بازاریابی ایمیل

جایگاههای جدید بازاریابی ایمیل در بازاریابی اینترنتی

مهر ۱۴, ۱۳۹۶

برچسب‌ها, ,

شاید تا سالیان پیش نقش بازاریابی ایمیل در بازاریابی فقط افزایش فروش سایت بود. یعنی با استفاده از مدل‌ها و تکنیک‌هایی ترافیک موثر ایجاد کنیم و افراد را به سایتمان هدایت کنیم. بعد با استفاده از ابزارهایی، ایمیل‌های آن‌ها را جذب کنیم و بعد از اینکه ایمیلشان را دریافت کردیم شروع به ارسال ایمیل‌های متوالی کنیم که در نتیجه ارسال این ایمیل‌ها فروش ایجاد کنیم. و کل کاربرد ایمیل در بازاریابی اینترنتی در همین سطح محدود می‌شد.

اما در دنیای امروز باید جایگاه و دیدگاه بسیار بزرگتر و گسترده‌تری برای بازاریابی ایمیل داشت. چرا که امروزه کار ایمیل دیگر تنها افزایش فروش سایت نیست و اگر بتوان سیستم‌های بازاریابی ایمیل را بدرستی در وبسایت‌ها پیاده سازی کرد جدا از افزایش فروش سایت، اتفاقات زیر نیز در وبسایت‌ها رخ می‌دهد و تحقق می‌یابد.

۱-افزایش ترافیک سایت و بهبود رتبه الکسا

همانطور که می‌دانید این روزها بهبود رتبه الکسا برای وبسایت‌ها و کسب و کارها امری بسیار مهم است. یکی از ساده‌ترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید این است که بدون صرف هیچ هزینه ای برای ترافیک بیشتر، رتبه الکسای سایت خود را افزایش دهید.

شما صرفا با انجام سه کار:

  • ارسال ایمیل‌های بیشتر
  • افزایش نرخ باز شدن
  • افزایش نرخ کلیک

می‌توانید باعث بهبود قابل توجه رتبه الکسای خود شوید.

بنابراین بازاریابی ایمیل صرفا برای افزایش فروش نیست. چرا که شما می‌توانید بجای آنکه صرفا هفته‌‌ای یک ایمیل ارسال نمایید، هفته‌ای دو و یا چند ایمیل ارسال نمایید و با کار کردن روی نرخ‌های بازشدن و کلیک ایمیل‌ها باعث افزایش ترافیک سایت خود و در نتیجه بهبود رتبه الکسای خود شوید.

 

۲-برندسازی با بازاریابی ایمیل

نکته مهم دیگری که امروزه بسیار رایج و مرسوم شده برندسازی با استفاده از بازاریابی ایمیل است. با بازاریابی ایمیل می‌توان کاری کرد که مخاطبان و بازدیدکنندگان سایت از همان اولین برخورد با سایت شما و عضویت در سایتتان ذهنیت بسیار عالی نسبت به کار و برند شما پیدا کنند و دقیقا شما و فعالیت‌های شما را شناخته و از همان اولین بازدیدها ذهنیتی داشته باشند تا نزد آن‌ها ایجاد اعتماد کرده و در نهایت به فروش و خرید از سایتتان منجر شود.

در واقع ما در برندسازی با بازاریابی ایمیل با طراحی ایمیل‌هایی که با هدف صرفا برند سازی ایجاد شده‌اند می‌توانیم باعث افزایش محبوبیت خود، کسب و کار و وبسایتمان شده و در نتیجه این محبوبیت، میزان ترافیک، بازدید، درآمد و فروش سایتمان را افزایش دهیم.

 

۳-افزایش هواداران شبکه‌های اجتماعی

از کاربردهای دیگر ایمیل می‌توان به افزایش هواداران رسانه‌های اجتماعی‌مان اشاره کرد. یعنی با بازاریابی ایمیل کاری کنیم تا فالوورهای پیج اینستاگراممان یا تعداد عضوهای کانال تلگرامتان افزایش پیدا کند.

 

۴-افزایش فروش به خریداران

کاربرد دیگر بازاریابی ایمیل افزایش میانگین‌های فروش سایت و تبدیل خریداران سایت به مشتریان دائم   است. شما فرض کنید که مشتریانی دارید که در هر بار خرید صد هزار تومان از شما خرید می‌کنند. با بازاریابی ایمیل حرفه‌ای می‌توانید کاری کنید که بعد از این خرید صد هزار تومانی خرید بعدی خود را انجام دهند و تعداد خریدهایشان را از سایتتان افزایش دهند و این از ساده ترین کارهایی است که می‌تواند درآمد سایتتان را چند برابر کند.

نکته مهم در پیاده سازی مدل‌های فوق در وبسایت‌ها و کسب وکارها انجام و کارکرد آن‌ها بصورت کاملا خودکار و اتوماتیک می‌باشد. یعنی شما لازم نیست بعد از اینکه هر بار مخاطب خریدی را از شما انجام داد کار خاصی را انجام دهید، چرا که کافی است فقط یک بار این سیستم‌ها را ایجاد کرده و بعد از آن آن‌ها بطور خودکار عمل کرده و برای شما درآمدهای زیادی ایجاد می‌کنند.
درباره بازاریابی ایمیل این مطلب را نیز بخوانید:
۳ نکته برای اینکه بازاریابی ایمیلی موثرتری داشته باشید

منبع: سیب دیتا

 

بهرام شمشیری

اگر مایل بودید اطلاعات بیشتری از من داشته باشید آدرس لینکدین من:

More Posts

Follow Me:
LinkedIn

0 پسند