بازاریابی محتوایی کلید اصلی رشد برندینگ شخصی شما

مهر ۳۰, ۱۳۹۶

برچسب‌ها, , ,

نظرتان درباره اجرای یک استراتژی بازاریابی محتوایی موثر برای برندتان چیست؟ اگر کسب و کار خود را تازه آغاز کردید یا یک رهبر فکری شناخته شده در صنعت خود هستید، تولید محتوا اولین و تنها شاخص ارزش برند شماست.

برنامه ریزی

بازاریابی محتوایی
داشتن یک برنامه نیازی نیست به اندازه یک استراتژی بازاریابی محتوایی زمان گیر باشد. هر چک لیست کوچکی که شامل تفکرات و تحقیقات باشد تضمین می‌کند که شما در مسیر صحیح موفقیت قرار دارید.
در اینجا انواع مختلفی از برنامه‌ها وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید:
۱) لیستی از اهداف خود تهیه کنید: چرا محتوا تولید می‌کنید؟ مخاطب شما کیست؟ نتیجه نهایی که دوست دارید کسب کنید چیست؟ آیا می‌خواهید به عنوان یک رهبر فکری به نظر برسید یا برای ذینفعان بالقوه ارزش به ارمغان آورید یا فقط چهره حرفه‌ای برند خود را بهتر کنید؟
۲) برای هر هدف: محتوایی تولید کنید که برای رسیدن به اهداف شما مناسب باشد. به عنوان مثال، اگر هدف شما تبدیل شدن به یک رهبر فکری است، باید محتوایی که تولید می‌کنید در ایده‌ها، استراتژی‌های نوآورانه، و تجزیه و تحلیل‌ها کامل باشد.
۳) حال درباره بهترین راه توزیع محتوا تصمیم بگیرید که به مخاطبان هدف خود دسترسی داشته باشید. آیا از طریق وبلاگ، صفحه لینکدین، یک نشریه آنلاین، یک مجله تجاری، توئیتر یا فیس بوک امکان پذیر است؟
۴) بهترین روش‌ها برای دسترسی به مخاطبانتان را از طریق کانال‌ها بررسی کنید. به عنوان مثال توئیت‌ها در طول دوره‌هایی خاصی از روز بهترین زمان ارسال را دارند. پست‌های اینستاگرام که دارای هشتگ‌های خاصی هستند، معمولا بیشترین بازدید را دارند.
با طراحی یک استراتژی خوب که از بازاریابی محتوایی شما پشتیبانی می‌کند، می‌توانید بر روی تولید محتوای موثر، جذاب و جدید تمرکز کنید.

کلیدهای اصلی تولید محتوای عالی

بازاریابی محتوایی
ایده‌های زیر جامع نیستند. در واقع شما به راحتی می‌توانید هر پیشنهاد را باز کنید و یک کتاب درباره هر کدام از موارد زیر بنویسید.
به موضوعات از منظر منحصر بفرد فکر کنید. از دیدگاه‌های دیگری به موضوعات بنگرید دیدگاه‌های که شخص دیگری به آن فکر نمی‌کند، یک پست وبلاگ از دیدگاه یک خانم خانه دار چطور به نظر می‌رسد؟
ایده‌ها و منابعی را به کار برید که تا به حال به اشتراک گذاشته نشده‌اند. در نویسندگی خلاق این به عنوان سطح اول خلاقیت است. هنگامی که در حال همفکری هستید، به ایده‌های اول، دوم یا حتی پنجم که به ذهنتان می‌رسد بسنده نکنید. عمیق‌تر فکر کنید تا به ایده‌های جدیدتر و تازه‌تر برسید.
با مخاطبان خود همدردی کنید. مشکلات آن‌ها چیست؟ نیازها و ترس‌ها و آرزوهای آنان چیست؟ درک درست مخاطبان به شما کمک می‌کند تا محتوای بهتری برای آنان تولید کنید.
برند خود را به انسان تبدیل کنید. خود را برای مخاطبان به طور شفاف معرفی کنید. با چه چالش‌هایی روبه رو شدید و چگونه آن‌ها را رفع کردید. اگر به مخاطبان این امکان را بدهید که با مسائل شما بیشتر آشنا شوند، تعامل بیشتری ایجاد می‌کنید.
مخاطبان خود را به چالش بکشید. در کنار همدلی و راحتی، خوانندگان شما دوست دارند به چالش کشیده شوند. آن‌ها می‌خواهند همه چیز را از دیدگاه‌های مختلف ببینند. آیا می‌توانید تصور کنید یک گزارش رسانه‌ای بصری دیجیتال را برای توضیح روند جدید در توسعه نرم افزار به برنامه نویسان ایجاد کنید؟ جسور باشید، ریسک کنید و به مخاطب خود اعتماد کنید.
حرفه‌ای باشید. محتوای شما باید از نظر بصری زیبا، از نظر قواعدی صحیح و از لحاظ نگارشی بی نقص باشد.
کانگورو تخصصی منحصر بفرد در بازاریابی محتوایی و تبلیغات همگن دارد. حال که استراتژی کاملی از بازاریابی محتوایی آماده کردید وقت آن رسیده که تبلیغات را شروع کنید. با کانگورو همراه باشید تا بالاترین بازدهی در تبلیغات را به دست آورید.

مقالات مرتبط:
۵ روش برای تبدیل یک بازاریابی محتوایی خوب به عالی
راهنمای به دست آوردن بالاترین بازدهی از بازاریابی محتوایی
۴ قدم ساده برای ساختن یک استراتژی بازاریابی محتوایی موثر

منبع: Entrepreneur

 

تینا اصلانی

در رشته مهندسی فناوری اطلاعات تحصیل کردم، بیش از دو ساله که در زمینه بازاریابی و شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنم. به عکاسی خیلی علاقه دارم، ویولن می‌زنم، فیلم و سریال تماشا می‌کنم و عاشق سفر و طبیعت هستم.

More Posts

Follow Me:
TwitterLinkedIn

1 پسند