تبلیغات

هدف گذاری برای تبلیغات

مهر ۲۷, ۱۳۹۶

برچسب‌ها, ,

تبلیغات از روش‌هایی به شمار می‌آید که هر کسی که دارای کسب و کار است، برای معرفی حرفه خویش، از آن بهره مند می‌شود. همه اشخاص، تبلیغات را راهی برای افزایش شهرت و درآمد می‌دانند به همین خاطر از انواع و اقسام روش‌های مختلف برای تبلیغات استفاده می‌کنند.
در گذشته، تبلیغات سنتی حرف اول بازار را می‌زد، روش‌هایی مانند تبلیغات کاغذی، بروشور و کاتولوگ از جمله تبلیغات سنتی به شمار می‌آمدند که هنوز هم کاربرد دارند و از آن‌ها استفاده می‌شود. کمی بعد تبلیغات به صورت بیلبورد نیز رواج پیدا کرد و به طور کل، تبلیغات بنری و تابلویی، در مکان‌های عمومی دید تازه‌ای را به افراد داد. به تدریج با جهانی شدن اینترنت، فضای تازه‌ای برای تبلیغات ایجاد شد، با این تفاوت که گستره‌ی مخاطبان بسیار زیاد شدند! به عبارت دیگر، روند پیشرفت تبلیغات با روند افزایش مخاطب، رابطه‌ای مستقیم داشته و هنوز هم دارند.

اهداف در تبلیغات

مهم‌ترین موضوعی که سبب می‌شود تا هر شخص یا شرکتی تصمیم به Advertising برای کار خود بگیرد، افزایش درآمد است. مدیران و مسئولان یک شرکت، ممکن است زمان بسیار زیادی را صرف پیدا کردن بهترین روش برای Advertising حرفه خود کنند. شرکت‌های تبلیغاتی مشاوره لازم را برای یافتن راهکار مناسب Advertising به افراد ارائه می‌دهند اما بحث مهم این است که با وجود اطلاعات کافی در این زمینه‌ها، هزینه‌های زیادی در این راه هدر می‌روند و خیلی‌ها نتیجه‌ای که می‌خواهند را از تبلیغات به دست نمی‌آورند.
این شکست سبب می‌شود بعد از تبلیغات، از هزینه‌ی خرج شده پشیمان شوند، برخی از افراد فکر می‌کنند که حتما کم خرج کرده‌اند، برخی هم فکر می‌کنند که شاید شرکت تبلیغاتی یا روش تبلیغاتی مورد نظرشان اشتباه بوده است. به هر حال این شکست، احساس خوشایندی برای شخص یا اشخاص مسئول، نخواهد داشت و ممکن است موجب اشتباه دیگری در زمینه ی Advertising شوند.

هدف گذاری چیست؟

شاید تا‌کنون به این موضوع فکر نکرده باشید اما یکی از بزرگترین مواردی که می‌تواند جلوی شکست تبلیغاتی را بگیرید، هدف گذاری برای تبلیغات است.

