شبکه های اجتماعی

مهارت‌هایی که مدیر شبکه های اجتماعی باید داشته باشد

شهریور ۲۸, ۱۳۹۶

برچسب‌ها, ,

مدیریت شبکه های اجتماعی تنها به این معنی نیست که مطالب مرتبط با تجارت خود را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. مدیریت شبکه های اجتماعی یک کار چندجانبه است، این کاری نیست که کارمندی مستقل از سازمان شما آن را انجام دهد. در واقع، بعضی معتقدند که این حتی یک شغل نیست، بلکه مسائل مربوط به رسانه های اجتماعی باید مسئولیت همه اعضاء باشد.

شما چه به عنوان مدیر شبکه های اجتماعی هستید، یا فقط یکی از اعضای تیم اجرایی، در زیر ۵ مهارت مهم وجود دارد که باید آنها را بدانید.

 

۱٫تولید تصاویر گرافیکی

با توجه به گفته های Jeff Bullas، نوشته‌هایی که تصویر دارند ۹۴% بیشتر از مقاله‌های بدون تصویر دیده می‌شوند، همچنین بافر ( Buffer ) نشان می‌دهد بر روی توییت‌هایی که دارای تصویر نیز هستند ۱۸% بیشتر از دیگر مطالب کلیک می‌شود و تحقیقات در ویش پاند ( Wishpond ) نشان می‌دهد، اشتراک گذاری تصاویر در فیس بوک ۱۲۰۰% بیشتر از اشتراک گذاری مطالب متنی است.

برای کسب و کارهایی که بیشتر مخاطبشان خانم‌ها هستند، چه مسن باشند یا نوجوان، تصاویر از همه چیز مهم‌تر است. در پلتفرم‌های ویژوال محور (مثل پینترست و اینستاگرام ) نیاز است تصاویر با کیفیت اصلی در آن‌ها منتشر شود.

به همین دلیل، خیلی اهمیت دارد که مدیر شبکه های اجتماعی شما، مهارت لازم در شناسایی و تولید تصاویر چشم نواز، برای اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی و بلاگ شما را داشته باشد و اصلا لازم نیست در فتوشاپ حرفه ای باشد، همین که  دید هنری برای طراحی و ویرایش تصاویر را داشته باشد کافی است.

به عقیده Jay Baer، تفکر گرافیکی به مراتب مهم‌تر از داشتن مهارت کار با ابزار گرافیکی است : ” بسته‌های نرم افزار گرافیکی زیادی وجود دارد که به ساخت تصاویر ساده و بدرد بخور شبکه های اجتماعی کمک می‌کنند، اما وقتی ایده و تفکر گرافیکی نباشد، این مهارت شغلی در راه ساختن تصاویر گرافیکی بی فایده است.”

 

۲٫مهارت در نوشتن

مانند مهارت در تولید عکس‌های گرافیکی، مهارت تخصصی در نویسندگی نیز لازم نیست، اگرچه مدیر شبکه های اجتماعی باید بتواند مطلب مناسبی بنویسد و مهارت خود را در نویسندگی نشان دهد. ممکن است مدیر شبکه های اجتماعی شما مطالب بلاگ را ننویسد، اما او روزانه با مخاطب‌هایی در ارتباط است که ۹۹% این ارتباط به وسیله نوشته صورت می‌گیرد.

 

۳٫طرز فکر مشتری مداری

وقتی بیشتر مشتریان برای جستجو و پیدا کردن برندهای تجاری از شبکه های اجتماعی استفاده می‌کنند، مدیر شبکه های اجتماعی شما باید مشتری مدار باشد. اشتراک گذاری مطالب پرمعنی یا گفتن چیزهای هوشمندانه، استفاده از تصاویر جذاب و معناگرا، تنها باعث دور شدن شما از هدفتان می‌شود، اگر شما به نظرات مشتریانتان پاسخ ندهید.

پاسخ مختصر و مفید با سوالات کاربران، تفکر “مشتری مداری”، از جنبه‌های مهم مدیریت شبکه های اجتماعی است.

یک مدیر شبکه های اجتماعی موفق، می‌داند که مطالبی در رسانه های اجتماعی منتشر می‌شود نشان دهنده وجهه آنلاین برند شماست و تمام مطالبی که می‌گویید یا در رسانه‌ها به اشتراک می‌گذارید نمایی از برند شما است، چه خوب باشد و چه بد.

