سه راه درآمدزایی از محتوا

مهر ۱۶, ۱۳۹۶

برچسب‌ها, , , ,

کسب و کارهای مختلف در هر زمینه‌ای که در حال فعالیت اقتصادی باشند از طریق محتوا می‌توانند به کسب و کار خود به طور مستقیم یا غیر مستقیم رونق ببخشند. رویکرد استفاده از محتوا بنا به حوزه فعالیت آن کسب و کار استراتژی‌های مختلفی می‌تواند داشته باشد. البته برای شروع درآمدزایی از محتوا باید راه دور و درازی طی شود لازم به ذکر است که راه میانبر و جدیدی نیز برای درآمدزایی از محتوا وجود دارد. در اینجا وقتی از محتوا حرف میزنیم منظور محتوای متنی است.

رپورتاژ آگهی

در مطلب تفاوت رپورتاژ آگهی و تبلیغات native رپورتاز آگهی را به طور خلاصه اینگونه تعریف کردیم:
رپورتاژ آگهی محتوایی است که یک شرکت بنا به دلیل‌های مختلف برای قرار دادن در سایت‌های دیگر آماده می‌کند و در اختیار آن سایت‌ها قرار می‌دهد. به خاطر قرار دادن این متن در آن سایت‌ها مبلغی پرداخت می‌شود. این مبلغ به واسطه رنک و اعتبار آن سایت منتشر کننده تعیین می‌شود و نرخ ثابتی ندارد. متن عموما حاوی خبری از شرکت است، سعی در معرفی چیزی یا موردی از شرکت را دارد که اکنون اتفاق افتاده است.

در این نوشته به بررسی ریپورتاژ آگهی پرداخته‌ایم.

مزیت‌های درآمدزایی از رپورتاژ آگهی

در این روش منتشر کننده‌ها در تولید رپورتاژ آگهی شرکت نمی‌کنند، محتوای منتشر شده برای منتشر کننده مسئولیتی به همراه ندارد و وظیفه پاسخگویی از طرف منتشر کننده نسبت به کسب و کار وجود ندارد.

نقد درآمدزایی از طریق رپورتاژآگهی

در این روش وبسایت‌ها در دو صورت می‌توانند امید به جذب رپورتاژ آگهی داشته باشند، یا اینکه دارای رتبه بالای الکسا باشند و یا در زمینه خاصی بسیار تخصصی عمل کرده باشند و برای کاربران خاصی محتوای منحصر به فرد تولید کرده باشند. برای به دست آوردن رتبه بالای الکسا علاوه بر وقت باید هزینه زیادی نیز صرف شود.

بازاریابی محتوایی

ایجاد کانال‌های مختلف برای انتشار محتوایی که تولید می‌شود به نوعی کسب درآمد به طور غیر مستقیم است. بازاریابی محتوایی قطعا می تواند منجر به درآمد بشود.

در این نوشته مفصل تر به بررسی تاریخچه بازاریابی محتوایی پرداخته‌ایم.

مزیت درآمدزایی از طریق بازاریابی محتوایی

در این روش رسانه برای هر مجموعه ساخته می‌شود و همین رسانه‌های ثابت در پیوند همیشگی با کسب و کار قرار دارند در این روش دارایی‌های شرکت شما افزایش پیدا می‌کند.

نقد درآمدزایی از محتوا به روش بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوایی به درآمد غیر مستقیم می رسد. این نوع از بازاریابی شدیدا به نیروهای محتوایی که کار شما را انجام می‌دهند وابسته است و اگر رویکرد آن‌ها منسجم نباشد و هدف و استراتژی درستی را برایتان تصویر نکرده‌اند نمی‌توان به آن امید چندانی داشت، از طرف دیگر در چند ماه اولیه این درآمد غیر مستقیم حاصل نمی‌شود ولی در بلند مدت درآمد آن می‌تواند بالا باشد.

