بیزینس پلن

۵ روش نوشتن بیزینس پلن

مهر ۳۰, ۱۳۹۶

برچسب‌ها,

یکی از کلیدهای موفقیت برای مشاغل کوچک، به خصوص برای کسب و کارهای نوپا، این است که بتوانند با صرف زمان و هزینه کم، شرایط خود را حفظ کنند تا بتوانند به تدریج به سمت موفقیت پیش بروند.
بسیاری از مالکین بیزینس‌های کوچک، وقتی با شکست مواجه می‌شوند که در همان ابتدای کار، تلاش زیادی برای رفتن به جایگاه قوی‌ترین‌ها، را دارند و همین موضوع سبب سقوط آنها می‌شود. اگر شما به دنبال بهبود وضعیت کار هستید باید برنامه‌ای قدرتمند داشته باشید، برای پیدا کردن بهترین برنامه و پلن بیزینسی باید با صاحبان مشاغل کوچک دیگر مشورت کنید، همچنین باید تحقیق کافی درباره حرفه خود و آنهایی که از کسب و کارهای کوچک به موفقیت و جایگاه‌های بزرگ رسیده‌اند، انجام دهید.

نگارش بیزینس پلن

بیزینس پلن
برای نوشتن یک طرح مناسب، باید بتوانید نمای کلی کسب و کار خود را بر یک برگه بنویسید و سپس برای آن طرح بیزینسی بنویسید. مراحل نگارش به ترتیب زیر است:
۱) تعریف کردن دیدگاه خود؛ نتیجه‌ای که از کسب و کارتان می‌خواهید.
۲) دلیل ایجاد کارتان را بنویسید؛ هر شخصی بنا به موقعیت و علاقه مندی‌هایش سراغ یک حرفه می‌رود، دلیل ایجاد کارتان برای طراحی پلن بسیار مهم است.
۳) اهداف خود را تعریف کنید؛ اینکه دقیقا چه کاری انجام می‌دهید و چشم انداز شما برای روند کار چیست.
۴) استراتژی‌های اصلی خود را توضیح دهید؛ در این بخش باید بتوانید بنویسید که چطور و با چه روشی می‌خواهید به اهداف‌تان برسید.
۵) یک برنامه عملی دقیق اما ساده بنویسید؛ شما باید بتوانید همه اقداماتی را قصد انجام آن را دارید، بنویسید، این موضوع کاملا شبیه ایجاد یک خط مشخص برای رسیدن به هدف است.
اگر بتوانید موارد بالا را با تامل لازم درج کنید، شما توانسته‌اید یک بیزینس پلن مناسب برای کسب و کار خود بنویسید؛ شاید نوشته‌های شما بیشتر از یک صفحه شود یا شاید زمان زیادی را از شما بگیرد اما مهم این است که همه نیازهای یک کسب و کار به همراه بینش و نگرش درست در آن درج شود.

مقاله مرتبط:
برنامه بازاریابی چیست؟ ۶ مرحله مهم و اساسی ایجاد آن

 

نفیسه اسلامبولچی

من یک نویسنده هستم علاقه اصلی من ادبیات ایران سرفراز است. از کودکی دست به قلم بوده ام و هنوز هم این راه را ادامه خواهم داد. تخصص اصلی من، در زمینه نسخ چاپی است و چند سالی است که در فضای وب نیز، مشغول نگارش مقالات در زمینه های متفاوت هستم.

More Posts

0 پسند

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.