تبلیغات
هر شخصی به صورت کامل بر شغل خویش، اشراف دارد و از همه موضوعات و ریزه کاری‌های آن خبر دارد. مشکلات بازار را می‌داند، رقبا را می‌شناسد و به ضعف و قدرت کار خود نیز آگاه است. به همین دلیل، پیش از آنکه هر کس بخواهد نزد مشاوران تبلیغاتی برود یا نوعی از تبلیغات را برای کار خود انتخاب کند، لازم و ضروری است که موارد گفته شده را روی کاغذ بنویسد.
هر قدر به موضوعات مهم و متغیرهای مثبت و منفی کار خود بیشتر واقف باشد، می‌تواند توضیحات جامع‌تری را در خصوص شرایط فعلی کار و آینده شغلی خود بنویسد. پس از آن، باید هدف Advertising را مشخص کند و بداند که برای چه می‌خواهد تبلیغ کند؛ تصور کنید که یک کالا یا خدماتی دارید که دارای ویژگی‌های متمایزی نسبت به سایر رقبای شما است، در هدف گذاری تبلیغاتی، شما دقیقا مشخص می‌کنید که قصد تمرکز بر روی چه بخشی از کسب و کار خود را دارید، در واقع شما به طور کامل می‌دانید که بعد از تبلیغ، دید مخاطب به کسب و کار شما چگونه خواهد بود. وقتی از بین انواع شاخص‌ها و ویژگی‌های کار خود، بر یکی از آن‌ها تمرکز کنید، می‌توانید بهترین روش را برای تبلیغات آن بیابید. این بررسی دقیق به شما کمک خواهد کرد، در انتها نتیجه‌ای را که می‌خواهید کسب کنید که البته این نیز باید به شرط بررسی دقیق باشد.
به عبارت ساده‌تر به جای یک دید کلی باید جزئی نگرتر بود تا بتوان نتیجه‌ی بهتری را گرفت؛ بیشتر افراد قصدشان فقط تبلیغ است و با دید کل گرایانه اقدام به تبلیغات می‌کنند که این موضوع از دلایل مهم شکست تبلیغاتی است. در نتیجه، توجه هوشمندانه به جزئیات کسب و کار موجب می‌شود تا شما با اختصاص دادن تبلیغی برای ویژگی مهم کار خود، تبلیغاتی موفق داشته باشید.
برای نمونه، تصور کنید یک فست فود، قصد دارد اقدام به تبلیغات کند. تبلیغات کلی گرایانه، یعنی تبلیغی را ارائه دهد که فقط به انواع پیتزا، ساندویچ و موراد دیگر موجود در آن، اشاره می‌کند. در این Advertising، مخاطب با حجمی از اطلاعات روبرو می‌شود که احتمال اینکه آن‌ها در ذهنش بماند، کم است چون موارد متعدد است!
و اما در Advertising ریزبینانه‌تر، شخص با اطلاع از اینکه، برای مثال پیتزاهای او، نسبت به سایر رقبا طعم بهتر یا ترکیب خاصی دارد، روی این غذا تمرکز می‌کند و تبلیغات را فقط به آن اختصاص می‌دهد. مخاطب با یک موضوع روبرو می‌شود و همه حواسش فقط به آن یک مورد است و کل پیام تبلیغ را دریافت خواهد کرد، همچنین مشتریان و مخاطبان با یک ترفند تبلیغاتی به سمت پیتزایی با طعم جدید خواهند آمد اما به سایر غذاهای این فست فودی نیز توجه خواهند کرد.
در کانگورو به راحتی می‌توانید برای تبلیغات پربازده کسب و کار خود سرمایه گذاری کنید. کاربران به محتواهای پیشنهادی کانگورو اعتماد می‎‌کنند و در نتیجه تبدیل به مشتری شما خواهند شد. اگر می‌خواهید کسب و کار خود را به مخاطبان خود بشناسانید از همین حالا می‌توانید با کانگورو همکاری کنید.
مقالات مرتبط:
۶ روش تبلیغاتی که شاید تاکنون بررسی نکرده باشید
‎۸ تکنیک برای اجرای یک کمپین تبلیغاتی موفق
محتواهای تبلیغاتی به چه صورتی بودند؟ سفری از دنیای تبلیغات پاپ آپ تا به امروز
پنج نقش مهم در ساخت یک کمپین تبلیغاتی را بهتر بشناسید

 

نفیسه اسلامبولچی

من یک نویسنده هستم علاقه اصلی من ادبیات ایران سرفراز است. از کودکی دست به قلم بوده ام و هنوز هم این راه را ادامه خواهم داد. تخصص اصلی من، در زمینه نسخ چاپی است و چند سالی است که در فضای وب نیز، مشغول نگارش مقالات در زمینه های متفاوت هستم.

More Posts

0 پسند

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.