تبلیغاتی

شعار تبلیغاتی

مهر ۲۹, ۱۳۹۶

برچسب‌ها, ,

نوشتن یک شعار تبلیغاتی برای هر کسی که قصد تبلیغات به صورت حرفه‌ای را دارد بسیار مهم است. شعار تبلیغاتی عبارتی است که با استفاده از چند کلمه، ساخته می‌شود و هدف اصلی آن جذب مخاطب بیشتر است. خیلی از افراد زمانی که می‌خواهند برای کسب و کار خود شعار انتخاب کنند، یک جلسه بین همکاران ارشد شرکت می‌گذارند و با بیان انواع سلیقه‌ها و نظرات، سعی می‌کنند تا بهترین شعار را برای کار خود ثبت کنند. آنها ایده خود را بسیار دوست داشته و نسبت به آن تعصب دارند. اما انتخاب یک شعار تبلیغاتی حرفه‌ای اینگونه نیست و نیاز به دانستن دانشی برای شعار نویسی دارد.

بهترین شعارهای تبلیغاتی چگونه نوشته می‌شود؟

نخستین مساله مهم در شعار نویسی، دانستن اطلاعات کافی درباره کسب و کار است، هر حرفه‌ای برای خود هدفی را دنبال می‌کند و این هدف، باید خود را در شعار نشان ‌دهد. به عبارت دیگر، هنگام انتخاب شعار تبلیغاتی باید دقت کرد که هدف در دل شعار گنجانده شود.
موضوع دوم، دانش ادبیاتی است. ادبیات فارسی ما سراسر نکته و آرایه است که دانستن آن می‌تواند کمک بزرگی به نگارش یک شعار زیبا کند. استفاده از کنایه، استعاره، تشبیه، سجع و توصیف هنری است که اگر در شعاری استفاده شود، بدون شک اثر خاصی در ذهن مخاطبان می‌گذارند. کارفرمای هوشمند، در زمان انتخاب شعار تبلیغاتی، حتما از یک کارشناس ادبیات استفاده خواهد کرد.
این بحث بسیار گسترده است، به همین خاطر سعی می‌کنیم با آوردن مثال‌هایی از شعارهای تبلیغاتی موفق، موضوع را برای شما خوانندگان بازتر کنیم.

نمونه اول : شعار بانک کارآفرین

دانش جهانی، راه حل ایرانی
تبلیغاتی
این شعار از دو عبارت ساخته شده که در آن از چند روش برای جذب مخاطب و ماندگاری در ذهن او استفاده شده است. هدف اصلی این بانک در دل شعار گنجانده شده، این بانک در این شعار اعلام کرده است که قصد دارد تا با استفاده از به کارگیری دانش و مهارت ایرانی، خود را به دانش و تکنولوژی جهانی در زمینه‌ی کاری خود برساند.
جاذبه‌ی دیگر این شعار، استفاده از آرایه ادبی است. دقت کنید به هماهنگی بین دو کلمه‌ی جهانی و ایرانی که در ادبیات به آن سجع گفته می‌شود. آهنگین شدن این شعار با این دو کلمه سبب زیباتر شدن شعار و ماندگاری بیشتر آن در ذهن خواننده می‌شود.

نمونه دوم: مهرام

خوشمزه و خوشنام
تبلیغاتی
این نمونه نیز مانند شعار قبل، هدف کار را نشان می‌دهد، ساخت تصویر ذهنی برای مخاطب از اینکه کلیه محصولات این برند، خوشمزه هستند. در ادامه از آرایه ادبی تکرار واژه استفاده شده به صورتی که، در هر دو کلمه‌ی این شعار، از “خوش” بهره برده‌اند. این آهنگ در ذهن خواننده همیشه باقی می‌ماند.

از این موارد در زمینه شعار بسیار است، تنها کافی است با کمی تامل، بر شعارهایی که در ذهن شما نقش بسته‌اند، توجه کنید تا به سادگی متوجه شوید که هوشمندی ادبی و هدف‌مند در نگارش یک شعار تبلیغاتی، بسیار مهم است.
حال که شعار تبلیغاتی خود را آماده کردید، می‌توانید از طریق پلتفرم تبلیغاتی کانگورو شعار خود را به دست مخاطبان هدف خود برسانید. با ایجاد یک کمپین تبلیغاتی در کانگورو مخاطبان با برند شما آشنا شده و با آن ایجاد تعامل می‌کنند.

مقاله مرتبط: چگونه یک تبلیغ کوتاه و مفید بنویسیم ؟

 

نفیسه اسلامبولچی

من یک نویسنده هستم علاقه اصلی من ادبیات ایران سرفراز است. از کودکی دست به قلم بوده ام و هنوز هم این راه را ادامه خواهم داد. تخصص اصلی من، در زمینه نسخ چاپی است و چند سالی است که در فضای وب نیز، مشغول نگارش مقالات در زمینه های متفاوت هستم.

More Posts

1 پسند