مهم ترین استراتژی سئو در سال ۲۰۱۷ چیست؟

مهر ۲۸, ۱۳۹۶

برچسب‌ها, ,

مهم ترین استراتژی در سئو در سال ۲۰۱۷ چیست : تبادل نظرات بر روی این موضوع که بعد از هر به روز رسانی گوگل، سئو از بین می‌رود (بدون اثر می‌شود) بالا گرفته است. اما واقعیت این است که سئو هرگز از بین نخواهد رفت اما تاکتیک‌های بازاریابی در حالی که الگوریتم‌های جستجو روربه روز پیچیده‌تر می‌شوتد، باید هرچه سریعتر تکامل پیدا کنند. این مهم باعث شده تا همواره صاحبان سایت در حال تغییرات (کامل شدن) باشند، و باید توجه داشته باشند که مهم نیست چه هزینه‌هایی مدتی قبل پرداخت کرده‌اند و جایگاه خوبی پیدا کرده بودند اگر سایت را به حال خود رها کنند کاملا جایگاه خود را از دست می‌دهند.
واقعیت انکار نشدنی این است که اگر رنک سایت شما پایین باشد کاملا تقصیر خود شما می‌باشد زیرا یا شما برای سئوی سایت خود فعالیتی انجام نداده‌اید یا روش‌هایی انجام داده‌اید که به درخواست‌های لحظه‌ای معروف است و برای رسیدن به این هدف باید از راهکارها و تغییرات خطرناکی که گوگل با هر به روزرسانی به شدت برای از بین بردن آن‌ها عمل می‌کند، پرداخته‌اید.
موضوع اصلی این است که این یک رقابت تمام وقت است و باید روش‌های بلند مدت را انتخاب کنید و همواره در حال تکامل دانش خود باشید زیرا SEO هیچوقت پایانی ندارد.
اما، چه چیزی برای گوگل از همه مهم‌تر است؟
آندری لیپاتسوف (استراتژیست ارشد کیفیت جستجوی گوگل) می‌گوید: جواب محتوا است! و لینک‌هایی که به سمت سایت شما اشاره می‌کنند.

بازاریابی محتوایی و سئو

سئو
همواره بازاریابی محتوایی و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو دارای تفاوت‌هایی با هم هستند اما هرگز نمی‌توان آن‌ها را به طور کامل از هم جدا کرد. SEO معمولا بسیار حساس و تکنیکی‌تر است، در حالی که بازاریابی محتوایی وسیع‌تر و جامع‌تر است. یک شیوه نگرش همپوشانی SEO و بازاریابی محتوایی این است: هر مربع، مستطیل است اما هر مستطیلی یک مربع نیست.

همپوشانی بازاریابی محتوایی و سئو

شما باید سئوی خود را با استفاده از شیوه‌های تعیین شده در تکنیک‌های بازاریابی محتوایی تقویت کنید. تنها راه برای موفقیت در بازاریابی محتوایی، استفاده از تکنیک‌های SEO است. به یاد داشته باشید SEO تقاضا به وجود می‌آورد، بازاریابی محتوایی تقاضا را بر طرف می‌سازد، پس سئو نیازمند ابزار است و ابزار سئو بازاریابی محتوایی است.

قرار دادن لینک‌ها و تاثیر آن‌ها

سئو
تحقیقات قبلی توسط Moz و Searchmetrics در مورد لینک‌ها اثبات می‌کند سایت‌هایی که محتوای قوی داشتند به لینک بیلدینگ واکنش خوبی نشان دادند. لینک‌ها هنوز از قدرتمندترین عوامل رتبه بندی در الگوریتم‌های گوگل محسوب می‌شوند.
در واقع این سه عامل در لینک گرفتن مهمترین هستند :
۱- تعداد لینک‌های خارجی گرفته شده: برخی از مدیران ارشد اجرایی موز می‌گویند استفاده از لینک‌های رده بالا یا با ارزش و معتبر بسیار می‌تواند به رنکینک سایت شما کمک کند.
۲- انکر تکست در بک لینک‌های دریافتی: متن یا کلمه‌ای که به صفحه هدف لینک می‌شود بسیار مهم است اگر می‌خواهید کلمه سئو را به جایی از وبسایت خود لینک کنید بهترین صفحه جایی است که در مورد سئو فعالیت‌های زیادی را انجام داده‌اید.
۳- لینک‌ها باید اتوریتی خوبی داشته باشند: برای مثال می‌توانید از منابع خبری معتبر یا مجله علمی استفاده کنید.
لینک همیشه یک جنبه ارزشمند در یک استراتژی سئو هستند و خواهند بود و بسیاری از سازمان‌های سئو در ساخت لینک‌های مربوط به نتایج جستجو صفحه اول در گوگل متمرکز هستند و همین لینک ها عامل موفقیت آن‌ها هستند.

مقالات مرتبط:
۹ نکته‌ی مهم برای رتبه گرفتن در گوگل – سئو
۷ روش برای سئو در کسب و کارهای کوچک
اهمیت سئو و بازاریابی محتوا

منبع: رهام‌تک

 

بهرام شمشیری

اگر مایل بودید اطلاعات بیشتری از من داشته باشید آدرس لینکدین من:

More Posts

Follow Me:
LinkedIn

0 پسند

ديدگاه ها (6)

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.