گوگل کانگورو

راه بهبود شاخص هایی از google analytics با ویجت کانگورو

مهر ۲۳, ۱۳۹۶

برچسب‌ها, ,

ویجت کانگورو در هر سایتی که وجود دارد همانند یک recommender عمل می‌کند. این پیشنهاد دهنده برای نمایش دهنده‌ها دو نوع کاربرد دارد، کاربرد اول آن با پیشنهاد محتوای تبلبیغاتی به کاربر ایجاد یک جریان جدید درآمدی برای مدیران وبسایت های نمایش دهنده ویجت می‌کند و کاربرد دوم آن بهبود انواع شاخص‌های google analytics برای سایت دارنده ویجت است.

هر مدیر سایتی برای مدیریت وبسایت خود چاره‌ای جز استفاده از google analytics ندارد، google analytics آمارهایی در اختیار مدیر قرار می‌دهد تا بهتر بتواند سایت خود را مدیریت کند. با استفاده از google analytics یک مدیر می‌تواند اطلاعات اولیه زیر را متوجه شود:

  1. چند نفر از وبسایت بازدید کرده‌اند؟
  2. افراد از کجا و به چه طریق سایت را پیدا کرده‌اند؟
  3. میزان زمانی که صرف خواندن صفحات سایت شده است چقدر است؟
  4. نسبت بازدید کننده‌های استفاده کننده از موبایل به سایر بازدید کننده‌ها از دستگاه‌های دیگر چقدر است؟
  5. کدام موضوعات برای بازدید کننده‌ها جذاب‌تر است؟

google analytics اطلاعات زیادی را در اختیار مدیران سایت‌ها می‌دهد. مدیران با استفاده از داده‌های بدست آمده در صورت تفسیر و به کارگیری درست آن‌ها می‌توانند سایت بهتری برای بازدید کننده‌ها بسازند و به اهدافی که مد نظر دارند دست پیدا کنند. در این بین بعضی از متریک‌های google analytics می‌توانند با قسمتی از عملکرد ویجت کانگورو بهبود یابند. در ادامه با بعضی از این متریک‌ها بیشتر آشنا می‌شویم.

نرخ پرش (Bounce Rate)

نرخ پرش نشان می‌دهد که چه میزان از کاربران هنگامی که وارد یک صفحه فرود یا صفحه وب‌سایتی می‌شوند بدون رفتن به صفحه دیگری از سایت، از آن صفحه خارج می‌شود. هر چقدر که نرخ پرش وبسایت شما کمتر باشد، یعنی وبسایت شما در حفظ کاربر موفق‌تر عمل کرده است. برای اینکه نرخ پرش سایت خود را پایین بیاورید باید بدایند این نرخ چطور به دست می‌آید. اگر کاربر وارد یک صفحه شود و بر دکمه برگشت مرورگر کلیک کند، یا مرورگر یا تب صفحه را ببندد همچنین اگر کاربر در آدرس بار یک url جدید وارد کند و به وبسایت دیگری برود یا در سی دقیقه در صفحه باشد و کاری نکند، نرخ پرش در گوگل آنالتیکس محاسبه می‌شود و در واقع آن کاربر bounce شده است.

ویجت کانگورو نرخ پرش سایت را چطور کاهش می‌دهد؟

یکی از دلایل اصلی در بالا بودن نرخ پرش یک صفحه از سایت، کافی نبودن اطلاعات در آن صفحه است، ویجت کانگورو با پیشنهادهای متنوعی که به کاربر می‌دهد کاربر را وارد چرخه محتوا می‌کند، در واقع ویجت کانگورو به واسطه انواع حالات نمایش خود کاربر را به ماندن بیشتر در سایت دعوت می‌کند، این دعوت متناسب با محتوای آن صفحه است لذا، مخاطب با میل و علاقه بیشتری به این دعوت نگاه می‌کند و آن را به راحتی پس نمی‌زند. ویجت کانگورو از این طریق میزان نرخ پرش را کاهش می‌دهد.

ویجت کانگورو

Pages/Sessions

این شاخص به میانگین تعداد صفحاتی گفته می‌شود که کاربر در طی یک بار بازدیدش از وبسایت شما می‌بیند. هر چقدر این میزان بالا باشد نشان از این دارد که کاربر در سایت به محتوای بیشتری دست یافته است. ویجت کانگورو به عنوان پیشنهاد دهنده صفحات گوناگون به کاربر شما، سبب می‌شود که عدد این شاخص بالاتر رود. چرا که پیشنهادهایی که ویجت کانگورو به کاربر شما می‌دهد بر اساس محتوایی است که در مقابل کاربر وجود دارد.

ویجت کانگورو

Avg. Session Duration

این شاخص به مدت زمان استفاده کاربر از سایت در هر بار بازدیدش اشاره دارد. ویجت کانگورو بر اساس پیشنهادهای هوشمندی که به کاربر میدهد جریانی از اطلاعات را برای کاربر میسازد که منجر به حضور بیشتر کاربر در سایت میشود و متوسط زمانی را که در وبسایت شما باقی مانده است افزایش می‌دهد.

اگر می‌خواهید در شاخص‌های بالا رشد محسوسی داشته باشید به سادگی می‌توانید از ویجت کانگورو بهره ببرید تنها کافیست که ویجت را از این صفحه دریافت کنید و و در قالب وب سایت خود قرار بدهید.

 

 

حسین موسوی

شاید توی لینکدین اطلاعات کاملتری در مورد من پیدا کنین: https://ir.linkedin.com/in/hosein6626 اگرم توییتری هستین @hosein6626

More Posts

0 پسند