اهمیت روابط کاری درست در کسب و کار

مهر ۳۰, ۱۳۹۶

برچسب‌ها, ,

روابط کاری سالم که در حیطه‌ی اخلاق باشند، سبب می‌شوند تا شما بتوانید در کسب و کارتان شخص موفقی باشید. مهم نیست که شما صاحب یک کسب و کار کوچک هستید یا بزرگ! مهم این است که بتوانید روابط و رفتارتان را طوری سازماندهی کنید تا هر کسی که وارد حیطه‌ی کاری شما می‌شود، جذب اصول و روابط کاری‌تان شود. شما باید هر مشتری را فقط به دید یک مشتری برای امروز نبینید، در نظر داشته باشید که هر برخورد شرکت و مجموعه شما با دیگران، به سرعت بین بقیه پخش می‌شود و اگر در این امر، موفق نباشید راه صعود شما هموار نمی‌شود.

مهم ترین اصول روابط کاری درست

کار

جلب اعتماد

مانند بسیاری از روابط و کارهای دیگر، مهم‌ترین اصل در ایجاد روابط صحیح و مناسب، اعتماد است. ایجاد اعتماد، یکی از عوامل مهم، در ارتقای روابط تجاری و کاری است. همه مردم ترجیح می‌دهند با افرادی که می‌توانند به آنها اعتماد کنند، کار کنند تا بتوانند منافع خود را حفظ کنند و در برابر خطر، احساس امنیت بیشتری کننند. اگر این اعتماد بین روابط دو نفر از بین برود، برگشت آن به جای اول خود بسیار سخت و حتی بعید است.

رضایت مخاطب و مشتری

کار
از دیگر عواملی که بر روابط کاری خوب اثرگذار است، رضایت مشتری از محصول و برخورد است. اگر مشتری اطمینان حاصل کند که محصولی که از شما می‌گیرد، مطابق با استانداردهای لازم است و به عبارت ساده‌تر، شما محصول یا خدمات خوبی را به او ارائه می‌دهید، به طور حتم، مشتری همیشگی شما خواهد شد. برخورد مناسب نیز، سبب جذب مخاطبان است و نوعی رضایتمندی محسوب می‌شود به همین دلیل جزء روابط کاری خوب به شمار می‌آید. رضایت‌مندی مشتری سبب افزایش تبلیغات به روش سنتی یا همان دهان به دهان می-شود که موجب بالا رفتن فروش نیز خواهد شد.

مدیریت مشکلات احتمالی

کار
در هر کاری، طبیعی است که گاهی مشکلاتی در روند روابط و رفتار کارکنان با مخاطبان پیش بیاید، گاه یک موضوع ساده به بحران تبدیل می‌شود و گاه فقط در حد یک جنجال باقی می‌ماند. در این مواقع، یک مدیر و تیم قدرتمند، به سرعت شرایط را بررسی می‌کنند و بهترین راه حل را برای جلوگیری از بهم ریختن بیشتر اوضاع به کار می‌گیرند؛ همچنین پس از گذشتن از شرایط نامناسب، تدبیری می‌اندیشند تا بتوانند لکه‌ی ایجاد شده در روابط کاری را از بین ببرند.
اگر روابط کاری شرکت یا مجموعه شما به هر دلیلی دچار مشکلات است، بهتر است هر چه زودتر به دنبال حل کردن آن باشید، نداشتن روابط مناسب به تدریج می‌تواند ضربه‌های جبران ناپذیری را به کسب و کارها وارد کند. برای بررسی دقیق، باید ابتدا مشکل اصلی را پیدا کنید و سپس به دنبال راه حل آن باشید. این که فقط بدانید؛ شرکت شما، روابط کاری ناموفقی را دارد، فایده ای ندارد و باید در مساله ریزتر شوید و گره کار را پیدا کنید. پس از آن به دنبال راهی برای حل مشکل باشید.

مقالات مرتبط:
۵ چالشی که با شروع کسب و کار خودتان با آنها روبرو خواهید شد
۶ نکته برای داشتن کسب و کار موفق

 

نفیسه اسلامبولچی

من یک نویسنده هستم علاقه اصلی من ادبیات ایران سرفراز است. از کودکی دست به قلم بوده ام و هنوز هم این راه را ادامه خواهم داد. تخصص اصلی من، در زمینه نسخ چاپی است و چند سالی است که در فضای وب نیز، مشغول نگارش مقالات در زمینه های متفاوت هستم.

More Posts

0 پسند

ديدگاه ها (1)

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.