اینستاگرام

فروش در اینستاگرام ، چگونه بهترین تجربه خرید را برای مشتریان فراهم کنیم ؟

مهر ۲۹, ۱۳۹۶

برچسب‌ها, ,

اگر آن اوایل به کاربرانی که اینستاگرام را با عکس بشقاب و میز شام می‌شناختند، می‌گفتید برای فروش محصولات در اینستاگرام باید چکار کرد؟ به شما با دیده‌ی تعجب نگاه می‌کردند و می‌گفتند: “سربه سر نذار ، اینجا که فقط عکسه ”
اما الان از بین ده نفری که در اطرافتان هستند، حداقل یک نفر تصاویری در اینستاگرامش می‌گذارد که جنبه معرفی خدمات و توانمندی‌های حرفه‌اش را دارد و این یعنی اینستاگرام محل داد و ستد نیز هست و اتفاقا کم نیستند کسانی که تنها از طریق یک اکانت اینستاگرام توانسته‌اند بیشتر از من و دیگری درآمد داشته باشند !
بگذارید کمی جزئی‌تر به فروش در اینستاگرام بپردازیم و اینکه چطور می‌توانید مثل همه‌ی آن خانم‌ها و آقایان باهوش و خلاق از اینستاگرام درآمد داشته باشید و مهمتر آنکه مشتریان وفادار و هواداران علاقه‌مند برای خود فراهم کنید.

براساس آخرین آمار ۱۳ میلیون نصب فعال اینستاگرام در کافه بازار ثبت شده است که اگر بخواهیم آمار تقریبی آیفون داران و نصب‌های مجدد را از این عدد زیاد و کم کنیم، می‌توان گفت بیش از ۱۰ میلیون ایرانی در اینستاگرام اکانت دارند و سن حدود ۹۰ درصد این کاربران تا ۳۵ سال است. این آمار و ارقام تقریبی نشان می‌دهد که فروش در اینستاگرام یک سهلِ ممتنعِ هیجان انگیز است.
ممتنع است چرا که شما با تعداد زیادی از کاربران جوان روبرو هستید که اتفاقاً بسیاری از آن‌ها دستی در بازار فروش اینستاگرامی دارند و بخاطر حجم زیاد فعالیت آن‌ها در اینستاگرام سلیقه‌ی کاربری آن‌ها آنقدر بالا رفته است که با هر محصولی ارتباط برقرار نمی‌کنند.
و سهل است چرا که جذابیت‌های بصری و محتوایی اینستاگرام و فعالیت پیوسته کاربران در این شبکه می‌تواند خدمات و محصول شما را -به شرط رعایت نکات مهم در معرفی و فروش- براحتی به دست مصرف کننده نهایی برساند. بنابراین :

۱٫راه‌های اعتماد را هموار کنید

اینستاگرام
کاربران اینستاگرام، خریداران بالقوه‌ی هستند که اگر خودتان را دقیق معرفی کنید، مشتری می‌شوند. معرفی شما در اینستاگرام تنها محدود به توضیحات پروفایلتان نیست. گرچه که در قسمت bio می‌بایست نام کامل، توضیحی از فعالیت و خدمات و اطلاعات تماس خود را بیاورید.
اما آنچه که موجب می‌شود هواداران از دیدن پست‌هایتان، به اعتماد برسند دیدن شخصیت و هویت واقعی شما و فعالیتتان هست. اگر فروشنده لباس‌های ترک هستید، بد نیست وقتی برای خرید عمده به بازار می‌روید، ویدیوی کوتاه از خود بگیرید و با هوادارانتان صحبت کنید. تصاویری از بسته‌ها و روند ارسال سفارشات منتشر کنید و از انتشار نظرات و پیام‌های خصوصی هوادارانی که احیاناً به مشکلی برخورده‌اند و شما آن‌ها را حل کرده‌اید، ابایی نداشته باشید.
کپشن‌های که برای هر تصویر می‌نویسید ، فرصتی طبیعی و ساده برای بیان بخشی از خودتان است! چه ایرادی دارد که زیر تصویر گردنبندی که ساخته‌اید این جمله را اضافه کنید: ” این گردنبند را خلاصه دیشب ساعت دوازده تمام کردم، برش سنگ اصلی حسابی سخت بود اما عشق همه چیز را آسان می‌کند! ”
فالوور شما وقتی مشتری می‌شود که خیالش از بابت کیفیت محصول ، پاسخگویی و پشتیبانی شما راحت باشد. پروسه فروش در اینستاگرام، هیچ تفاوتی با روند فروش در فضاهای دیگر ندارد. شما فروشنده هستید و باید هنر فروشندگی را تمام کنید.

