کسب و کار

۲ دلیل مهم شکست کسب و کار

آبان ۲, ۱۳۹۶

برچسب‌ها, ,

همه کسانی که کسب و کاری را آغاز می‌کند، هرگز دوست ندارند با شکست مواجه شوند. بیشتر افراد فکر می‌کنند که شکست برای آنها اتفاق نمی‌افتد، به همین خاطر پیش از شروع کار، به دنبال اطلاع از مسایلی که می‌تواند موجب شکست کاری شود، نمی‌روند. صاحبان مشاغل، در هر مرحله‌ای از کسب و کار که هستند باید این موارد را به دقت بشناسند و از وقوع آن جلوگیری کنند، این پیشگیری، به طور قطع حاصل آگاهی است. در این مطلب قصد داریم ۲ دلیل مهم از علل شکست در کسب و کار را برای شما توضیح دهیم.

۱) حفظ نکردن مشتری

کسب و کار
اینکه آیا یک شرکت یا مجموعه می‌تواند مشتریان خود را نگه دارد یا خیر! از مسایل بسیار مهم در تعیین روند آینده‌ی کاری یک شغل است. هر شغلی با حمایت مشتریان و مخاطبانش رشد می‌کند و مشخص است که اگر نتواند آنها را حفظ کند به جای پیشرفت، سقوط می‌کند. مشتریان خوب همیشه برای خرید به جای قبلی که از آن راضی بوده‌اند، برمی‌گردند. مشتریان خوب کسانی هستند که همراه خود مشتری می‌آورند. اگر مجموعه‌ای نتواند مخاطب را راضی کند، مشخص است که وی برای خرید بعد به جای دیگری مراجعه می-کند.
مسئول یا مسئولان فروش هر کسب و کار، باید مراقب رفتارها و عملکردهای‌شان با مشتریان باشند تا آنها را از دست ندهند. آنها باید نقاط ضعف و مشکل را بشناسند و به سرعت برای حل آنها، اقدام کنند. اگر مشتریان از یک سیستم ناراضی باشند، می‌توانند بزرگترین دشمن آن کار محسوب شوند زیرا به همان اندازه که می‌توانند موجب پیشرفت شوند، می‌توانند موجب شکست یک کسب و کار نیز به شمار بیایند.

۲) تقلید از دیگران

بیشتر مردم، زمانی وارد یک کسب و کار می‌شوند که می‌بییند دیگران در حال انجام آن با موفقیت هستند! با خود فکر می‌کنند که اگر ایشان هم وارد این حرفه شوند و تلاش کنند حتما موفق می‌شوند. تا اینجای کار مشکلی نیست؛ مسئله اصلی زمانی است که بخواهید دقیقا راه دیگران را بروید. شما باید برای ایده کار جدیدتان با یک متخصص مشورت کنید. کپی کردن و تقلید کردن بدون تلاش در ایجاد طرح یا فکری تازه در کار، مساوی با شکست کسب و کار خواهد بود. اگر بنا باشد شما نیز راه دیگران را ادامه دهید، در حالی که آنها در جایگاه خود بسیار موفق هستند و مشتریان مورد نظر را به سمت خود کشانده‌اند، چه دلیلی دارد که مخاطبان آنها سمت شما بیاید؟
ابداع طرح و ایده‌ای تازه در یک کار، تنها علتی است که موجب می‌شود تا مشتریان رقبا، شما را انتخاب کنند. منظور از ایده جدید در کسب و کار، یک فکر ناب و استثنایی نیست؛ گاه می توان با تفکر، تحقیق و مشورت راهکارهای جالبی پیدا کرد؛ همین که یک سوپرمارکت سعی می‌کند تا چینش داخل ویترین‌های خود را به شیوه‌ای نوین و متفاوت با سایر فروشگاه‌های هم صنف خود انجام دهد یک نوآوری در کار خود انجام داده است.
نویسنده‌ها می گویند: همه موضوعات را نوشته‌اند و درباره همه چیز داستان وجود دارد؛ آیا این باید موجب شود که من دیگر ننویسم؟ خیر! من باید به دنبال پرداختی تازه در مورد همان موضوعات تکراری باشم تا مخاطب من، با همان سوژه با روش دیگری روبرو شود و جذب داستان و نوشته‌ی من شود.
داستان کسب و کار نیز همین است؛ برای جلوگیری از شکست در کسب و کار باید به فکر نوآوری و خلاقیت بود.

مقالات مرتبط:
۵ چالشی که با شروع کسب و کار خودتان با آنها روبرو خواهید شد
۶ نکته برای داشتن کسب و کار موفق
۷ روش تصحیح یک استراتژی بازاریابی شکست خورده

 

نفیسه اسلامبولچی

من یک نویسنده هستم علاقه اصلی من ادبیات ایران سرفراز است. از کودکی دست به قلم بوده ام و هنوز هم این راه را ادامه خواهم داد. تخصص اصلی من، در زمینه نسخ چاپی است و چند سالی است که در فضای وب نیز، مشغول نگارش مقالات در زمینه های متفاوت هستم.

More Posts

0 پسند