برنامه ریزی تبلیغات

۶ روش تبلیغاتی که شاید تاکنون بررسی نکرده باشید

شهریور ۲۳, ۱۳۹۶

برچسب‌ها, , , , ,

تبلیغات و کانال‌های بازاریابی آنلاین انواع متعددی دارند که در طی تاریخچه بیست و چند ساله‌ی این صنعت بوجود آمده‌اند و رشد کردند. این روش‌ها دقیقا بر اساس نیازی در بین کسب و کارهای آنلاین و بعضا آفلاین وجود داشته است به تکامل رسیده‌اند.

اگر بخواهیم روند تکاملی تبلیغات آنلاین را بررسی کنیم می‌بینیم از ابتدا که ترویج محصولات و خدمات به شکل نمایش بنرهای تبلیغاتی و لینک‌های مستقیم بوده است با گذر زمان به سمت معرفی غیرمستقیم محصولات و خدمات در شبکه‌های اجتماعی و ایمیل مارکتینگ و ایمیل اتومیشن نیل کرده است. اکنون نیز می‌بینیم موضوع محتوا مورد توجه شرکت‌های بزرگ قرار گرفته و تلاش می‌کنند با آموزش کاربران و انتقال محتوای ارزشمند و غنی به مشتریان بالقوه، آن‌ها را به نحوی در تعامل مستمر و وام دار برند خود کنند.

در طول سالیان همواره روش‌های تبلیغات نمایشی، بنری، ویدیویی، بهینه سازی موتورهای جستجو، تبلیغات موبایلی، شبکه‌های اجتماعی و… مرسوم و مورد استفاده بوده است، اما امروز مفهومی به نام تبلیغات همگن یا native advertising مطرح بوده که لزوم بررسی آن محسوس و قطعی است.

در سال ۲۰۱۳ اتحادیه جهانی آی ای بی (IAB) دسته بندی زیر را برای تبلیغات محتوایی همگن ارائه داده است:

  • فید وب سایت: بهترین نمونه آن تبلیغاتی ست که فیس بوک یا توئیتر در فید کاربران به صورت اسپانسر شده نمایش داده می‌شود.
  • نتایج جستجو: تبلیغاتی که در نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر نمایش داده می‌شوند و سعی شده مشابه نتایج اصلی باشد.
  • باکس‌های مقالات مرتبط: نمونه آن باکس‌هایی ست که وب سایت کانگورو در اختیار ناشران خود قرار می‌دهد.
  • پیشنهادهای خاص فروشگاه‌های اینترنتی: لیست‌هایی که فروشگاه‌هایی مثل دیجی کالا در صفحات اصلی وب سایت خود معمولا در قالب اسلایدر یا باکس‌های خاص به کاربران نمایش می‌دهد.
  • در درون تبلیغات: در این روش در فضای تبلیغاتی که در اختیار شما هست می‌توانید علاوه بر معرفی برند خود، محتوای دیگری را به صورت همگن معرفی کنید.
  • سفارشی: مدلی که در قالب ۵ نوع بالا نمی‌گنجد و ممکن است هر روش دیگری برای همسان سازی تبلیغات و محتوا باشد.

 

نورا شاطرپور

من در رشته مهندسی صنایع تحصیل کردم و حدود ۳ سال هست که در زمینه دیجیتال مارکتینگ فعالیت دارم. در حال حاضر در دپارتمان ارتباط با مشتری کانگورو هستم. به مد,سفر,خرید کردن و رستوران رفتن علاقه زیادی دارم.

More Posts - Website

2 پسند

ديدگاه ها (12)

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.