هشتگ

هشتگ چیست و چطور از آنها استفاده کنیم؟

شهریور ۲۳, ۱۳۹۶

برچسب‌ها,

به لطف شبکه های اجتماعی کلمات زیادی در چندین سال اخیر به دیکشنری اضافه شده، ولی تعداد کمی از این کلمات به صورت گسترده استفاده می‌شود و به عنوان ” هشتگ ” مورد قبول واقع شده است.

با اینکه علامت هشتگ (Hashtag) توسط توئیتر (Twitter) معروف شد، در حال حاضر تقریبا در همه شبکه های اجتماعی معروف، مثل فیس بوک (Facebook) و اینستاگرام (Instagram) استفاده می‌شود.

 

هشتگ (Hashtag) چیست؟

به زبان خیلی ساده یعنی کلمه کلیدی یک عبارت، که بدون فاصله با یک علامت (#) در جلوی کلمه نوشته می‌شود. مثلا #inboundChat و #ChocolateLovers هر دو هشتگ هستند.

شما می‌توانید در هرجایی از پست‌های شبکه های اجتماعی از هشتگ‌ها استفاده کنید.

این هشتگ ها (Hashtag) بحث‌های عمومی از کاربرهای متفاوت را، در جریانی از مکالمات قرار می‌دهد تا شما بتوانید با جست و جوی هشتگ (#) و کلیک روی آن‌ها، مکالمات را پیگیری کنید، یا با استفاده از ابزارهای نظارت خارج از شبکه های اجتماعی این کار را انجام دهید.

به این نکته توجه کنید که برای اینکه بخواهید پستی که با هشتگ گذاشتید در نتایج جست و جوی هشتگ مربوطه نمایش داده شود، باید پست را به صورت عمومی (public) منتشر کنید.

 

چه چیزی هشتگ (hashtag) را جالب کرده است؟

اگر از هشتگ‌ها (Hashtag) به درستی استفاده شود، یک راه عالی برای بیشتر دیده شدن پست‌ها و افزایش مشارکت برای کاربران و برندهاست، از این طریق افراد می‌توانند به کاربران مفاهیم و نشانه‌هایی برای یادآوری بدهند، عکس‌ها و متن‌ها را کنار هم جمع کنند و به صورت آنی گروهی از مردم را که در مورد یک مسئله خاص هم فکر هستند را به روز کنند و همگی آن‌ها را در مورد آن موضوع خاص باخبر و مطلع نگه دارد. شما در اکثر شبکه های اجتماعی می‌توانید با کلیک روی هر کدام از هشتگ‌ها یا با سرچ کردن آن‌ها تمامی محتوای تولید شده در آن زمینه را ببینید و مطالعه کنید.

هشتگ‌ها برای متحد کردن بحث‌ها در مواردی شبیه موارد زیر استفاده می‌شوند

  • رویدادها و کنفرانس‌ها مثل، #INBOUND16 یا #SB50
  • فجایع و شرایط اضطراری مثل، #JeSuisCharlie یا #PrayForHaiti
  • تعطیلات یا جشن‌ها مثل، #WorldNutellaDay یا #OneHaleOfAWedding
  • مباحث مورد علاقه همه عموم  مثل، #WinterWonderland یا #ChocolateLovers
  • هشتگ‌های معروف مثل، #tbt یا #MotivationMonday

نکته کلیدی استفاده از هشتگ (Hashstag)، استفاده به موقع، به اندازه آن است. استفاده خیلی زیاد از هشتگ‌ها باعث گیج شدن و خسته شدن مخاطب می‌شود و آزاردهنده است.

درباره بازاریابی شبکه های اجتماعی این مطالب‌ را نیز بخوانید:
۱۰ واقعیت درباره بازاریابی شبکه های اجتماعی در سال ۲۰۱۷
تعاملات درون اینستاگرام و فایده آنالیز آنها
چگونه دسترسی به اینستاگرام خود را بهبود دهید

منبع: آرت کلیک

مرضیه قائدی

طراح وبسایت، دیجیتال مارکتر و متخصص SEO

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterLinkedIn

2 پسند