راه جدید و میانبر درآمدزایی از محتوا

به کارگیری ابزار توانمند تبلیغات native همچون taboola و کانگورو راه میانبری برای کسب درآمد از انتشار محتوا بود. پلتفرم کانگورو با در اختیار دادن کد جاوا اسکریپت یا پلاگین وردپرس در اختیار منتشر کننده‌ها و انواع کسب و کارها این امکان را می‌دهد که بتوانند از انتشار محتوا کسب درآمد کنند. در واقع آن کد، باکسی را در صفحات داخلی به وجود می‌آورد که به مخاطبین سایت، مطالبی را پیشنهاد می‌دهد و اگر مخاطبین سایت شما بر روی مطلب پیشنهادی کلیک کردند مبلغی به پنل شما واریز می‌شود که می‌توانید آن را نقد کنید.

مزیت‌های درآمدزایی از محتوا و با رویکرد تبلیغات native

در این روش سرعت کسب درآمد از محتوا بسیار سریع است منتشر کننده‌ها از یک فضای خالی در پایین مطالب خود شروع به کسب درآمد می‌کنند، در واقع در این روش برخلاف سایر روش‌های گفته شده در بالا کسب درآمد به نیروی اجرایی برای محتوا آنچنان وابسته نیست. همچنین به زمان وابسته نیست و منتشر کننده‌ها در هر رده از رتبه الکسا و یا با هر تعداد فالور در انواع شبکه‌های اجتماعی می‌توانند به سادگی کسب درآمد را شروع کنند. مزیت دیگر این روش مبتنی بر تبلیغات native اتوماتیک بودن آن است. در این روش برخلاف سایر روشها راه کسب درآمد اتوماتیک و بدون درسر است و منتشر کننده درگیر پروسه تولید و ظرائف انتشار محتوا نمی‌شود.

درآمدزایی از محتوا به روش بازاریابی محتوایی native

تبلیغات native

نقد روش درآمدزایی از محتوا و با رویکرد تبلیغات native

تنها نقدی که به این روش شاید وارد باشد میزان درآمد زایی از آن است، چرا که در این حالت میزان درآمد وابسته به تعداد کلیک دریافتی از مخاطب است پس نمی توان بر روی مبلغ خاصی حساب کرد اما کسب درآمد از آن با توجه به اینکه هیچ هزینه ای صورت نگرفته است منطقی به نظر می رسد.

کدام روش درآمدزایی از محتوا بهتر است؟

سه روش عمده‌ای که در بالا ذکر شد را می‌توان شاه راه درآمدی وبسایت‌های منتشر کننده محتوا دانست، ما بین این سه روش بر اساس دو شاخص مقایسه انجام بدهید. شاخص‌هایی که برای انتخاب روش درآمدزایی از محتوا لازم است در نظر داشته باشید به ترتیب، میزان هزینه برای رسیدن به کسب درآمد و میزان زمانی که باید صرف رسیدن به کسب درآمد هستند. با این دو شاخص و نقدهای بالا امیدواریم بهترین راه را برای کسب درآمد بتوانید انتخاب کنید.

درباره محتوا و بازاریابی محتوایی این مطالب را نیز بخوانید:
محتوای قوی چه ویژگی هایی دارد؟
بهترین پیشنهاد درباره چگونگی تولید محتوای خوب
چگونه با محتوا روابط موثر ایجاد کنید
نکاتی برای افزایش فروش از طریق محتوا

 

حسین موسوی

شاید توی لینکدین اطلاعات کاملتری در مورد من پیدا کنین: https://ir.linkedin.com/in/hosein6626 اگرم توییتری هستین @hosein6626

More Posts

0 پسند

ديدگاه ها (12)

