مخاطب شناسی در تولید محتوا

مهر ۲۱, ۱۳۹۶

برچسب‌ها, ,

اگر از اهالی رسانه و قلم باشید به خوبی می‌دانید که برای نوشتن هر مطلب در هر حوزه‌ای نیازمند شیوه‌ای از نگارش هستید. اما اگر تازه کار هستید یا سایت دارید و قصد تولید محتوا برای سایت‌تان را دارید، در این مطلب به شما نکات مهمی را برای نگارش در حوزه‌های مختلف می‌گوییم. این مطلب به خصوص برای کسانی که شغل آن‌ها تولید محتوا است مناسب است و می‌تواند به آن‌ها کمک کند که در کار خود صاحب سبک و شیوه شوند و بتوانند محتوایی متفاوت با سایر همکاران خود ارائه دهند.
بیشتر کسانی که این روزها در وب مشغول نگارش هستند، فکر می‌کنند که نوشتن مطلب نیازی به شناخت مخاطب ندارند و می‌توانند برای همه اصناف و اقشار به یک شیوه مطلب بنویسند؛ این در حالی است که واقعیت چیزی بر خلاف این است و یک نویسنده متبحر هرگز برای همه مخاطبان و اقشار به یک شکل مطلب نمی‌نویسد.
پیش از آنکه بخواهید درباره موضوعی مطلب بنویسید باید به این موضوع دقت داشته باشید که مخاطب شما چه کسانی هستند؟ مخاطب شناسی در هنگام نگارش محتوا بسیار مهم است زیرا نوع کلمات و سبک نگارش شما را مشخص می‌کند. به طور کلی برای هر موضوعی به جزء حوزه‌ی عمومی، دو گروه مخاطب داریم، مخاطب خاص و مخاطب عام.

چرا باید مخاطب شناسی کنیم؟

مخاطب شناسی
مخاطب شناسی به شما کمک می‌کند تا مقالاتی را بنویسید که با دایره واژگان مخاطب شما همخوانی داشته باشد. این روش موجب می‌شود تا مخاطبان شما به سادگی از مطالب‌تان عبور نکنند. وقتی کسی با جستجو به مطلبی برسد که پاسخی به سوالش باشد و با سبکی نگارش شده باشد که برای او مناسب است، قطعا از بازدیدکنندگان پر و پا قرص محتوای سایت شما خواهد شد.
حتما دیده‌اید که در یک مقاله‌ای که موضوع عمومی دارد، برخی از واژه‌ها تخصصی و برخی عمومی است، جالب است که حتی واژه‌های تخصصی نیز توضیح لازم را ندارند. این مشکل سبب از دست دادن مخاطب می‌شود. به همین منظور است که امروزه مخاطب شناسی بسیار مهم است. نوشتن مقاله‌ی یک دست، هنر یک نویسنده است. نویسنده‌ی ماهر، هرگز تن به استفاده از واژه‌های دو سبکی برای مخاطب خاص و عام نمی‌دهد و تفاوت بین این دو مخاطب به سادگی از قلم او مشخص است.

مخاطب شناسی

تصور کنید شما یک سایت دکوراسیون دارید و در آن مطالبی را در حوزه‌ی دکوراسیون داخلی خانه و سایر مکان‌ها قرار می‌دهید. مخاطبان اصلی شما چه کسانی هستند؟ آیا قصد دارید که این مطالب را همکاران شما در زمینه دکوراسیون مطالعه کنند یا اینکه این سایت به منظور آشنایی مردم عامه با حوزه دکوراسیون و با شغل شما راه اندازی شده است؟
با پاسخ به این سوال می‌توانید متوجه شوید که مخاطب اصلی شما، مخاطبین خاص یعنی همکاران و هم‌صنفان شما هستند یا اینکه مخاطب عام یعنی عموم مردم هستند. در نگارش مطالب برای مخاطب عام باید تمام تلاش در ساده نویسی باشد؛ عبارات مناسب انتخاب شود و اگر الزامی به استفاده از واژه‌های تخصصی است حتما توضیحات لازم درج شود. اما در نگارش مطالب برای مخاطب خاص، شما می‌توانید به راحتی با زبان یک همکار که می‌داند مخاطب خواننده‌اش، همکار یا علاقه مند به کار اوست، شروع به نوشتن کنید. استفاده از مثال‌هایی که همکاران‌تان بشناسند و کلمه‌هایی که مختص کار شماست، سبکی از نگارش محتوا برای مخاطب خاص است.
درست است که در مخاطب شناسی عام، مخاطبان عامه نیز به دسته‌های متفاوتی تقسیم می‌شوند اما این جدا سازی در مقالات محتوای وب دشوار است، در داستان نویسی از این تفکیک‌ها استفاده می‌کنند اما در نوشتن مقاله برای سایت‌ها و روزنامه این کار را انجام نمی‌دهند و به صورت کلی از همان دو سبک مخاطب عام و خاص بهره می‌برند.
یک نویسنده هوشمند سعی می‌کند تا با مخاطب شناسی مقاله‌ای نگارش کند تا به همه نیازهای مخاطبش پاسخ دهد. ویراستاران حرفه‌ای از روشی به نام بازخوانی مخاطبی نیز استفاده می‌کنند. در این روش وقتی یک مقاله را می‌نویسند بی درنگ شروع به خواندن آن نمی‌کنند. نویسنده ممکن است یک روز یا دو روز یا حتی بیشتر صبر کند، در موضوعات دیگر نگارش کند و پس از آن، دوباره مقاله‌ای که قبلا نوشته را بخواند، نویسندگان ماهر این کار را با صدای بلند انجام می دهند تا بتوانند ایرادات خود را چه در بحث نگارشی و چه از دید مخاطب پیدا کنند و آنها را اصلاح کنند. شاید برای کسی که این کار را نکرده است این موضوع عجیب به نظر برسد اما افراد حرفه‌ای ذهن خود را برای این موضوع تمرین می‌دهند و پس از مدتی کاملا به آن مسلط می‌شوند.
اگر قصد دارید تبدیل به نویسنده‌ای مسلط بر فنون مخاطب شناسی باشید، مهم‌ترین کاری که باید کنید این است که دایره واژگان خود را بالا ببرید تا از کلمات زیادی برای هر مخاطب بهره مند شوید. اگر تعداد کلمه‌هایی که یک نویسنده از آنها استفاده می‌کند کم باشد به طور قطع توانایی استفاده از کلمات مختلف با مفاهیم یکسان را ندارد، به عبارت دیگر مترادف‌های کمی را برای هر کلمه‌ای می‌شناسد و به همین خاطر امکان نوشتن جملات به سبک‌های مختلف را ندارد.

مقاله مرتبط:
چهار روش تولید محتوا برای دسترسی به مخاطبان بیشتر و افزایش مشارکت آن‌ها

 

نفیسه اسلامبولچی

من یک نویسنده هستم علاقه اصلی من ادبیات ایران سرفراز است. از کودکی دست به قلم بوده ام و هنوز هم این راه را ادامه خواهم داد. تخصص اصلی من، در زمینه نسخ چاپی است و چند سالی است که در فضای وب نیز، مشغول نگارش مقالات در زمینه های متفاوت هستم.

More Posts

0 پسند