندگی می‌کنیم. تصور کنید منابعی که در حال حاضر در اختیار دارید بیشتر از منابع آخرین پادشاه فرانسه است. با این حال با وجود این مزیت، ما هنوز از کمبود اطلاعات رنج می‌بریم.
خوانندگان شما به دنبال ۱۰ روش حل مشکلی که با آن سرو کار دارند نیستند. آیا فکر می‌کنید خوانندگان شما وقت دارند که به هر توصیه‌ای که از هر پست وبلاگ می‌خوانند عمل کنند؟ البته که خیر.
آن‌ها مانند دیگران، به دنبال سریع‌ترین و ساده‌ترین راه حل مشکل خود هستند. یک ایده بزرگ که دقیقا توضیح دهد چه کاری را، در چه زمانی و چگونه باید انجام دهید.
آنچه که خوانندگان به دنبال آن هستند را ارائه دهید. اگر این کار را انجام دهید، این یک ایده بزرگ نیست که آن‌ها موفقیت خود را به آن اختصاص دهند، این ایده بزرگ خود شما هستید.

۵) در زمینه خود با اشخاص تاثیرگذار همکاری و ارتباط داشته باشید

استراتژی بازاریابی محتوایی
برقراری ارتباط با اشخاص تاثیرگذار در زمینه شما موثرترین روش گسترش پیام کسب و کار شماست. باعث افزایش قدرت در حوزه خود و دستیابی به افراد بیشتر در زمان کمتری خواهد شد.
بالاترین بازدهی در این زمینه زمانی رخ می‌دهد که از اشخاص متخصص و تاثیر گذار به طور مداوم بهره برید. نگرش شما به میزان تاثیرگذاری اشخاص نباید به عنوان یک هزینه اضافی باشد. این موضوع یک سرمایه گذاری در کسب و کار و برند شماست.
مهم نیست در چه صنعتی هستید، بازاریابی محتوایی یکی از موثرترین روش‌های کسب و کار شماست. بازار هر روز شلوغ‌تر از قبل خواهد شد و برای اینکه مورد توجه واقع شوید، نیازی نیست که فریاد بزنید. تنها باید افرادی را پیدا کنید که مشتاق شنیدن هستند.
یکی دیگر از موثرترین روش‌های بازاریابی محتوایی، این است که از مزایای تبلیغات همگن پلتفرم تبلیغاتی کانگورو بهره برید. کانگورو به تنهایی شما را قادر می‌‎سازد تا در دنیای پرهیاهوی آنلاین امروزه، به راحتی کسب و کار خود را به افراد معرفی کنید و بازدهی بالایی در فروش و شهرت برند خود کسب نمایید. بنابراین برای کسب بالاترین بهره از بازاریابی محتوایی، کانگورو اولین و مهمترین گزینه شما می‌تواند باشد.

مقالات مرتبط:
۴ قدم ساده برای ساختن یک استراتژی بازاریابی محتوایی موثر
یک استراتژی بازاریابی محتوایی خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟
بازاریابی محتوایی کلید اصلی رشد برندینگ شخصی شما
راهنمای به دست آوردن بالاترین بازدهی از بازاریابی محتوایی

منبع: Entrepreneur

 

تینا اصلانی

در رشته مهندسی فناوری اطلاعات تحصیل کردم، بیش از دو ساله که در زمینه بازاریابی و شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنم. به عکاسی خیلی علاقه دارم، ویولن می‌زنم، فیلم و سریال تماشا می‌کنم و عاشق سفر و طبیعت هستم.

More Posts

Follow Me:
TwitterLinkedIn

0 پسند

ديدگاه ها (1)

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.