 • خرداد ۶, ۱۳۹۶ توسط حسین

  حسین

  من تمایل داریم یک صفحه از سایت خود را در جستجوهای گوگل به صفحه اول بیاورم
  چطور می تونم با کمترین هزینه این کار را انجام دهدم؟
  آیا چندین رپورتاژ آگهی در سایت های ارزان با رتبه پایین بهتر هست یا یک رپورتاژ در یک سایت گران با رتبه بالاتر ؟

  • خرداد ۸, ۱۳۹۶ توسط جمال احمدی

   جمال احمدی

   سلام
   سوال به نظر ساده ای پرسیدید ولی باید به شما بگویم که جوابتان ساده نخواهد بود. اینکه صفحه دلخواه شما بخواهد در صفحه اول گوگل قرار بگیرد بسته به فاکتور های متعددی دارد.
   که برای هر فاکتور آن باید هزینه خاصی بکنید، این هزینه ها متناسب به فعالیت های شرکت شما و وضعیت رقبای شما می تواند متفاوت باشد.
   در مورد سوال دوم هم پاسخ شما را به این صورت میدم به مخاطبین خود بیشتر از مکان تبلیغ فکر کنید. بسته به مخاطبین تان تصمیم بگیرید

  بازخورد: ویجت کانگورو، راه جدید برای درآمد زایی بیشتر از وبسایت بر پایه پلتفرمی از تبلیغات native

 • خرداد ۲۶, ۱۳۹۶ توسط ندا

  ندا

  اینکه حتما موضوع سایتی که توش رپرتاژ میدیم به موضوع سایت ما مرتبط باشه در اولویت قرار می گیره یا اینکه اتوریتی سایت پذیرنده رپرتاژ رو اولویت بیشتری باید داد ؟
  ممنون میشم پاسخ بدین

  • خرداد ۲۷, ۱۳۹۶ توسط Hossein Mousavi

   Hossein Mousavi

   سلام ندا جان، به نظر من بیشتر باید در نظر بگیرید مخاطب حرفی که می خواید در ریپورتاژ بیان کنین توی وبسایت منتشر کننده هست یا نه. که اگر موضوعش مرتبط باشه این اتفاق می افته. رپورتاژ توی یه سایت پر بازدید که مخاطب عام داره می تونه شبیه به بیلبورد گرفتن توی مدرس باشه در حالی که شما فقط قراره خدمات تخصصی مشاوره به شرکت های سد سازی ارائه بدید!

 • خرداد ۲۶, ۱۳۹۶ توسط saba

  saba

  با سلام . یه سوال دارم خدمتتون . تبادل رپرتاژ آگهی که چند کیوورد داخل متن به سایتمون لینک شه با سایت های هم رتبه و هم تراز از نظر اتوریتی ، نتیجه مثبتی داره ؟؟؟

  • خرداد ۲۷, ۱۳۹۶ توسط Hossein Mousavi

   Hossein Mousavi

   سلام صبا جان، بله تاثیر مثبت داره. هرچند باید موردش رو بررسی کرد. اگه کار دو تا مجموعه مکمل همدیگه باشه خیلی تاثیر مثبت و خوبی داره ولی اگه خدمات و محصولات تون کاملا مشابه هم هست می تونه رقابت رو بین تون بیشتر کنه و یه مقداری جای بحث داره.

 • تیر ۲, ۱۳۹۶ توسط amir

  amir

  ریپوتاژ آگهی راه بسیار مناسبیه

 • تیر ۳, ۱۳۹۶ توسط sarina

  sarina

  به لحاظ اینکه معمولا رپرتاژ آگهی دائمی هست و یک بار برای همیشه پرداخت انجام میشه واقعا صرفه اقتصادی داره.

 • بازخورد: چگونه با تولید محتوا ، اعتماد ایجاد کنید - بلاگ داده‌فیلی

  بازخورد: آیا از طریق محتوا ، مشتری جذب می‌شود؟ - بلاگ داده‌فیلی

  بازخورد: قسمت‌های پنهان بازاریابی محتوا - بلاگ داده‌فیلی

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.