 

۴٫درک قوی از سئو و بازاریابی محتوا

به عنوان شخصی که هر روز با مدیریت سرو کار دارد، ترویج و توزیع مطالب وبلاگ، درک کامل از سئو ( SEO ) و بازاریابی محتوا ( Content Marketing ) ضروری است.

مدیر شما باید شناخت کاملی از چگونگی تاثیر بلاگ ( Blog ) و محتوای شبکه های اجتماعی ( Social Media ) در رتبه بندی موتورهای جستجو ( Ranking ) داشته باشد، و بداند چگونه تمام مطالب ارائه شده در مارکتینگ تجارت شما تاثیر دارد.

اگرچه ممکن است سیگنال‌های شبکه های اجتماعی مستقیما تاثیری در رنکینگ جستجو نداشته باشند، اما تاثیر غیرمستقیم آنها غیرقابل انکار است.

مدیر شبکه های اجتماعی شما باید درک کند که چگونه، تعامل و رسیدن در شبکه های اجتماعی نه تنها بر ترافیک ارجاع ( Referral Traffic ) و بازدهی، بلکه بر سئو نیز تاثیر دارد.

محتوا، سنگ بنای اصلی استراتژی شما در سئو است، و مدیر شبکه های اجتماعی شما دروازه‌بان و ترویج کننده بسیاری از این محتواست. او چگونه وبلاگ شما را در شبکه های اجتماعی فراگیر می‌کند؟ آیا او ارتباط بین قرار گرفتن در معرض شبکه های اجتماعی و افزایش رتبه بندی جستجو را درک می‌کند؟

 

۵٫تجربه در تبلیغات شبکه های اجتماعی

با فرض اینکه شما نقش خاصی برای تبلیغات اختصاصی ندارید، مدیر شبکه های اجتماعی شما باید در زمینه تبلیغات اجتماعی تجربه داشته باشد ( و یا تمایل به یادگیری داشته باشد ).

با توجه به آمار شرکت  Salesforce 2015 از گزارشات بازاریابی، تبلیغات شبکه های اجتماعی یکی از دو اولویت مهم بازاریاب‌ها در سال جاری است. در کل، ۷۰۰% از بازاریاب‌ها می‌گویند که قصد دارند امسال، زمان بیشتری را صرف تبلیغات در شبکه های اجتماعی کنند.

تبلیغات اجتماعی ممکن است شبیه تبلیغاتی سنتی به نظر برسند، اما امروزه با چالش‌هایی تازه و خاص ارائه می‌شوند. بر خلاف تبلیغات سنتی مجله، تلویزیون یا روزنامه، تبلیغات اجتماعی به طور مستقیم با محتوایی که مخصوص کاربر ایجاد شده است مقایسه می‌شود، مخصوصا توسط خود اعضا و کاربران.

با وجود این چالش، تبلیغات اجتماعی توانایی مشخص سازی اهداف بی سابقه و همچنین توانایی استفاده از اصطلاحات آنلاین مارکتینگ  را دارند.

یک مدیر رسانه های اجتماعی باید بداند چگونه می‌تواند از تبلیغات اجتماعی و اثرات آن در رسانه های اجتماعی بهره ببرد.

اینکه شما از یک مدیر رسانه های اجتماعی در سال ۲۰۱۷ چه می خواهید، با اینکه مثلا در سال ۲۰۱۵ چه انتظاری داشته اید کمی متفاوت است، به ویژه زمانی که وارد بحث های گرافیکی و تبلیغات رسانه می شویم.

زمانی که متوجه شدید چه شخصی مناسب انجام این نقش در شرکت شماست، و یا اینکه توانستید آن را برون سپاری کنید، به دنبال شخصی باشید که نه تنها در این زمینه با تجربه باشد، بلکه شور و اشتیاق کار در این شغل همیشه متغیر را نیز داشته باشد.

درباره بازاریابی شبکه‌های اجتماعی این مطالب را نیز بخوانید:
چگونه شبکه اجتماعی مناسب کسب‌وکار خود را انتخاب کنم
۱۰ واقعیت درباره بازاریابی شبکه های اجتماعی در سال ۲۰۱۷

منبع: آرت کلیک

مرضیه قائدی

طراح وبسایت، دیجیتال مارکتر و متخصص SEO

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterLinkedIn

0 پسند