۲٫با محتوای خوب مشتری را هدایت کنید

اینستاگرام
قطعاً شنیده‌اید که ارزش یک تصویر برابر با صدها کلمه است و نود درصد اطلاعاتی که به مغز ما منتقل می‌شود، تصویریست. اینجا هم اینستاگرام است و محتوای تصویری حرف اول را می‌زند و هدایت و ایجاد علاقه‌مندی در هواداران با تصویر صورت می‌گیرد. گرچه که نباید از ویدئوهای یک دقیقه‌ای در اینستاگرام غافل شد!
هیچ چیز ارزشمندتر از این نیست که مشتری بدون پرسیدن سئوال از شما خرید کند چرا که هر آنچه که لازم بوده است با دیدن و خواندن محتوای شما، به آن رسیده است. سعی نکنید با فیلترها و تغییرات فتوشاپی تصویر محصول را بهتر از آنچه هست، نمایش دهید. تصویر یک قاب عکس بر دیوار اتاق بهتر از تصویر بسته یک قاب عکس تنها عمل می‌کند؛ همانطور که لباس پرو شده توسط یک مشتری باورپذیرتر از تصویر مانکنِ معروف، فالوور شما را به خرید هدایت می‌کند.
ابعاد، نوع جنس و زوایا یک محصول باید برای خریدار واضح باشد. فروش در اینستاگرام خیلی سخت و پیچیده نیست همین چند روز پیش لابلای پست‌های اینستاگرامم، تصویر جالبی از یک خریدار اهوازی دیدم که با یک متر خیاطی اندازه هر عدد خرما را نشان داده بود!
پیشنهادات و نکات مشورتی یکی از بهترین محتواهای تولیدی شماست. به عنوان مثال اگر فروشنده روسری هستید، بهتر است به خریداران به صورت تصویری و ویدیویی نحوه بستن روسری را یاد دهید. اینکه این روسری با چه نوع رنگ پوست بهتر است و اگر این روسری را خریدید بهتر است از چه نوع میکاپی استفاده کنید.
حتماً روش دریافت و تحویل سفارش را برای هوادارانتان توضیح دهید. استثنات، روشهای مرجوعی، ضوابط و قوانین خود را در پست‌های جداگانه انتشار دهید. اگر لازم است در یک ویدئو یک دقیقه‌ای این اطلاعات را به کاربران منتقل کنید، با کاربران صادق باشید و با آن‌ها مانند دوستان خود رفتار کنید.

۳٫ در دسترس و ایمن رفتار کنید

باید بپذیریم که نگرانی در خرید آنلاین، مخصوصاً خرید در شبکه‌های اجتماعی برای کاربران وجود دارد. آنچه که می‌تواند این نگرانی را کمتر کند تنها با تولید محتوا حل نمی‌شود. برای فروش در اینستاگرام باید به مانند یک فروشگاه معتبر آنلاین رفتار کنید. نمی‌توانید نماد اعتماد الکترونیکی از وزارت بازرگانی بگیرید چون شما در اینستاگرام می‌خواهید محصولتان را به فروش برسانید. اگر شما جواز کسب داشته باشید شاید تصویر آن برای کاربر خوب باشد اما باز هم کافی نیست.
خریدار باید احساس کند که وارد یک فروشگاه اینترنتی شده است و هر زمان که بخواهد می‌تواند محصولی را انتخاب و به سبد خرید اضافه کند و از طریق یک مرجع رسمی مبلغ را به حسابتان واریز کند. کارت به کارت یا پرداخت در هنگام تحویل کالا، گزینه‌های رایجی است که فروشندگان به عنوان آپشن‌های دریافت پول از آن استفاده می‌کنند اما دغدغه‌های مخصوص به خود دارد، باید با خریدار تماس بگیرید و اطلاعات کارت بانکی‌تان را بدهید، خریدار باید مبلغ را به کارت شما واریز کند که در بسیاری از اوقات باید به یکی از دستگاه‌های ATM مراجعه کند، سپس کد رهگیری را برای شما ارسال کند، باید پرداختی را تایید کنید و سپس پس از گرفتن آدرس و مشخصات، بسته را برای ارسال آماده کنید.
اما سرویس‌های خارجی زیادی وجود دارد که این مشکل را در آنطرف آب‌ها حل کرده است. کاربر با انتخاب محصول و تکمیل اطلاعات به درگاه بانک متصل می‌شود و وجه را به حساب خریدار واریز می‌کند. در این حالت خریدار و فروشنده هر دو با استفاده از یک سیستم معتبر به آسانی به هدف خود می‌رسند. خیلی خوب است نه؟
خوب تر آنکه پی پینگ سرویس دهنده این روش در ایران است. بنابراین می‌توانید با اتصال اینستاگرامتان به پی پینگ افزونه عکس‌های‌تان را به فرم پرداخت اضافه کنید و همانند یک فروشگاه اینترنتی محصولات‌تان را با تمام مشخصات بسازید و لینک پرداخت هر محصول را در اختیار مشتریانتان قرار دهید.
اگر محصول شما باید برای مشتریان ارسال شود، امکان دریافت آدرس آنها در همان فرم برای شما فراهم شده است. بنابراین دیگر نیازی به در اختیار قرار دادن مشخصات بانکی به مشتریان نیست و می‌توانید با نام برند خود محصولات و خدماتتان را بفروش برسانید.

مقالات مرتبط:
تعاملات درون اینستاگرام و فایده آنالیز آنها
چگونه دسترسی به اینستاگرام خود را بهبود دهید

منبع: پی پینگ

 

حسین موسوی

شاید توی لینکدین اطلاعات کاملتری در مورد من پیدا کنین: https://ir.linkedin.com/in/hosein6626 اگرم توییتری هستین @hosein6626

More Posts

0 پسند

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.