تبلیغات Native

تبلیغات همگن (Native Advertising)

مهر ۲۷, ۱۳۹۶

برچسب‌ها, ,

تبلیغات Native چیست؟

تبلیغات Native نوعی از تبلیغات آنلاین است که به ازای پرداخت هزینه با فرم و عملکرد پلتفرمی که درآن قرار می‌گیرد، مطابقت می‌کند. در واقع تبلیغات Native به شکل قالب محیط خود در پلتفرم‌هایی مثل توئیتر، فیس بوک، لینکدین،
یوتیوب و هر محیط دیگری که مردم برای استفاده و به اشتراک گذاری محتوا گرد هم جمع می‌شوند، در می‌آید.
خیلی از مردم گمان می‌کنند که تبلیغات محلی و بازاریابی محتوا یکی هستند و به اشتباه این دو اصطلاح را جای هم استفاده
می‌کنند اما بازاریابی محتوا یک تکنیک بازاریابی استراتژیک است که به خلق و نشر محتوای ارزشمند به منظور جذب مخاطب و تغییر رفتار مصرف کننده می‌پردازد. در بازاریابی محتوا، تمرکز بر صاحب شدن رسانه است و رسانه یک دارایی برای برند محسوب می‌شود در صورتی که در تبلیغات Native رسانه اجاره می‌شود.
این نوع تبلیغات برای مخاطبان آزار دهنده نیست؛ بلکه همراه با محتوا به کاربرها ارائه می‌شود و آن‌ها آزادانه آن را می‌بینند.

اهداف تبلیغات Native

تبلیغات Native دو هدف اصلی دارد:
۱٫ تثبیت تصویر برند در ذهن مشتری (مثل سری ویدیوهای “First & long”برند نایک).
۲٫ هدایت مصرف کننده به سمت انجام عمل یا اقدام خاصی.

یکی از انتقادهایی که درباره تبلیغات Native شنیده می‌شود این است که این تبلیغات طراحی شده‌اند تا مصرف کننده‌ها را به دام مصرف بیندازند و آن‌ها از طریق محتوای تبلیغات به برند اعتماد کنند.

طرفداران این تبلیغات معتقدند که:
• تبلیغات Native باید با کلماتی مثل”Sponsered” و “Promoted” برچسب زده شود.
• تبلیغات Native یک راه حل با الگوی برنده-برنده می‌باشد: ناشران سود می‌برند، برندها در معرض دید قرار می‌گیرند و مصرف کننده آگاه می‌شود.

منتقدان معتقدند که:
• برچسب‌هایی مثل “Sponsered” و “Promoted” به راحتی نادیده گرفته می‌شوند و این گونه به نظر می‌رسد که منجر به سردرگمی بهترین مشتری و فریب دادن بدترین مشتری می‌شود.
• تبلیغات Native یک پیروزی برای ناشران به حساب نمی‌آید برای اینکه قصد فروش در محتوای تبلیغات باعث تخریب اعتماد مصرف کننده‌ها می‌شود.

فواید تبلیغات Native

در دنیای اشباع شده تبلیغات، مصرف کنندگان انتظار یک تبلیغ فوق العاده را دارند و همچنین با تیزبینی می‌توانند کیفیت تبلیغات را از فواصل دور تشخیص دهند. به علاوه، مصرف کنندگان بیشتر گرایش به دیرباوری در مورد اطلاعات تبلیغات دارند.کسی نمی‌داند تا چه اندازه محتوای یک تبلیغ چاپ شده یا ویدیویی به حقیقت نزدیک است. تبلیغات Native پیام بازاریابی را مخفی نگه می‌دارد و این طور به نظر می‌رسد که محتوا شبیه یک محتوای روزنامه‌ای می‌باشد.
پس می‌توان نتیجه گرفت که دو مزیت قدرتمند تبلیغات Native عبارت است از :

• احتمال اینکه این تبلیغات دیده، خوانده و شنیده شود زیاد است.

• بیشتری وجود دارد که مصرف کنندگان به برند اعتماد کنند .

۶ گروه‌بندی مختلف که توسط اتحادیه ( Interactive Advertising Board)IAB برای تبلیغات Native صورت گرفته است، عبارت است از:

توصیه‌های محتوایی ویجت‌ها (Content Recommendation Widget):

تبلیغات Native
در پایان خیلی از مقاله‌ها، خواننده‌ها با عنوان‌هایی مثل “مقالات مرتبط”، “مطالب بیش تر”، “مقالات پیشنهادی” و….برخورد می‌کنند. این ویجت‌ها به برند اجازه می‌دهد که به مخاطبان ناشران نفوذ پیدا کنند و از این طریق مخاطبان به سایت آن‌ها ارجاع داده شوند. ویجت‌های مطالب پیشنهادی موجب می‌شود تا ناشران مخاطبان خود را افزایش دهند و همچنین به برند ها این اجازه را می دهد که از بازاریابی محتوایی برای هدایت مخاطبان به سمت خود استفاده کنند.

لیست تبلیغاتی(Promoted Listings) :

این نوع، محتوای مقاله مانندی ندارد و در سایت‌هایی که تجارت الکترونیک انجام می‌دهند(مانند سایت های خرید آنلاین) در قالب یک لیست پیشنهادی از محصولات برای کاربران نمایش داده می‌شود.

فید وبسایت (In-Feed Units):

این نوع از تبلیغات Native ، از رایج‌ترین نمونه آن است که فیس بوک و توییتر از پیشگامان آن بودند. این فیدها به شکل بقیه‌ی محتواهای سایت هستند واین طور به نظر می‌رسد که یک قسمت طبیعی از سایت می‌باشند.

نتایج جستجو (Paid Search Ads) :

تبلیغاتی که در موتورهای جستجو مانند گوگل به نمایش در می‌آید و معمولا موضوع و محتوای تبلیغات شبیه چیزی است که جستجو می‌شود.

در درون تبلیغات (In-Ad) :

این روش در سال ۲۰۱۶ توسط IAB ارائه شد. در این نوع از مقیاس برای نمایش فهرستی از تبلیغات که ترکیبی ازعکس، نام برند، آگهی می‌باشد،استفاده شده است.

تبلیغات سفارش (Custom Ads) :

این نوع شبیه لیست ترویجی می‌باشد با این تفاوت که در بالای نتایج جستجوی کابران نشان داده می‌شود. فرمت مشخصی ندارند و می‌توانند در قالب‌های مختلفی به نمایش درآیند.
کانگورو تخصصی منحصر بفرد در زمینه تبلیغات Native دارد که با برندها ارتباط مستقیمی برقرار می‌کند تا ارزش‌های آنان را از طریق استراتژی‌های طراحی شده برای محتوای تبلیغاتی نشان دهد.
مقالات مرتبط:
بازاریابی محتوایی و تبلیغات همگن
تفاوت تبلیغات همگن و بازاریابی محتوایی در چیست؟
چرا باید در استراتژی بازاریابی خود از تبلیغات همگن استفاده کنید؟

 

یلدا توکل

ليسانس فناوري اطلاعات بودم و در حال حاضر مشغول تحصیل mba هستم، به ورزش،موسيقي و تماشای فيلم و سريال خيلي علاقه دارم. از تجربه كردن و ياد گرفتن چيزهاي جديد لذت مي‌برم، عاشق هيجان هستم.

More Posts

0 پسند